Skocz do zawartości

Wariacje bila72


bilu72

Rekomendowane odpowiedzi

ziemniaczki pieczone w popiele

Ten smak kojarzy mi się z końcem lata, porządkami w ogrodzie dziadków, ogniskiem.

Czasem była na tym ognisku pieczona kiełbasa, ale zawsze w popiele pieczone ziemniaki i jabłka. :thumbsup::clap:

Edytowane przez wróbel75

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ziemniaczki pieczone w popiele

Ten smak kojarzy mi się z końcem lata, porządkami w ogrodzie dziadków, ogniskiem.

Czasem była na tym ognisku pieczona kiełbasa, ale zawsze w popiele pieczone ziemniaki i jabłka. :thumbsup::clap:

 

Teraz o takim ognisku można zapomnieć.Dawniej wszyscy palili badyle po wykopkach , liście po sprzataniu ogrodu  i smogu nie było a teraz...

[Dodano: 29 sie 2020 - 23:18]

Dzisiejsza kolacyjka.

post-63315-0-16868300-1598735763_thumb.jpg

post-63315-0-10886400-1598735788_thumb.jpg

post-63315-0-37091400-1598735842_thumb.jpg

Edytowane przez bilu72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golonka pieczona w glinie.

 

Dzisiaj golonka miała być piczona z użyciem termometru Meater lecz nie wiem dlaczego zrywało mi połączenie dlatego jest piczona na ,,oko''.Ostatnio kurczaka piekłem 3 godz.i to było za krótko więc teraz przewiduję około 4-5 godz.Jaki będzie efekt końcowy to się okaże na wieczornej kolacji.

post-63315-0-43282600-1599049647_thumb.jpg

post-63315-0-82702300-1599049965_thumb.jpg

post-63315-0-39956800-1599049991_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

około 4-5 godz.
Chyba bliżej 5 :thumbsup:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same pyszności na tym grilu :clap:

Ja  ostatnio chlebek smarowałam masą z serka plesniowego brie ,masła czosnku i przypraw ziołowych,zawijałam w folie i na grila.Chlebek też można posmarować masełkiem z czosnkiem i podpiec na ruszcie.

Ziemniaczki podgotowuje przekrawam na pół obsypuje przyprawami i czosnkiem polewam oliwą i układam na ruszcie tak nisko ,zeby się podpiekły na chrupiąca skórkę. Chlebek i ziemniaczki mają większe powodzenie niż kiełbasa ,czy mięsko :)

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Małe co nieco

Tak gotujący facet to skarb  :thumbsup:  :clap:  

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co u Ciebie tak widno? Ja już ogrodu nie widzę :D

Super pomysł, zresztą tutaj są same super pomysły :thumbsup::clap:

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.