Skocz do zawartości

Ile czasu bez ingerencji dymią Wasze dymogeneratory?


fantomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

hermowinda trzeba co 4 godziny czyścić, a DG z injektorem w samym wylocie też zarasta zgorzelą.

 

 

THW można dymić bez problemu max 7-8h bez czyszczenia jednakże trzeba dosypać zrębek. Nie trzeba czyścić co 4h tylko można bo na filtrze osadza się zgorzel i pod koniec wędzenia 7-8 godziny może spaść wydajność dymu. Często wędzę do 8h i nie czyszczę DG bywa też tak, że po 3-4h wyjmę filtr przeczyszczę i dalej dymię trwa to ok 2 min. 

 

 

Ja tu żadnej smoły nie widzę ani nie czuję w smaku czy zapachu.

 

 

Jaka smoła. :).   Bardzo ładny obrazek namalowany "pastelami bukowymi" :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A próbowałeś "szybkozłączka do węża"?

 

Oczywiście, że nie próbowałem. Czy chodzi Ci o to : https://allegro.pl/oferta/szybkozlaczka-wtyk-d-waz-6-opas-gv-1240-9865238859 ?

Tą złączkę się wkleja w redukcję ?

Nie, wkrętka do węża ma gwint 3/4 cala, i wkręcasz ją wprost w trójnik do którego z dołu dochodzi dym z DG. W tą wkrętkę wciskasz albo wklejasz 5,5 cm rurki 10x1 z nierdzewki albo aluminium i to wszystko.

[Dodano: 18 kwi 2021 - 13:46]

Ot tak21a73b0d6a78a7c6407d9afce2326afd.jpg3ae423cc59d3543360a73236a8a498b3.jpg

[Dodano: 18 kwi 2021 - 14:02]

Nie mylmy pojęć. Nie chodziło o smołę na wędzonkach, tylko o smołę wytwarzaną przez DG, która gdzieś musi się osadzić i potem zostać z DG usunięta. W DG wzorowanym na Ventura i pochodnych smoła wycieka do odstojnika umieszczonego w komorze wędzarni. W rozwiązaniach z ejektorem umieszczonym na końcu drogi dymu smoła wypływa do słoika pod filtrem, czy jak u mnie po prostu przez otwór w początkowym wylocie dymu z DG. W Thermowindzie czy Hanhi2 smoła osiada wewnątrz DG i trzeba ją od czasu do czasu z niego usuwać, co wymaga wygaszenia. We wzorowanych na Venturze DG wąskim gardłem jest wylot dymu z DG, gdzie gromadzi się zgorzel.

[Dodano: 18 kwi 2021 - 14:22]

Odpaliłem garstkę zrębek w prototypowym DG, żeby go łatwoej było rozebrać i wyczyścić. Tak wygląda odstojnik/ separator smoły po miesiącu od ostatniego przeglądu. Smoła wycieka tym otworem fi 10 mm.c49a791dd39e34c89a12247fa28c7f32.jpgc4dbcca987d8d1a0dc1eab3bf9d2cfff.jpg

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie próbowałem. Czy chodzi Ci o to : https://allegro.pl/o...1240-9865238859? Tą złączkę się wkleja w redukcję ? Nie, wkrętka do węża ma gwint 3/4 cala, i wkręcasz ją wprost w trójnik do którego z dołu dochodzi dym z DG. W tą wkrętkę wciskasz albo wklejasz 5,5 cm rurki 10x1 z nierdzewki albo aluminium i to wszystko.

Teraz rozumiem. To genialne rozwiązanie z tą szybkozłączką i wkrętką, ale burzy moją dotychczasową koncepcję dotyczącą podłączenia wentylatora komputerowego jako źródła nawiewu. Interesuje mnie, jak rozwiązałeś sprawę dostępu powietrza do wiatraczka ? W brązowej skrzyneczce nie zauważyłem żadnych otworów, które by to umożliwiały. Skrzyneczka raczej nie drukowana.na drukarce. Jeżeli tak, to gdzie została zakupiona ?

No i wreszcie ta elektronika ze zdjęcia. Pewnie regulator obrotów ? Planowałem do tego celu użyć regulatora do ledów 12V wraz z odpowiednim zasilaczem.Tę elektronikę umieszczasz w brązowej skrzyneczce ?

