Skocz do zawartości

Kiełbasa kanapkowa w/g JackaW


jacekw21

Rekomendowane odpowiedzi

Kiełbasa kanapkowa w/g JackaW

post-72431-0-22560600-1580328919_thumb.jpgpost-72431-0-14245700-1580328928_thumb.jpgpost-72431-0-82471600-1580328934_thumb.jpg

 

Przepis:

SUROWIEC I ROZDRABNIANIE 

Maszynka nr.8
-szynka 1 klasa 5 kg /krojona w kostkę 1-2 cm następnie rozbite kawałki tłuczkiem do schabowych
-karkówka 2 kg/ 13 mm
-boczek 2 kg/ 13 mm
-mięso z golonki 1 kg 2,5 mm dwa razy
 
PRZYPRAWY
-peklo sól 19 g/kg
-pieprz czarny grubo mielony 2 g /kg
-czosnek świeży dobrej jakości 1-1,5 g/kg
-kolendra mielona 0,5 g/kg
-ziele angielskie mielone 0,5 g/kg
-gałka muszkatołowa 0,5 g/kg
-cukier 1 g/kg
-woda 10%
-osłonki białkowe fi 65-80
-sznurek wędzarniczy
 
WYKONANIE 
Kupione mięso tniemy w kostkę szynkę 1-2 cm następnie traktujemy kawałki tłuczkiem. Boczek, karkówkę i golonkę tniemy w 3 cm. Mięso rozkładamy w osobnych pojemnikach zgodnie z grubością rozdrabniania następnie peklujemy zgodnie z gramaturą. Odstawiamy do lodówki w temp. 4-6 st. na 2-3 dni. Po upływie tego czasu rozdrabniamy mięso. Do wody wyciskamy czosnek i mieszamy. Następnie do rozdrobnionej golonki dodajemy tyle wody aby podczas mieszania powstała nam masa klejąca, mięso ma się bardzo dobrze kleić. Resztę wody dodajemy do szynki, karkówki i boczku dodajemy wszystkie przyprawy i dokładnie wyrabiamy, dodajemy klej z golonki i ponownie dokładnie mieszamy. Napełniamy osłonki ściśle i odwieszamy do osadzenia. 
 
OSADZANIE 
2 godz. w pokojowej temp. lub 12 godzin w warunkach chłodniczych
 
OSUSZANIE W WĘDZARNI 
Przy dużym ruchu powietrza bez dymu temp. 40-45 .Osuszamy do momentu aż batony kiełbasy będą suche i ciepłe .
 
WĘDZENIE 
3,5-4 godz. w temp.50-60
 
PARZENIE 
Woda 75 stopni do uzyskania w środku 68-70 stopni.
 
Ps. Dla eksperymentu ta samą masę mięsną zapakowałem w jelito wieprzowe fi 32-34 i zamiast parzenia podpiekłem kiełbaskę w piekarniku do 68 st. w środku. 
Edytowane przez jacekw21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ta sztanglówka fajna jak żywiecka

Ale nie ma kminku  :facepalm: 

Żywiecka, moja ulubiona kanapkowa kiełbasa z czasów ogólniaka  :D 

Kupowałam w przydrożnym kiosku bułę z dwoma plasterkami żywieckiej. A co, było mnie stać - za stypendium  :frantics:

 

 

kanapkowa w/g JackaW

Bardzo ładna ta kiełbasa - sztanglówka  :thumbsup:  :clap: 

Siateczka na osłonce dodaje urody i klimatów  :clap:  

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ta sztanglówka fajna jak żywiecka.

Dzięki faktycznie dopiero teraz po twoich słowach zwróciłem uwagę że wygląd to jak żywiecka.  :thumbsup:


[Dodano: 30 sty 2020 - 07:52]

 

 

Bardzo ładna ta kiełbasa - sztanglówka      Siateczka na osłonce dodaje urody i klimatów    

Dziękuje bardzo za miłe słowo  :thumbsup:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubimy taka kanapkowke ! :thumbsup: , cienkie kielbasy sa  u nas mniej popularne ..Twoj przepis juz zanotowany , teraz tylko czekac jak temp otoczenia bedzie oscylowac w granicach 20 st C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co tu dużo pisać... . Super !!!

Dziękuje :thumbsup:  


[Dodano: 30 sty 2020 - 14:15]

 

 

Lubimy taka kanapkowke !  , cienkie kielbasy sa  u nas mniej popularne

Ja osobiście wolę te cienkie bo można zajrzeć do lodówki kawałek ułamać bułka w drugą dłoń i człowiek zadowolony te grube już inaczej się jada jak sama nazwa mówi trzeba kanapę robić :) . Ale czasem i takie trzeba zrobić synek lubi więc mam komu robić. A odnośnie kiełbasy szału nie ma ot zwykła kiełbasa kanapkowa dobra i tyle  ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

gdzie kupujesz tą osłonkę "plaster miodu"?

Jakieś 1,5 roku temu dostałem od znajomego 1m on chyba zamawiał na jakiejś niemieckiej stronie wychodziła cholernie drogo .Ale wiem że u Marcina na swojskim wyrobie jest coś podobnego  


[Dodano: 30 sty 2020 - 18:06]

 

 

"plaster miodu"?
 

