Skocz do zawartości

Lato -czas na przetwory


Małgoś

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie od kilku tygodni przygotowania do zimy.

Nastawy wiśniówki stoją pod oknem i gdzie się da(różne warianty-zobaczymy,które będą bardziej smakować)

 

 

 

Oprócz tego zrobiłam juz wiśnie w syropach.

 

Ogórki sa w postaci sałatek.Hitem sezonu jest dla mnie przepis Jagry na salatkę z czosnkiem i chilli.

 

Robiłam też sałatkę wg przepisu mojej babci(ogórek+papryka+seler w zalewie słodko-kwaśnej ):

 

 

Stoją ogórki w słoikach (całe).Ale chyba wina suszy,bo pomarszczyły się jak babcie i są kapciowate(na pewno ich nie przegotowałam,bo u mnie muszą tylko chwycić kolor i są wyjmowane).Dobrze,że to tylko 8 słoików-do sałatek będą.

 

Czekam teraz na paprykę,buraki no i grzybki oczywiście.

 

A czas popołudniowy spędzam z tym "buszującym w zbożu":

 

 

Podawajcie co jeszcze marynujecie,kwasicie etc.

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 411
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Koniecznie musi sie tutaj zaprezentować (chyba "cuś" ostatnio na mnie obrażona) Anetka, ze swymi ogórasami. Tak dla przypomnienia. :tongue:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawajcie co jeszcze marynujecie,kwasicie etc.

Może ten przepis jest identyczny/podobny do przepisu kol.Jagry ale podam bo te ogórasy też mi smakują.

Ogórki „Szatańskie” - tak je nazwałem

2kg ogórków

2 gł. czosnku

3 łyżki soli

Zalewa:

80 dkg. cukru

1,5 szklanki octu

2 łyżki chilli

6 łyżek oleju

 

Ogórki kroimy w plastry, dodajemy czosnek i zasypujemy solą na 5 godzin.Po tym czsie zlewamy wodę, którą puściły a zalewamy na 12 godzin przygotowaną zalewą, którą wcześniej zagotujemy i odstawiamy do wystygnięcia.Po 12 godzinach ładujemy w słoiki – już nic nie robimy oprócz wyniesienia do spiżarki.

 

Pozdrawiam.

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis na pewno znany, ale pomidory w ogrodzie tuż, tuż to gwoli przypomnienia.

 

Sos słodko kwaśny.

Składniki:

3kg pomidorów

1kg cebuli

2-3 papryki – może być różnego koloru (efekt wizualny na talerzu)

2 puszki ananasów krojonych

2 puszki kukurydzy

2 puszki pędów bambusa

Ananasy,kukurydzę i bambus można dać po jednej puszce - jak lubię jak sos jest gęstszy

½ łyżki chilli – można dodawać po trochu gdy ktoś nie lubi bardzo ostrego.

½ łyżki czosnku mielonego

½ łyżki soli

2 łyżki musztardy

2 łyżki papryki słodkiej

2 łyżki mąki ziemniaczanej

1 łyżka curry

1 łyżka pieprzu białego

1 łyżka kucharka/wegety

2 szklanki cukru

1 szklanka octu

4-5 marchewek pokrojonych w słupki.

 

Pomidory sparzyć, obrać ze skórki i pokroić w kostkę + cebula pokrojona w kostkę + papryka (ja kroję w paski) + sól i gotujemy ok. 1 godz. bez wody. Po tym czasie dodajemy pozostałe składniki(ananasy bez soku) i przyprawy - gotujemy ok. 1 godz. Pod koniec gotowania mieszam mąkę z sokiem z ananasów i dodaję do sosu. Gorący sos wlewamy do słoiczków i zakręcamy. Dla pewności można podpasteryzować.

A zimą swojska kiełbaska podsmażona na patelni + dodany sos i w moim przypadku na makaron . Bardzo to lubię - szybkie i dobre jedzonko.

