Skocz do zawartości

Szare oczko w kiełbasie


kamyk

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Wróbelku:D do tłuszczu nie powinniśmy używać peklosoli

 

Ale jeśli ma w sobie kawałki mięsa?

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, pamiętam rozmowę (nie pamiętam gdzie pisaliśmy) w której uczestniczyli między innymi Maxell, EAnna i jeszcze wielu, forumowiczów. Tam się wtedy dowiedziałem że nie ma sensu mieszać sól i peklosól bo w pospolitej sałacie jest więcej chemii niż w samej peklosoli. I od tamtego czasu ja używam tylko peklosól.  O dziwo, od tamtego czasu nie miałem w wędlinach np. szarego oczka.

Sól używam tylko do wyrobów które wiem że będą obrabiane np.na grillu lub do przepisów gdzie jest napisane - na samej soli (choć ostatnio robiłem np. kiełbasę pradziada i zamiast soli, ze względów bezpieczeństwa-były wysokie temp.-dałem peklosól).

Być może nie do końca jest to zgodne z przepisami, ale na pewno bardziej bezpieczne. I na tej podstawie uważam że nowi forumowicze tym bardziej nie powinni kombinować

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wróbelku:D do tłuszczu nie powinniśmy używać peklosoli
 

Możesz napisać dlaczego?

Czy uważasz jak to kiedyś napisał Miro, ze "inteligentna peklosól" trafi w całości do mięsa, a mniej "inteligentna" sól trafi do tłuszczu jak stosujesz 50<>50?

Czy tłuszcz nie potrzebuje wsparcia antybakteryjnego?

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Andrzeju dlaczego tak sądzisz?

Należałoby wziąć pod uwagę jaka peklosól została zapeklowana, mokra czy sucha. Jeśli mokra, to termin jest tylko na opakowaniu - wszyscy wiedzą, dlaczego.

Należy rozważyć złe zapakowanie tj pomyłkę przy pakowania ( dozownik maszyny pakującej podaje sól a torebka z napisem peklosól ).

Dyskutowaliśmy kiedyś o pozostałości wolnych azotynów w przetworach mięsnych. Trudno jest znaleźć złoty środek, czyli nic nie pozostało a wyroby w przekroju wzorcowe. Zawsze będzie za dużo, albo za mało azotynów.

 Ponadto, jest trend na zdrową żywność, w tym anty rakotwórczą tj najmniej wolnych azotynów a z drugiej strony, czy stabilną mikrobiologicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać dlaczego?

 

 

Moim zdaniem jest o tyle zbędna bo  w tłuszczu nie ma mioglobiny . w wielu przepisach jest nawet podane że tłuszcz wręcz  solimy  EAnna również wspominała  na pewno , że w peklosoli jest bardzo trujący środek jak anty zbrylacz  . Ja gdzie mogę  i nie ma takiej potrzeby nie stosuję nadmiaru peklosoli .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez EAnna

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.