Skocz do zawartości

Rura żeliwna 100 jako kanał


michal080

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Chcę zrobić pierwszą w życiu wędzarnie.Ma być bezkosztowo z tego co mam (będzie ona stać na nie mojej działce)

Palenisko z krawężników od kostki.

Wędzarnia z beczki.

Jako kanał mam rurę żeliwną 100 o długości 170 cm.

Będzie coś z tego, czy nawet nie próbować ?

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako kanał mam rurę żeliwną 100 o długości 170 cm.

Będzie coś z tego ?

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

 

 

Oczywiście że będzie, będzie ew. wspaniała kanalizacja, a to też przecież rzecz ważna na działce :D . O budowie wędzarni porozmawiaj sobie z Januszem Feniksem, na pewno Cię w "maliny nie wpuści", facet wie o co w tym "fachu" chodzi, ja się nie wypowiadam, bo Szefunio czuwa :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie chcę inwestować bo może sie okazać że będę musiał zwinąć wędzarnie po pierwszym użyciu i nie chodzi tu o chytrość tylko o zdrowy rozsądek.Zresztą ma to być prowizorka tylko na próbę żeby posmakować wędzarnictwa.

Dzięki za odpowiedź w której wykpiłeś moje pytanie, do dzisiaj myślałem że nie ma głupich pytań.

A czy rzeczona owa rura się nada jak nie wiedziałem tak nie wiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nada się... Taka rura jak kolega wspomniał do kanalizacji. Lepiej podmuruj palenisko z cegły i dopiero postaw beczkę. Ale czy to będzie bez kasowe to sam ocen, a na marginesie kpienia . Jak myślisz co byś usłyszał od np wspinających się w górach gdybyś podchodząc do nich że sznurem od bielizny czy mogę z wami się wspinać?

 

Wysłane z mojego H4413 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak myślisz co byś usłyszał od np wspinających się w górach gdybyś podchodząc do nich że sznurem od bielizny czy mogę z wami się wspinać?

A zamiast raków do wspinaczki chcieli by używać pazurków do pielenia :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nie nada, tyle i tylko tyle.

Przepraszam szanownych Panów że w ogle się tytaj pojawilem.

Dziękuję za wsparcie i solidarność wędzarniczej braci.

 

Michał, napisz do Janusza Feniksa na PW, a na pewno nie będziesz żałował, i zostaniesz usatysfakcjonowany kompletem potrzebnej wiedzy, co zaskutkuje tym że nie popełnisz przy budowie błędu który z kolei pociągnąłby za sobą zupełnie niepotrzebne koszty przeróbek, o nerwach nie wspominając. Zawsze warto pytać tych co wiedzą lepiej, i korzystać z porady fachowca :D  :thumbsup: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko kolego

Czego oczekiwałeś?. Jezeli już kanał to minimum średnica 20 cm. Jak pewnie wiesz przekrój rośnie w kwadracie i będzie większy w tym przypadku 4 razu więcej niz w Twoich 10 cm. To co Ci mieli napisać.

I ta długość starczy metr.

W naszych warunkach wedzenie zimne w kanałowej jest takie "kulawe" bo jak chcesz osiagnać temp dymu do 22 stopni jak na zewnątrz 20 stopni i wiecej. Bo jakiś widzę lub próbuje widzieć cel w stosowaniu kanału powyżej metra jeżeli chcemy wedzic na zimno i chcemy schłodzić dym. Tylko powiedz mi jak to zrobić w lecie.

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie unos się... Trzeba mieć dystans... A że się pojawiłeś to dobrze bo jak się posłuchasz to wyjdzie na zdrowie. Ale jeśli możesz zaraz ta wędzarnię rozwalać to po co Ci taka. Pomyśl nad czymś mobilnym.

 

Wysłane z mojego H4413 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy rzeczona owa rura się nada jak nie wiedziałem tak nie wiem

Odpisali Ci Bracia - nie nada sie  :yes:  , odpisali dlaczego . Nie chodzi o dąsy  :no: . Poczytaj o wędzarniach kanałowych na tym Forum  i będzie wszystko jasne . Jak Ci piszą że co najmniej 200 to wiedzą co piszą , Jak wiesz lepiej to daj jaką chcesz  to wolny kraj , potem będziesz pytał czemu nie wędzi , a dlaczego wędzonki nie takie  itd.... Może lepiej w ogóle bez rury z paleniskiem bezpośrednim :yes: . Rurę sprzedasz na złom

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może lepiej w ogóle bez rury z paleniskiem bezpośrednim . Rurę sprzedasz na złom

Lub zrób prowizoryczny kanał z tych krawężników, którymi dysponujesz. Byle był szeroki  :)  

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra poddaje się.