Edytowane przez Belizariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz mój wątek o zastosowaniu wentylatora promieniowego zamiast pompki akwariowej. Skrzyneczka to najtańsza instalacyjna puszka elektryczna. Dolot powietrza przez miejsce po usuniętej zaślepce.

aa8a6b72ee7adabc3940dc91442c2c6e.jpg

[Dodano: 18 kwi 2021 - 16:18]

Regulator i woltomierz z Aliexpress, to tanie rzeczy

d14f0e5a28e03287050efacfa8d18a86.jpgac7bf5d42cac9c9953be566097822934.jpg

[Dodano: 18 kwi 2021 - 16:30]

Tak to w pracy wygląda. Pokrętłem ustawiasz napięcie zasilania wentylatora, na woltomierzu widzisz, ile ustawiłeś.

 

Zakres regulacji jest o wiele szerszy niż praktycznie wykorzystasz, ja poruszam się od 3 do 4 wolt, najczęściej jest to 3,4 V.

 

Po podkręceniu na 8 V efekt jak z samochodowego kompresorka :)

e00b0453cfedacf80962b92ff7760dee.jpg

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz mój wątek o zastosowaniu wentylatora promieniowego zamiast pompki akwariowej.

 

Wątek przeczytałem ; https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/18277-wentylator-promieniowy-zamiast-pompki-akwariowej/?hl=wentylator+promieniowy.

Ponieważ obawiam się, że pompka akwariowa może nie dać rady w przypadku DG, który buduję, będę musiał pomyśleć o innym źródle nadmuchu. Zamówiłem już w państwie środka potrzebne elemety, ale po zapoznaniu się z Twoją konstrukcją, skłaniałbym się ku podobnemu rozwiązaniu.

W związku z tym, czy mógłbyś podać linki do stron, na których zakupiłeś wiatraczek, regulator, zasilacz, puszkę i licznik ? Oszczędzi mi to czasu podczas poszukiwań na Aliexpress i innych portalach ? Podejrzewam, że jest tam mnóstwo różnych tego typu urządzeń, a Ty - w przeciwieństwie do mnie - już wiesz, które się najlepiej nadadzą.

Poza tym rozważam zamontowanie jako źródła powietrza pompki przeznaczonej do oczka wodnego : https://allegro.pl/oferta/sunsun-aco-002-pompa-napowietrzajaca-35w-2400l-h-10590516579?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_ogr%C3%B3d&ev_adgr=Ro%C5%9Bliny,+kompostowniki,+oczka+wodne+oraz+pod%C5%82o%C5%BCa&gclid=Cj0KCQjwse-DBhC7ARIsAI8YcWJgW17OtGxC2bo0bp4btrE0uA0cjO0zPrPd65VEsSe2XY-cRNWtogcaAq52EALw_wcB

Mógłbym ją podłączyć do gniazda wentylatora, które ma regulowaną moc. 

Edytowane przez Belizariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej skorzystać z koleżenskiej pomocy? :) Za pół ceny tej pompki do oczka plus wysyłka dostaniesz gotowy produkt razem z injektorem :)

 

Taką pompkę do oczka też mam, wentylator jest zdecydowanie lepszą opcją. 


[Dodano: 18 kwi 2021 - 17:25]
Taki :)9d73a5fc7add8d4c8c18d05f9de522c9.jpg

Edytowane przez MlKl

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/5YvXsl6jlNw 

 

Tak sobie radzi wentylatorek promieniowy za 10 zł :) Cicho i skutecznie. Do wędzenia w beczce zupełnie wystarcza taka ilość dymu jak na początku filmu, potem rozkręciłem na 5 V i tak go potrzymałem pół godzinki. Środek wyciąłem, bo naszli mnie goście i musiałem z nimi pogadać :)

 

Teraz mam zagadkę: dlaczego ten nowy się bardziej nagrzewa? Myślałem, że to robota filtra - wywaliłem. Stawiałem na ruszt - nie, prototyp teraz odpaliłem na ruszcie Belizariusza. Jedyne, co mi do głowy przychodzi, to to, że tu dałem otwory zapałowe z centymetr czy półtora niżej w stosunku do wylotu dymu niż w prototypie. A różnica jest naprawdę znacząca. 

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.