Skocz do zawartości

Średnica otworów bocznych w "zasuwie"


Fryc

Rekomendowane odpowiedzi

Wędzarnia z bocznymi wylotami na zasuwkę otwierającą powierzchnie otworów.


 


W instrukcji na tej stronie podane są średnice otworów min 5cm.Dlaczego minimum?


Chyba mogę bez problemu zastosować zamiast po 4 szt z kazdej strony więcej ilościowo ale otwory 30mm?


I dwa otwory cały czas otwarte w pod szczytem zgodnie z instrukcją?


Wędzarnia około 90/80cm


 


Rozgrzewanie robić do wysokiej temperatury te np 90st ,rozgarniać żar i spokojnie czekać jak spada temperatura z otwartymi otworami od początku na całość?Gdyż mam jeszcze deflektor od wlotu.


 


pzdr


Edytowane przez Fryc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie uzyskasz prawidłowej wentylacji z otworami 30mm. Ale trzeba by to przeliczyć.A z drugiej strony nie rozumiem po co" wywarzać otwarte drzwi" Nie masz "wiertła" 50mm?

Na jakim etapie wędzenia chcesz rozgarniać żar? Jeżeli wędzonki już wiszą to nie jest to wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żar to chodzi mi tylko o rozgrzewanie.Czyli rozgrzewanie :) sam początek rozpalanie i rozgrzewanie,osuszanie wykroplin,"przepalenie" do jakiejś temperatury - jakiej? Zanim wejdą szynki do osuszania w tych np 50-55st.Nie problem dorzucić klocek więcej na początku.

Wiertła mam do fi 30 lub fi 35, wyżynarki są nie problem jak ma być to będzie nie chce problemów dodatkowo z tego powodu.I tak będę się musiał bawić z małym paleniskiem.

Edytowane przez Fryc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura +- 55st . Jak podskoczy wyżej to nie ma się czym przejmować -ja przymykam szyber i drzwiczki.(mówię o wygrzewaniu)

palenisko nie może być za małe

link do mojej budowy z wymiarami (to są minimalne zalecane wymiary)

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/16736-fotorelacja-z-budowy-w%C4%99dzarni-benka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wędzarnia z bocznymi wylotami na zasuwkę otwierającą powierzchnie otworów.

 

W instrukcji na tej stronie podane są średnice otworów min 5cm.Dlaczego minimum?

Chyba mogę bez problemu zastosować zamiast po 4 szt z kazdej strony więcej ilościowo ale otwory 30mm?

I dwa otwory cały czas otwarte w pod szczytem zgodnie z instrukcją?

Wędzarnia około 90/80cm

 

 

 Możesz zastosować więcej otworów , ale jak to przeliczyłem to powinno ich być   3 x więcej niż otworów o średnicy  50 mm , więc po co dodawać sobie więcej pracy   pomijam już przepływy , zgarnie listwy zasuwowej etc. Pozdrawiam 

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.