Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Sezon ogródkowo-działkowy 2020

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
354 odpowiedzi w tym temacie

#1 sobol

sobol

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 362 postów
  • MiejscowośćGdynia/Jarrow

Napisano 10 sty 2020 - 14:09

Pierwszy :)

Kiedy wysiewacie papryczki chilli do uprawy w szklarni?

W zeszłym roku wysiałem pod koniec lutego i na początku maja poszły do szklarni. Jednak na jesień miały wiele nie dojrzałych owoców.

Chciałbym uzsykać jak największe zbiory. W tym roku planuję wysiać pod koniec stycznia. Tak samo chcę spróbować z pomidorami.

Mam małą elektryczną szklarenkę, gdzie z nasion papryki wschodzą w 2-4 tygodnie. Potem chcę je trzymać w domu na parapecie.

#2 chudziak

chudziak

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 5425 postów

Napisano 10 sty 2020 - 17:43

W tym roku planuję wysiać pod koniec stycznia. Tak samo chcę spróbować z pomidorami.

Wysiewając szczególnie pomidory  tak wcześnie to obawiam się ,że będziesz miał problemy z wybujaniem sadzonek bo jak piszesz będziesz je trzymał na parapecie w domu. Ja by mieć ładne  i krępe sadzonki gdy tylko zrobi się cieplej  "latam" każdego dnia z nimi : w dzień do foliówki a na noc do domu. W minionym sezonie pogoda o tyle dopisała ,że jak w kwietniu wyniosłam do foliówki to właściwie zostały tam aż do wysadzenia. Pomidory wysiewam na przełomie lutego i marca , papryki  nieco wcześniej.

#3 sobol

sobol

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 362 postów
  • MiejscowośćGdynia/Jarrow

Napisano 10 sty 2020 - 18:23

Ja mieszkam w UK, więc w łagodniejszym klimacie. Dlatego myślałem o przyspieszeniu wysiania względem Polski :). Czyli jak wysiewasz papryki wcześniej niż przełom lutego i marca, to by była połowa lutego. Więc początek lutego, koniec stycznia to tylko 2-3 tygodnie wcześniej od Ciebie :)

#4 chudziak

chudziak

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 5425 postów

Napisano 10 sty 2020 - 18:29

Papryki tak - wysiewam zwykle w ostatnim tygodniu lutego .

Dlatego myślałem o przyspieszeniu wysiania względem Polski :)

Jak sobie poradzisz z niedoborem światła - chyba ,że możesz zapewnić sadzonkom dużo światła .

#5 Papcio

Papcio

Weteran

• **VIP Junior**
  • 2131 postów
  • MiejscowośćRudnik sl

Napisano 10 sty 2020 - 18:43

Olgo, trzyletnie nasiona wykiełkują?  Teraz nie wiem czy mam je od Ciebie czy od Ani, pisze na nich "sakiewki" :mellow:  I tak je wysieję

Użytkownik Papcio edytował ten post 10 sty 2020 - 18:44

#6 chudziak

chudziak

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 5425 postów

Napisano 10 sty 2020 - 18:49

Nasiona pomidorów stosunkowo długo zachowują zdolność kiełkowania  - z 5 lat zdolność kiełkowania powinna być w zasadzie bez zmian  . Jeśli masz więcej nasion możesz zrobić próbę kiełkowania .

#7 Woytas

Woytas

Weteran

• Użytkownicy
  • 1169 postów
  • MiejscowośćSzczecin

Napisano 10 sty 2020 - 20:26

Nie ma co przyspieszać wysiewu chilli. To czy wysiejesz teraz czy później nie wpłynie na to że dojrzeją Ci wszystkie owoce na krzaku. Dopuki bedą miały możliwość to będą kwitły i zawiązywały owoce.

#8 EAnna

EAnna

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 10221 postów
  • MiejscowośćTychy

Napisano 10 sty 2020 - 21:13

"sakiewki"

To ode mnie. 

Wysiej je Leonie spokojnie :D  

#9 chudziak

chudziak

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 5425 postów

Napisano 11 sty 2020 - 23:12

Na ten sezon takie niezidentyfikowane mam nasiona  :cry:  Nic a nic nie da się dorozumieć  poza obrazkiem :rolleyes:

Załączony plik  82057576_523974488213110_2467623088540352512_n.jpg   114,94 KB   8 Ilość pobrań

#10 Woytas

Woytas

Weteran

• Użytkownicy
  • 1169 postów
  • MiejscowośćSzczecin

Napisano 12 sty 2020 - 07:54

Środkowy rząd, trzecia paczka od lewej. Dynia makaronowa?.
Na dole chyba pak choi. Ciekawe jak u nas rośnie.