Na pewno to nie taka jak moja ale coś podobnego https://swojskiwyrob.pl/oslonki-do-wedzenia-i-parzenia/1415-oslonka-kolagenowa-80-z-siatka-plaster-miodu-1-metr.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na pewno to nie taka jak moja ale coś podobnego https://swojskiwyrob...odu-1-metr.html

Dziękuję :)

Już się wyleczyłem. Jak by co to mam zwykłe osłonki białkowe w cenie 2zł/mb, idealne do kanapkowej :D

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekw21, hehe ja tez taka " z reki lubie " ale juz bez chlebka ..pamietam za dawnych czasow podwawelska , a na kanapki to maz do pracy robi kanapki i latwiej kroic :)

Ten plaster miodu ( oslonka ) to widzialam w takiej robione salami

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiełbaska super,a tak na marginesie to tą błyskawice na deseczce sam paliłeś prądem czy kupiłeś gotowca?

[Dodano: 30 sty 2020 - 20:48]

 

gdzie kupujesz tą osłonkę "plaster miodu"?

 

Jakieś 1,5 roku temu dostałem od znajomego 1m on chyba zamawiał na jakiejś niemieckiej stronie wychodziła cholernie drogo .Ale wiem że u Marcina na swojskim wyrobie jest coś podobnego  

[Dodano: 30 sty 2020 - 18:06]

"plaster miodu"?

 

 

Na pewno to nie taka jak moja ale coś podobnego https://swojskiwyrob.pl/oslonki-do-wedzenia-i-parzenia/1415-oslonka-kolagenowa-80-z-siatka-plaster-miodu-1-metr.html

https://youtu.be/yJ9WgsOYsQA

https://www.fleischbranche.de/pl/zulieferer/wurstdaerme-verpackungen/kunstdaerme?pid=503&sid=709:huckfeldt-thorlichen-gmbh-co-kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Piękna kiełbasa Jacek! 

Dziękuję bardzo starałem się trochę pracochłonna ta kiełbaska robiąc w ten sposób jak ja 5 kg małych kosteczek trzeba było obstukać  ;) Ale warto jak ktoś próbuje finalny wyrób i mówi, że smaczna to gęba sama się śmieje i jest chęć do następnych wyrobów. :thumbsup:


[Dodano: 01 lut 2020 - 09:19]

 

 

to widzialam w takiej robione salami

Dokładnie w identycznych osłonkach jest robiona salami nawet jadłem jakieś 2 miesiące temu tyle że mniejszy kaliber 


[Dodano: 01 lut 2020 - 09:24]

 

 

Kiełbaska super,a tak na marginesie to tą błyskawice na deseczce sam paliłeś prądem czy kupiłeś gotowca?

Dziękuje za opinie .A deseczki mam dostałem od znajomego z fb troszkę razem współpracujemy  ja go reklamuje na grupach fb i swoim blogu on w zamian on podarował mi 3 deski od małej po wielką i sponsoruje konkursy jak organizuje na moich grupach . Prześlę Ci na priv. jego profil z fb. bo nie wiem czy mogę tu wstawić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dokładnie w identycznych osłonkach jest robiona salami nawet jadłem jakieś 2 miesiące temu tyle że mniejszy kaliber 
Ja pamietam jeszcze jak pracowalam w cateringu to uzywalismy takiej kalibru nie pamietam bo bylo to ze 20 lat temu conajmniej . Ja szukam teraz oslonek umai dry w jakiejs rozsadnej cenie. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jakiejs rozsadnej cenie. 
 

Oj raczej nasi sąsiedzi nie będą mieli rozsądnych cen dla nas  ;) Kurcze nie chce kłamać ale wydaje mi się że znajomy co mi ją dawał mówił że za metr takiego kalibru to ponad 20 zł czy to możliwe.Nie wiem czy dobrze pamiętam a może mi kłamał . :blush: A faktycznych cen jakoś nie mogę znaleźć. Fakt wyrób ładnie się w nich prezentuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Dla eksperymenty jak pisałem, farsz tej kiełbasy zapakowałem  w jelito naturalne 32-34 kiełbaska również wyszła fajna. Dodatkowo małe pętko powiesiłem w przewiewnym miejscu na kilka dni do podsuszenia, no i wyszła całkiem inna kiełbasa, w smaku bardziej intensywna czego można  było spodziewać. Dla miłośników kiełbasek podsuszanych polecam bardzo nie zawiedziecie się smakiem .

post-72431-0-48887800-1580913673_thumb.jpgpost-72431-0-12168700-1580913683_thumb.jpg

Edytowane przez jacekw21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te oslonki  umai dry  sa u nas do kupienia tylko bardzo mi sie ich cena nie podoba , a szczegolnie do eksperymentowania :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jacekw21,kielbase zrobilem juz drugi raz w/g Twojego przepisu tylko tym razem nie parzylem tylko podpieklem,rodzinka stwierdzila ze ta pozycja wchodzi na stale do naszych wyrobow.Dziekuje i pozdrawiam. :thumbsup:

 

Jezeli ktos chce ,znajdzie sposob.

Jezeli ktos nie chce,znajdzie powod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Witam braci zadymiacze a w szczególności Jacka w szukałem wielu przypisu kanapkowych ale teraz do grzebałem się do twojego na pewno wypróbuję Myślę że się uda bo po przeczytaniu postów Mam nadzieję że tak jak coś to na pewno odpisze Pozdrawiam wszystkich braci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.