Skocz do zawartości

Rura żeliwna 100 jako kanał


michal080

Rekomendowane odpowiedzi

Chodziło mi tylko o to że ładnie się dymi, i jest cug.

 

 

 

Czyli właśnie wędzarka posiada to, czego w wędzarni być absolutnie nie powinno, ale widać jeszcze pewnych rzeczy nie możesz lub nie chcesz ogarnąć. Wędzarnia ma nie mieć "cugu", tylko ma spokojnie wędzić samym żarem, bo to nie Dymarka hutnicza, że się w niej pali żywym ogniem i cug być musi. Ale to wszystko trzeba poznać i tego się nauczyć, a nie każdy ma ochotę, jednak powodzenia życzę, bo człek uczy się najlepiej na własnych błędach  :thumbsup::clap:.

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

JanuszChłopie znowu się czepiasz. Chodziło mi tylko o to że ładnie się dymi, i jest cug.Pewnie odpowieszw zaraz jakąś zgryźliwością że nie mam pojęcia co to jest ładnie dymi.Mam wrażenie że jesteś tylko po to żeby wykpić innych ale jeżeli masz potrzebę dowartościować się w ten sposób to ok. Współczuję

Myślę, że  źle zinterpretowałeś post #23 @januszfeniks.

Jest zawsze chętny do merytorycznej pomocy a z racji swojej wiedzy i doświadczenia bierze pod uwagę inne , istotne parametry; raczej nie urodę dymienia i ciąg paleniska.

Niemniej zgasił Twój entuzjazm niepotrzebnie  :facepalm: .

Wartość zespołu wędzarniczego możesz ocenić dopiero po wędzeniu na podstawie oceny uzyskanych wyrobów.

Niemniej mam nadzieję, że nie zataisz ew. potknięć tak, żebyś mógł uzyskać dodatkowe wskazówki, szczególnie w aspekcie tzw. zdrowego wędzenia.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EAnna dziękuję że merytoryczna odpowiedź... Co do kolegi to może i zgasiłem ale nie po to by dokopać a obudzić i nie gasić zapał a go wzmóc. Byś zaczął myśleć.. Nie ja powinienem się kalać tu tylko takie opisy. "rozpaliłem wędzarnię zasowa jak ta lala. Jutro wędzę" cyt gdzies z facebooka. u mnie koza w pracowni też jak się ją rozpali to zasowa. I jest gorąco ale o czym to ma świadczyć? Wchodzadz inny forumowicz i czytając takie formy uważa że od.... Z bije jakąś skrzynkę i już do wędzenia się biorę. Więc to że zasowa nie świadczy nic o wędzarni. I tego się trzymajmy. A jak uwedzisz i pokażesz wedliny że będą w normie to sam nazwę Twoja wędzarnię ze zasowa że ho ho I nie bierz moich czasem wpisów za to że chce dokopać. Działaj. P. S EAnna dzięki jeszcze raz

 

Wysłane z mojego H4413 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.