Skocz do zawartości

[RDH] Rolniczy Handel Detaliczny


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

witam, jestem masarzem- rolnikiem. Mieszkam na wsi oddalonej o okolo50 km od większego miasta, brak tu pracy. chciałem zająć się produkcją mięsa i wędlin w celach zarobkowych, na małą skale. pomyślałem od RHD. wszystko super tylko jestem sam i nie dam rady również ogarnąć hodowli zwierząt.

Pytanie (proszę o pomoc): Czy jak kupie świnie od rolnika z sąsiedniej wsi, zarejestruje, będę hodował około tygodnia to może to być uznane za własny chów?? nie mogę nigdzie znaleźć takiej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Ci pomoże ? 
 
post-40314-0-98879300-1602578489_thumb.png
 
Ze strony   nacisnij >>   :question: 


post-40314-0-51811800-1602578698_thumb.png

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już nie istnieje. A jej obowiązki przejął Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Masarz tylko te programy są dedykowane rolnikom, którzy produkują i przetwarzają to co uzyskali w swoim gospodarstwie. Wiesz trudno trzymanie żywca przez tydzień i mniej nazwać hodowlą. Bardziej bym to nazwał magazynem żywca do uboju. Jak dla mnie taki model biznesowy nie ma nic wspólnego z przetwórstwem żywca wyprodukowanego we własnym gospodarstwie.
Idąc tym tokiem myślenia to duńska świnia jak będzie w Polsce tydzień przed ubojem to już polska?
Ale nic pytaj być może jestem w błędzie.
Jak możesz podziel się informacjami jakie uzyskasz tak ogólnie.

Edytowane przez EAnna
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem masarzem- rolnikiem. Mieszkam na wsi oddalonej o okolo50 km od większego miasta, brak tu pracy. chciałem zająć się produkcją mięsa i wędlin w celach zarobkowych, na małą skale. pomyślałem od RHD. wszystko super tylko jestem sam i nie dam rady również ogarnąć hodowli zwierząt.

Pytanie (proszę o pomoc): Czy jak kupie świnie od rolnika z sąsiedniej wsi, zarejestruje, będę hodował około tygodnia to może to być uznane za własny chów?? nie mogę nigdzie znaleźć takiej odpowiedzi.

I gdy konsument (czyli większość z nas) zapragnie mięska opatrzonego hasłem "Z własnej hodowli" to Pan mu je sprzeda? A jak się rozkręci to z sąsiedniego kraju....

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czy jest możliwość produkcji i sprzedaży swoich wyrobów, jeśli nie ma się działalności rolniczej?
  Musisz zarejestrować działalność gospodarczą i otworzyć zakład w tzw. MOL-u.

Wszystkiego powinieneś dowiedzieć się w Powiatowym Inspektoracie Weterynaryjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszył nabór wniosków w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”, czyli na tzw. małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny.
Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Można je składać osobiście, drogą elektroniczną lub rejestrowaną przesyłką pocztową. Na złożenie dokumentów rolnicy mają czas do 24 listopada 2020 r.
Oferta pomocy, finansowana jest z budżetu PROW 2014-2020.
Więcej informacji: www.arimr.gov.pl, w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR oraz pod numerem bezpłatnej infolinii - tel. 800-38-00-84.

 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Może się komuś przyda:

https://www.wetgiw.gov.pl/handel-eksport-import/rolniczy-handel-detaliczny

Edytowane przez wróbel75

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.