Skocz do zawartości

Parzenie niewędzonego mięsa


jedrek1212

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nowy w robieniu wędlin, zrobiłem już raz wędlinę którą po peklowaniu upiekłem. Teraz chciałbym parzyć szynkę, jednak nie mam możliwości jej wędzić. Czy w takim razie powinienem ją parzyć tak samo jakbym ją wcześniej uwędził czy podąrząć innym schematem. Narzędzia jakie mam to garnek i termometr.

 

Pozdrwiam

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wędlinę którą po peklowaniu upiekłem.

Nie piecz peklowanych wyrobów Po użyciu peklosoli nie zaleca się wysokich temperatur.

 

 

Czy w takim razie powinienem ją parzyć tak samo jakbym ją wcześniej uwędził

Tak.

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo piec w piekarniku w temperaturze np. 70-80 stopni do czasu uzyskania wewnątrz 68.

Zostaje jeszcze SousVide.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy w takim razie powinienem ją parzyć tak samo jakbym ją wcześniej uwędził
 

Tak samo.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

 

 

 

Nie piecz peklowanych wyrobów Po użyciu peklosoli nie zaleca się wysokich temperatur.

Jeśli chcę upiec wędlinę w wysokiej temperaturze, to powinienem ją moczyć w zwykłej soli z przyprawami? I czy w takim wypadku ma sens trzymanie jej koło 8-10 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wysokiej, to znaczy jakiej? Podczas dopiekania w wędzarni nie można przekroczyć temperatury 90 st. C. Procedura technologiczna dla wędlin dopiekanych jest taka sama jak wędzonych, tylko w ostatniej, dodatkowej fazie wędzenia dopiekasz ją w temperaturze do 90 st.C. Każdy przepis podaje jak długo, gdyż uzależnione jest to mi. od średnicy wyrobu, wielkości wędzonek itp.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli chcę upiec wędlinę w wysokiej temperaturze, to powinienem ją moczyć w zwykłej soli z przyprawami? I czy w takim wypadku ma sens trzymanie jej koło 8-10 dni?

Nie zrozumiałem pytania. Jeśli masz na myśli kiełbasę, to mięso na nie jest peklowane 1-2 dni. Gdybyś chciał zrobić taką na grilla/ognisko/piekarnik (powyżej bodajże 130'C) wybieraj te wędliny które robione są na samej soli. Gdy peklujesz peklosolą to nie przekraczaj tych 90'C jak radzi Maxell. Dla zdrowia i bezpieczeństwa swojego i rodzinki.

 

 

 

Podczas dopiekania w wędzarni nie można przekroczyć temperatury 90 st. C

 

 

którą po peklowaniu upiekłem

 

 

jednak nie mam możliwości jej wędzić

Maxell odniosłem wrażenie że kolega tylko wykonuje wyroby parzone/pieczone bez wędzenia. Chyba nie ma wędzarni. Przynajmniej tak odebrałem jego pierwszy wpis.

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że chce podpiekać w wędzarni.

Do piekarnika wystarczy tylko marynata. Gdzieś na forum jest moja marynata do karkówki. Zawiera podstawowe składniki, więc powinna odpowiadać.

Tutaj: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10728-kark%C3%B3wka-z-piekarnika-w-mojej-marynacie/

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że chce podpiekać w wędzarni.

Do piekarnika wystarczy tylko marynata. Gdzieś na forum jest moja marynata do karkówki. Zawiera podstawowe składniki, więc powinna odpowiadać.

Tutaj: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10728-kark%C3%B3wka-z-piekarnika-w-mojej-marynacie/

Osobiście pieczeń przed włożeniem do piekarnika obsmażam z każdej strony, aby białko na powierzchni się ścięło. Większa soczystość moim zdaniem. Oczywiście jeżeli chodzi o szynkę i schab . Karkówka zawsze soczysta.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.