Od dwóch dni nic nie robię tylko czytam to forum i zgłupiałem.

Wydawało mi się że coś wiem o wędzeniu a okazuje się że nie wiem nic.Wiedzę swoją czerpałem z obserwacji jak wędzi sąsiad który zwykle od % ledwie trzyma się beczki.Teraz wiem że nauczyłem się od niego jak nie wędzic.

Forum jest tak obszerne że nie jestem w stanie całego przeczytać.

Podeślijcie proszę linka jak zrobić wędzarnię z beczki bez murowania ( na to nie mam zgody właściciela działki) żeby była zgodna ze sztuką a przede wszystkim żeby wyroby nie były szkodliwe dla zdrowia.Mam małe dzieci i to z myślą o nich będą robione wędzonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przeczytaj temat od początku do końca, a po przeczytaniu skontaktuj się z Piotrem, gdybyś miał problemy z czymkolwiek. Na pewno nie będziesz decyzji żałował, Piotr wszystko wyjaśni i pomoże  :D:thumbsup:.

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10434-beczka-piotra/

post-64151-1442221653,8841_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza wędzarka ok 30 lat wstecz to metalowa beczka postawiona na podbudowie ze spajanych cegieł gliną (możliwość rozbiórki),kanał ok 1,5mb z ułożony z małych płytek chodnikowych przysypanych warstwą ziemi.Beczka owinięta kocem p-poż z włókna szklanego ,a na to stara kołdra.Jako przykrycie worek jutowy z poczty.Do nauki uważam że wystarczająca no i z rozbiórką jej żadnych problemów.Jeden minus-wygrzewanie to trochę dużo drewna.Cegieł chyba 5lub 6 warstw-już nie pamiętam.Służyła mi prawie 5 lat.Prowizorki są najtrwalsze.Śmiem twierdzić że była lepsza od niejednego bunkra ogrodowego.A ile przewędziła węgorza,śledzia czy leszcza a i troćka na zimno się załapała niejedna.

Edytowane przez krzysio59

Ja już nic nie muszę.

Piwo posiada wartości odżywcze,podczas gdy żywność nie ma żadnych wartości piwnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ten temat ze Strony Głównej:

https://wedlinydomowe.pl/budowa-wedzarni-i-wedzenie/budowa-wedzarni/151-galeria-seminole-od-fundamentow-do-wedzenia

Beczkę najlepiej przykryć deskami, które można swobodnie rozsuwać.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ten temat ze Strony Głównej:

https://wedlinydomowe.pl/budowa-wedzarni-i-wedzenie/budowa-wedzarni/151-galeria-seminole-od-fundamentow-do-wedzenia

Beczkę najlepiej przykryć deskami, które można swobodnie rozsuwać.

 

:D:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup::clap: !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A może moja wędzarnia Cię zainspiruje bez murowania

[Dodano: 26 cze 2020 - 08:40]

No właśnie coś takiego zmontowalem z tym że palenisko z krawężników wkopałem w ziemię a kanał jest około 1m z kamionki fi 20 chyba i beczka oczywiście.

Przepaliłem wczoraj na sucho i muszę powiedzieć że efekt przeszedł moje oczekiwania, już nie mogę doczekać się wędzenia.

Dziękuję wszystkim za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz????Chłopie znowu się czepiasz.

Chodziło mi tylko o to że ładnie się dymi, i jest cug.Pewnie odpowieszw zaraz jakąś zgryźliwością że nie mam pojęcia co to jest ładnie dymi.Mam wrażenie że jesteś tylko po to żeby wykpić innych ale jeżeli masz potrzebę dowartościować się w ten sposób to ok.

Współczuję

[Dodano: 26 cze 2020 - 10:04]

A może moja wędzarnia Cię zainspiruje bez murowania na działki idealnahttps://wedlinydomowe.pl/forum/topic/11376-wędzarnia-gosmana/

Serdeczne dzięki

Naprawdę mi pomogleś

Pozdrawiam

Edytowane przez michal080
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.