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=1943&highlight=og%F3rki+anetki Tu jest przepis Anetki bo właśnie z tego pierwszego skorzystałam i zrobiłam tak 3 kg cukini."Wyszło" mi 5 słoików z czego dwa zostały już zjedzone,dałam tylko trochę więcej soli i czosnku.Teraz znowu nazbierałam trochę cukini ( a mam jakieś mutanty bo jedne są żółte jak dynia ale wygląd cukiniowaty) i jutro będę robić. Kupiłam też trochę czerwonej papryli ,którą też dodam dla efektu wizualnego.Przepis zrobił u mnie furorę .Dzięki Anetko!!

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(chyba "cuś" ostatnio na mnie obrażona) Anetka,

MIRKU :devil: a za co :grin: coś mnie ominęło, a tak naprawdę pamiętam o ogórasach i zaraz zacznę robić ostatnio brak mi czasu na przetwory, siedzę na działce i zrywam wiśnie, które w tym roku cudownie się rozmnożyły :devil: a do tego mam wolny modem iplusa i wszystko mi wolno chodzi :mrgreen:(a jeszcze do tego jeżdżę ze wsi do pracy codziennie 25 km) ALE DUŻY SŁOIK OGÓRKÓW ZABEZPIECZĘ NA ZLOT :grin:

Pozdrawiam Anetka :lol:

 

To nie sztuka śmiać się, kiedy wszystko jest dobrze, sztuką jest szukanie uśmiechu gdy nam jest źle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w ten sposób mogłem Cię wywabić z ukrycia i przeczytać deklarację o DUŻYM SŁOJU OGÓRÓW, które będziemy wcinac m.in. w poniedziałek z Jasiem i ekipą, jak nakazuje tradycja zlotowa.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Czarus Fentelka mówił:

szkoła nie knajpa nie jest obowiązkowa dziennie :grin: :grin: :grin:

 

Jak najbardziej się dołączam:

deklarację o DUŻYM SŁOJU OGÓRÓW, które będziemy wcinac m.in. w poniedziałek z Jasiem i ekipą, jak nakazuje tradycja zlotowa.

HeHe :wink:

wedzarnia z lodowki ,,dymogenerator MIra

troche checi i jesz co lubisz ,

a nie lubisz co jesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj bylem na targu w mojej miejscowości i zakupiłem 20kg pomidorków limo w cenie 1,50 za kilogram . Myślę że to dobra cena no to teraz na dzisiaj mam robotę . Zaprawiam w ten sposób że po umyciu kroję na połowę upycham w słoikach zalewam wodą z solą i około 10min pasteryzuję i tak pozostawiam na okres zimowy . Zeszłego roku zrobiłem w ten sposób jak dobrze pamiętam około stu słoików litrowych .

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie zaczęły się moje własne pomidory więc też dzisiaj będę trochę przetwarzac . Ja wycinam tylko zieloną piętkę ,resztę miksuję z dodatkiem soli i trochę czosnku (ze skórą i pestkami ,jeśli muszę zrobic pomidorową dla bardziej wybrednych to po prostu przecieram przez sitko tylko ten słoik ,który aktualnie mam użyc) , zagotowuję ,wlewam do słoików i pasteryzuję. Dzisiaj jeszcze zamierzam zrobi trochę ogórków w zalewie curry, więc do roboty!!

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem 20kg pomidorków limo w cenie 1,50zł za kilogram

nazwa: "Lima" - ta odmiana należy do późniejszych, 1,5 to niedużo, pod warszawą na razie droższe :sad:

Zaprawiam w ten sposób...

i ja też... :lol: - sposób znam od ChefPaul`a
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja otwieram słoik , pomidory wkładam razem z całym płynem do miksera miksuję i przepuszczam przez durszlak z takim sitkiem jak do przesiania mąki mieszając taką kulką do robienia ciasta . Dodaję troszkę świeżo zmielonego pieprzu i soczek gotowy . Jeżeli chciałbyś zrobić przecier to po prostu należy wygotować pomaleńku wodę myślę że tak jak byś robił powidła .

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.