Skocz do zawartości

Nadziewarka...gdyż mam już dosyć


fantomek

Rekomendowane odpowiedzi

Revolution 3 kg i jest dobrze. Oscar cook rozpadł mi się po klikunastu nadziewaniach.

Bo nie chciało ci się zrobić tuningu za parę groszy quadro555, mój "Oscar Cook" działa tyle już lat, i kabanosy też robi na pełnym luzie, więc nie bardzo rozumiem :D ? Jumbo pisze Ci jasno i wyraźnie co należy zrobić, prościej się nie da :thumbsup:.

 

Fantomek, chyba czytasz i widzisz jaki mam "sprzęt", oraz jaki tuning pokazuję i opisuję. Fotki obrazują to dokładnie, a wybór, hmm, to już tylko Twoja indywidualna decyzja :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Bo nie chciało ci się zrobić tuningu za parę groszy quadro555,

Nie wiem po co tuning. Nadziewarka miała fabryczny odpowietrznik i dobrze mi się nią nadziewało. Niestety puściły spawy przy tubie i musiałem to ustrojstwo wyrzucić. Na spawaniu się nie znam ale te cienkie blaszki to nawet nie był mm. Żaden tuning nie pomógł by raczej w tym wypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo nie chciało ci się zrobić tuningu za parę groszy quadro555,

Nie wiem po co tuning. Nadziewarka miała fabryczny odpowietrznik i dobrze mi się nią nadziewało. Niestety puściły spawy przy tubie i musiałem to ustrojstwo wyrzucić. Na spawaniu się nie znam ale te cienkie blaszki to nawet nie był mm. Żaden tuning nie pomógł by raczej w tym wypadku. 

 

Podałem na tacy, potwierdził sverige - co Ty nie wiesz po co tunning, czyli przeróbka w celu podrasowania - ulepszenia..?  ...facet..?

Edytowane przez jumbo

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj opis tunningu i link podany przez rogera do innych przeróbek...https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10065-nadziewarka-pionowa-oscar-cook/?hl=oscar+cook

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi bo chyba nie rozumiem po co takie kombinacje ?

Jak widzę ceny w wyszukiwarce to pozioma firmy niewiadomej i podobnej jakości nadziewarka kosztuje około 200 zł

a nadziewarka pionowa Revolution 3l kosztuje około 400 zł

Czy oszczędność 200 zł jest tego warta?

Czas, materiał, przeróbki czy to daje taki zysk by ryzykować ??

Każdy robi jak uważa.

Wesołych Świąt 

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo Arturze, nie zupełnie do końca. Pionowego Oscar Cooka można kupić już za 135 pln. https://allegro.pl/oferta/nadziewarka-kielbas-2-kg-maszynka-szpryca-tlok-300-7902514236

Natomiast za 3 litrowe ustrojstwo trzeba zapłacić ponad 4 stówki. Oczywista że są ludzie dla których te parę stówek nie robi różnicy :D . Nie mniej 135 złociszy plus klej i trochę własnej inwencji, skutkujące całkiem niezłym rezultatem też jest frajdą. Czy wydaje Ci się Arturze że należę do klasy tych których nie stać na zakup np. któregoś modelu z 5 litrowych Hendowatych :D ? Z całym spokojem mógłbym się o taki nabytek pokusić, zapewniam. Uważam jednak że przy tych ilościach i asortymencie który wykonuję, (a wcale nie jest taki skromny), absolutnie nie ma takiej potrzeby. Zostaję przy swoim 3l. Oscar Cooku, który po tym małym tuningu,  przez tyle lat sprawdza się znakomicie :D , zajmując przy tym po demontażu, bardzo mało miejsca w szafce, i jest niesamowicie poręczną nadziewarką. To tyle z mojej strony :D.

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś już mam zamówioną Hendi 7ltr.

 

Prawdziwa armata, waga ciężka, ale jak się ma dużą rodzinkę to 100 kg. surowca przerobi w trymiga :thumbsup::D .

Przyszła dzisiaj. No rzeczywiście jest smok :grin: Pierwsza kiełbasa już zrobiona. Jak ja sobie pomyślę jak się męczyłem z tą maszynką do mięsa to mnie pusty śmiech ogarnia...

 

Luksus, panie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znalazlem np coś takiego https://allegro.pl/o...a-14-7142275121

 

.

 

 

Jeżeli już, to wybrał bym zdecydowanie ten model: https://allegro.pl/oferta/nadziewarka-do-kielbas-szpryca-tlok-maszynka-3l-8601402767?utm_source=rtbhouse&utm_medium=retargeting&utm_campaign=rtbhouse

 

1. Jej konstrukcja techniczna jest taka sama jaką ma  sławna i niezawodna "MESLA"

2. Korba napędowa znajduje się we właściwym miejscu, czyli z tyłu a nie z boku nadziewarki, tak jak w "MESLI".

 

https://a.allegroimg.com/s720/039c6d/942d24b849048cf16c10b5e2507f

 

To obecnie jedyna tego typu nadziewarka za tak w sumie niewygórowaną cenę, "MESLA" kosztuje trzy razy tyle, a na nasze "hobbystyczne" potrzeby ta wystarczy z dużym zapasem. Trzeba jeszcze dodać że wysyłka jest "GRATIS", a więc całkowity koszt tej naprawdę ciekawej nadziewarki zamyka się w kwocie 411,00 (czterysta jedenaście) złociszy. Myślę że "Noworoczny Dziadek Mróz" 2020, odwiedzi wielu SiBów z nadziewareczką w worku :D .

