Skocz do zawartości

[Rosja] Chrupiące ogórki konserwowe - niezwykły przepis na ich przygotowanie.


Rekomendowane odpowiedzi

:D Tak samo kupisz nitryt. Obecnie zabronione jest używanie kwasu octowego 80% do celów spożywczych i nigdzie w sklepie go nie kupisz. W tym celu produkowany jest ocet o odpowiednim stężeniu.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/kategoria/laboratorium-odczynniki-chemiczne-260070?string=azotyn%20sodu&bmatch=baseline-al-product-eyesa2-engag-dict45-hea-1-5-0528

Ale to wszystko podciągnięte jest pod grupę odczynniki chemiczne. Pamiętasz, jak kiedyś sprzedawali szklane chłodnice do wiadomej produkcji, jako sprzęt laboratoryjny?

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić. Wczoraj byłem w "mieście" i wstąpiłem do "ogrodnika", na dziale "wszystko dla pszczół" jest Lodowy Kwas Octowy. Byłem tam bo chciałem kupić dla naszej koleżanki nakrętki do słoików. Jak mi powiedziano "bambry" wykupiły wszystkie nakrętki!

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Można kupić. Wczoraj byłem w "mieście" i wstąpiłem do "ogrodnika", na dziale "wszystko dla pszczół" jest Lodowy Kwas Octowy

Jasne, że można (wczoraj wysłałem linka), ale nie do celów spożywczych i nie w sklepach sprzedających artykuły żywnościowe. Teraz można kupić wszystko. Założę się, że nigdzie w Polsce nie dostaniesz oficjalnie kwasu (esencji) octowego do celów spożywczych.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja zrobilam dzisiaj 5 sloikow , zobaczymy  czy beda dobre :D

Próbowałaś już te ogórki? ,bo u mnie wysyp :).Do tej pory robiłam korniszony najczęściej z dodatkiem carry,lub musztardy.Kilka słoiczków z dodatkiem papryczki [tej małej okrągłej]

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

Ja zrobilam dzisiaj 5 sloikow , zobaczymy czy beda dobre

Eli jaki smak ? warto zrobić ?

Może ktoś z forumowiczów zrobił z tego przepisu i podzieli się swoją opinią na temat takiego sposobu konserwowania ogórków

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nie kombinować i zrobić ogórki z Tutaj

.Są wyśmienite.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Proponuję nie kombinować i zrobić ogórki z Tutaj .Są wyśmienite.

Arkadiuszu dziękuję bardzo :D  zaraz biorę się za ''słoikowanie''  :D 

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zdarzyło, że piszę post jeden pod drugim, ale szybkie pytanie .. woda zimna przegotowana, czy może  prosto z kranu ?  może głupie pytanie, ale robię je po raz pierwszy. Po za tym wszystkie moje kiszonki zalewam wodą ''kranówką'' i nigdy nie mam zonka, co świadczy o tym, że woda nadaje się bezpośrednio do przetworów.

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kranówka.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kranowka , niestety kranowce nie rowna bo u niektorych twarda  a u niektorych woda miekka. 

Miekkiej akurat ogorki nie lubia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.