#11 EAnna

EAnna

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 10221 postów
  • MiejscowośćTychy

Napisano 12 sty 2020 - 09:39

Na ten sezon takie niezidentyfikowane mam nasiona 

Czyli na ten rok planujesz nowości :D 

#12 karolszymczak

karolszymczak

Uzależniony od forum

• **VIP-Organizator**
  • 7465 postów

Napisano 12 sty 2020 - 09:46

A ja się pochwalę.W Napoleonowie dostalem od Ogi pomidorki koktajlowe i mam nasionka przygotowane do wysiewu.Olga dziękuję!

#13 chudziak

chudziak

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 5425 postów

Napisano 12 sty 2020 - 10:30

Woytas - pisząc niezidentyfikowane miałam na myśli głównie odmiany pomidorów  :rolleyes:  :D .  Z innych są  tam jeszcze nasiona kapusty pekińskiej ( ta już rosła u mnie a rozmiarami była jak  nasza choć w Korei mają olbrzymie te kapusty), rzodkiew  oraz perilla w liście której zawija się kawałeczki różnych potraw - mnie osobiście za bardzo nie smakowała -wolałam zawijać w liście sałaty .

dostalem od Ogi pomidorki koktajlowe i mam nasionka przygotowane do wysiewu.

Będziesz Pan zadowolony :D

Użytkownik chudziak edytował ten post 12 sty 2020 - 10:32

#14 Woytas

Woytas

Weteran

• Użytkownicy
  • 1169 postów
  • MiejscowośćSzczecin

Napisano 12 sty 2020 - 10:39

Woytas - pisząc niezidentyfikowane miałam na myśli głównie odmiany pomidorów  :rolleyes:  :D .  Z innych są  tam jeszcze nasiona kapusty pekińskiej ( ta już rosła u mnie a rozmiarami była jak  nasza choć w Korei mają olbrzymie te kapusty), rzodkiew  oraz perilla w liście której zawija się kawałeczki różnych potraw - mnie osobiście za bardzo nie smakowała -wolałam zawijać w liście sałaty .

Wiem, "spytałem dla siebie", bo te nasiona mnie zaciekawiły.  :)

Tych "krzaczków" z torebek z pomidorami nawet nie próbuje odczytać.  :D

Użytkownik Woytas edytował ten post 12 sty 2020 - 10:51

#15 Papcio

Papcio

Weteran

• **VIP Junior**
  • 2131 postów
  • MiejscowośćRudnik sl

Napisano 12 sty 2020 - 13:39

Dzięki Aniu, uspokoiłaś mnie. Mam młodą i bardzo miłą, ładną sąsiadkę z tunelem i Ona lubi mi robić rozsady z moich nasionek, zawsze ma coś ciekawego dla siebie.

#16 Smakoszek

Smakoszek

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 208 postów
  • MiejscowośćPOland

Napisano 12 sty 2020 - 16:01

Trzydzieści lat temu kupowałem holenderskie nasiona w sklepie z zagranicznymi nasionami w Krakowie na ul. Szpitalnej koło Kościoła Mariackiego. Od sąsiadów dzieci jeżdżą do pracy do Holandii, dlatego mam pytanie: Czy są tam sklepy z nasionami dla działkowców, co warto tam kupić i jakie ceny ?

#17 Szakira

Szakira

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 58 postów
  • MiejscowośćBorzęcin

Napisano 12 sty 2020 - 18:45

Ja też kupowałem na Szpitalnej, zwłaszcza holenderskie ogórki oryginalne "octpus-y", zawsze się udawały. Nie wiem czy ten sklep jeszcze funkcjonuje. Teraz kupuję też holenderskie, ale przez internet. Zwykle ogórki, marchew, pietruszka, rzodkiewka. W ub. roku w gruncie, trochę trzeba było podlewać, ale plony bardzo zadowalające zwłaszcza ogórki i marchew rewelacyjna w plonie i w smaku.

#18 Radek.

Radek.

Weteran

• **VIP-Organizator**
  • 2655 postów
  • MiejscowośćBukowina Tatrzańska

Napisano 13 sty 2020 - 11:07

Ja już zrobiłem listę nasion na ten sezon. Z zakupem trzeba się jeszcze trochę wstrzymać, bo w internetowych sklepach pustawo. Żeby jakoś przybliżyć wiosnę, kupiłem

glebogryzarkę ;). Elektryczna mi wystarczy :)https://allegro.pl/o...6a-a1f336d53140

#19 Papcio

Papcio

Weteran

• **VIP Junior**
  • 2131 postów
  • MiejscowośćRudnik sl

Napisano 13 sty 2020 - 12:27

Miałem taką i wykończyłem :facepalm: Chciałem "skopać" trawnik :mad: zerwały się zęby w przekładni ślimakowej.  :cry: 

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#20 JaGra

JaGra

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3346 postów
  • Miejscowośćmazowiecka wieś nad Wisłą

Napisano 13 sty 2020 - 12:31

Miałem taką i wykończyłem

No to pocieszyłeś kolegę.  :D