 

Wszystkiego co najlepsze w Nowym 2020 Roku wszystkim SiBom życzy Jarek  :heart: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 sverige napisał

Jeżeli już, to wybrał bym zdecydowanie ten model: https://allegro.pl/oferta/nadziewarka-do-kielbas-szpryca-tlok-maszynka-3l-8601402767?utm_source=rtbhouse&utm_medium=retargeting&utm_campaign=rtbhouse

 

1. Jej konstrukcja techniczna jest taka sama jaką ma  sławna i niezawodna "MESLA"

2. Korba napędowa znajduje się we właściwym miejscu, czyli z tyłu a nie z boku nadziewarki, tak jak w "MESLI".

 

 

Jarku - nie wzbudza u mnie zaufania te pokraczne mocowanie zębatki atakującej - poza tym jakie przełożenie - z doświadczenia kolegów wiem, że tego typu przełożenia, pomijając ich dobrą sprawność, mają za małą redukcję obrotów (czyli za małą siłę parcia tłoka) co do nabijania jelit typu baranek w stosunku do średnicy cylindra...

Edytowane przez jumbo

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



s-l225.jpg




 


 



Wurstfüller Wurstfüllmaschine Wurstspritze Wurstpresse Edelstahl 3L
Brandneu



EUR 67,44  Bisher: Bisheriger PreisEUR 70,99

Bis 5% sparen mit Multi-Rabatt

Sofort-Kaufen

Kostenloser Versand


pozdrowienia Olek.P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jumbonku drogi, tak jak napisałem, na pewno bym pokusił się na nią za te cztery stówki z dostawą, bo na pewno pomimo Twoich podejrzeń i obaw, ma ona więcej zalet niż Roosler, a jak jest naprawdę z wytrzymałością na dłuższą metę to nie bardzo wiadomo, bo to w sumie nowość na rynku, którą produkowały te same "małe żółte rączki", co i wszystkie inne "HENDOWATE", więc ze spokojem bym tę kasę w kwocie czterech stówek i jedenastu złociszy  z darmową przesyłką wyłożył, bo jest na nią również pełna gwarancja, a transakcję zawiera i wysyła krajowy sprzedawca, więc ryzyko praktycznie żadne :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jumbonku .....

 

Chyba ozdrowiałem z mych niemocy....  :frantics:  :frantics:  :frantics:

 

PS - na moje wyślepianie i powiekszanie zdjęć wygląda, że mesla ma przełożenie 1:3 i mniejszy skok gwintu, niż ta podróbka (przekładnia wygląda na 1:2 aleeee )

Tak że użycie tej samej siły w mesli skutkuje większą siłą  parcia tłoka niż w podróbce...

Ale tpo tylko moje subiektywne wnioski - Zbóju miał nadziewarkę z taką przekładnią, może coś drapnie w temacie..?

Edytowane przez jumbo

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

s-l225.jpg
 
 
Wurstfüller Wurstfüllmaschine Wurstspritze Wurstpresse Edelstahl 3L
Brandneu
EUR 67,44  Bisher: Bisheriger PreisEUR 70,99
Bis 5% sparen mit Multi-Rabatt
Sofort-Kaufen
Kostenloser Versand

 

 

Przesyłka do Polski, czy do Szwecji też taka sama kwota, i nie jest bezpłatna, bo kosztuje 27,00 Eurasów, więc w przeliczeniu na złocisze wynosi właśnie owe 411,00 PLN :D .

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś zainteresowany jest kupnem nadziewarki to myślę ze ta oferta jest warta uwagi.

https://www.olx.pl/oferta/nadziewarka-CID628-IDCVal4.html

Jeśli jeszcze można trochę urwać to cena bardzo dobra - mam identyczną 5l cała z nierdzewki - czysta uciecha przy nadziewaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Kokosie, masz rację,to bardzo porządne ustrojstwo, i ja nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń do jakości sprzętu. Idzie mi tylko o jego gabaryty. Kiedy po raz pierwszy ujrzałem u znajomych ten 7 litrowy kartacz, albo "Grubą Bertę", bo sam jak wiesz używam od lat 3 litrowego "Rooslera", to przykucnąłem z wrażenia, a wziąwszy toto do rąk, dodatkowo przysiadłem, i o to mi tylko chodziło  :D . Dla tego tak sobie myślę że "chłopina" nie wiedział na co się porywa  :D, bo fotki są bardzo zwodnicze i absolutnie nie oddają realnych gabarytów tego "działa" :D. Nie mniej jak się ma miejsce w garażu, bo w kuchennej szafce sorry very, to czemu nie :D ???

 

Ps.

Nooo. i już wiem, bo w końcu zadzwoniłem do nich, i jest w 100% dokładnie tak jak przypuszczałem. To jest małżeństwo które od paru lat bawi się w nasze hobby, ale "Kolubrynę" widzieli tylko na fociach. Kiedy otrzymali sprzęt do domu, to zrobili kiełbachę raz, i zwątpili. Pragną kupić sobie teraz coś znacznie mniejszego, bardziej nadającego się do domowej, rodzinnej produkcji :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Dla tego tak sobie myślę że "chłopina" nie wiedział na co się porywa  , bo fotki są bardzo zwodnicze i absolutnie nie oddają realnych gabarytów tego "działa" . Nie mniej jak się ma miejsce w garażu, bo w kuchennej szafce sorry very, to czemu nie ???

Dokładnie było w moim przypadku :) Też miałem w planie  zakupić coś dużego, mam na myśli pojemność nadziewarki, ale czytając  Wasze wypowiedzi o gabarytach zdecydowałem się na 3 litrowego Royala. Niestety mieszkanko jest małe i nie ma gdzie przechowywać.

„Ciężka praca i brak rozrywek sprawiają, że będziesz cholernym nudziarzem, a twoja żona bogatą wdową.” Edward Evan Evans-Pritchard. Pamiętajcie o wypoczynku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.