Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Pompka dymogenaratora

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 fantomek

fantomek
  • Użytkownicy
  • 319 postów

Napisano 19 kwi 2020 - 09:37

Jaki napowietrz będzie odpowiedni do skrzyni 60x50cm. Mam obecnie hailea z regulacją 3.2l/min, 2W ale coś słabo daje wyrzut powietrza albo coś się popsuło choć co jak nowa? Albo nie spełnia wymagań

#2 roger

roger
  • Użytkownicy
  • 7322 postów

Napisano 19 kwi 2020 - 13:50

Kolego dużo czy wiele nie znaczy dobrze
Dużo było dyskusji na temat wydatku powietrza etc...
Wędzarnia to nie silnik odrzutowy to zawsze trzeba dobrać optymalnie, nikt kto ma jakiekolwiek pojęcie nie odpowie Ci odpowiedzalnie jaki ten wydatek ma być nie zająć reszty zmiennych... Pojemność Komory, masą wsadu, przepływ powietrza, temperatura, wilgotność.
Momentami odnoszę wrażenie że nikt nie czyta tego forum a oczekuje odpowiedzi na już...
To nie jest niestety 0-1

Wysłane z P30 przy użyciu Tapatalka

#3 Muski

Muski
  • **VIP**
  • 8542 postów

Napisano 19 kwi 2020 - 14:03

a oczekuje odpowiedzi na już...
Tak , mam podobne odczucie , ale jak poprosisz kogoś o poczytanie tematu - to obrazy majestatu . Ma być natentychmiast i konkretnie np. 1,2345 l/s  :D  :facepalm:

#4 fantomek

fantomek
  • Użytkownicy
  • 319 postów

Napisano 19 kwi 2020 - 15:11

Zanim zakupiłem obecną pompkę o zywiscie zgłębiałem temat jak widać mało efektownie bądź nie umiejętnie stąd też wątek z prośbą o radę aby nie popełnić kolejnego bledu. Wielkość komory wskazałem parametry pompki posiadanej również. Jednorazowy wskad ok 7-8kg

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#5 TOSHIBA

TOSHIBA
  • Użytkownicy
  • 3275 postów

Napisano 19 kwi 2020 - 16:47

Możesz sobie kupic taki mini kompresor i masz załatwiony obojętnie jaki dymogenerator i wędzarnie.

I nie musisz sie nikogo o nic pytać, bo informacje jakie udzielasz i tak nie starczają aby Tobie definitywnie odpowiedzieć.

Załączony plik  Przechwytywanie.JPG   40,3 KB   9 Ilość pobrań

Jeżeli sie zdecydujesz, dokup zaworek do regulacji ilości powietrza 

Załączony plik  Przechwytywanie2.JPG   13,13 KB   9 Ilość pobrań

Użytkownik TOSHIBA edytował ten post 19 kwi 2020 - 17:14

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych