Skocz do zawartości

Suszenie kiełbas latem


Łubin

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

czy można poduszyć kiełbasę po wędzeniu w dehydratorze
W suszarce znaczy ? tak możesz ale szybciej wysuszy sie  zewnętrzna warstwa i wytworzy skorupę - chodzi o wysuszenie równomierne . Równie dobrze podsuszysz w wędzarce . U mnie też jest obecnie 17-20 st i kabanosy po 5-6 dniach super 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest tak przewiewnie

To jest argument - musi  być ruchu  powietrza, ale wentylatorek załatwia sprawę ;)

 

garażu jednak się trochę syfi

No tak też muszę sprzątać garaż.  :facepalm:  

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferowane temperatury suszenia znam, chodziło mi o problem latem jak się nie ma chłodnej, przewiewnej piwnicy. Ale opcja z jakimś wiatrakiem mi się podoba.

Przewidując taką potrzebę zrobiłem sobie taką oto klatkę do ociekania i suszenia w przewiewie na wolnym powietrzu:

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/17224-moja-suszarnia-ociekacz-do-suszenia-ryb-i-mi%C4%99s-przed-w%C4%99dzeniem/

Dla niej prąd nie jest potrzebny (o ile wieje choćby mały wietrzyk)  :D

Już kilka razy mi się przydała (także do podsuszania kiełbas wyjętych z zamrażarki). 

[Dodano: 24 cze 2020 - 18:01]

Osobiście suszę w lodówce.Trwa to dłużej ale przynajmniej muchy nie latają.

Nie po to człowiek żyje, żeby pracować, lecz po to pracuje, żeby żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lodówkę w systemie Total no frost, w której super suszy się kiełbasę i nie tylko. Równie dobrze podsusza się nam na strychu pod blaszanym dachem. Tutaj jednak należy uważać, gdyż proces osuszania przebiega dosyć szybko.

Edytowane przez Maxell

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja mam lodówkę w systemie Total no frost, w której super suszy się kiełbasę i nie tylko. Równie dobrze podsusza się nam na strychu pod blaszanym dachem. Tutaj jednak należy uważać, gdyż proces osuszania przebiega dosyć szybko.

A na jaką temp. ustawiasz lodówkę?

Ja mam u siebie zakres od 1-9stC. Jaka temp i jaki czas podsuszania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.