Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Przygotowania do rozpoczęcia budowy

budowa wędzarnia elektryczna sterownik

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 gls83

gls83

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 3 postów
  • MiejscowośćWieluń

Napisano 06 sie 2020 - 11:47

Witam.

Z racji tego że jest to mój pierwszy post na tym forum, chciałbym najpierw powitać wszystkich użytkowników. Ja mam na imię Michał i planuję zbudowanie mojej pierwszej wędzarni i tym samym rozpoczęcie przygody z wędzeniem :). Ponieważ pracuję poza miejscem mojego zamieszkania, budowa pewnie z braku czasu trochę się przeciągnie i póki co zbieram informacje i powoli chcę kompletować materiały. Planuję zbudować drewnianą wędzarnię elektryczną o wymiarach ok 60x60cm i wisokości ok 120cm i jak najwięcej rzeczy chcę zrobić sam.

Zacząłem od budowy DG wg projektu Rogera. Wykonałem go z odpadów produkcyjnych do których miałem dostęp w pracy. Rurkę powietrzną wykonałem z nagwintowanej rurki fi 8mm bo tylko taką znalazłem. Niestety okazała się ona ocynkowana więc przepaliłem ją trzykrotnie do czerwoności palnikiem w celu pozbycia się ocynku. Ponieważ nie jestem pewien do skuteczności wykonania tej operacji rurkę zamieniłem na dyszkę wykonaną z rozwierconej śruby nierdzewnej m8. Reszta wykonania właściwie wg projektu Rogera, jedynie korpus wykonany z rury wysokości 30 cm i ściance grubości 3mm.

Teraz chcę zebrać materiały do budowy sterownika. Jestem kompletnym laikiem w tym temacie ale po prześledzeniu forum doszedłem do wniosku że zastosuję sterownik rex-c100 do sterowania podwójną grzałką o mocy 2900W. Chcę zrobić możliwie prosty sterownik który będzie się składał z termoregulatora, włącznika głównego, włącznika grzałek oraz posiadał 2 gniazda: jedno do grzałek a drugie do pompki powietrznej.

Proszę o poradę czy taki zestaw jest odpowiedni:

https://allegro.pl/o...a-ra-9546783293

Ewentualnie bardzo bym prosił o jakieś sugestie i propozycje innych zestawów bo dla mnie jest to bardzo skomplikowane.

Na razie to tyle ale myślę że wraz z postępami podzielę się moimi dokonaniami :)

Załączone pliki

#2 Atrax

Atrax

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 160 postów
  • MiejscowośćŚwiętokrzyskie

Napisano 06 sie 2020 - 13:09

Ten Rex nada się jak najbardziej . Mam taki sam zestaw.

Załączone pliki

#3 wróbel75

wróbel75

Weteran

• Użytkownicy
  • 2496 postów
  • Miejscowośćzachodniopomorskie

Napisano 06 sie 2020 - 13:13

Zapytaj czy sprzedawca ma możliwość zamiany sondy na np.PT100 będziesz miał wtedy dokładniejszy pomiar i cieńszą sondę (np. do wbicia w wyrób).

Jeśli jesteś laikiem to może kup gotowy zestaw (ja już nawet nie liczyłem ile przepłaciłem a i tak jeszcze nie jestem do końca zadowolony z tego co bym chciał :facepalm: ).

Poczytaj tutaj: https://wedlinydomow...=termoregulator

I tutaj: https://wedlinydomow...tor#entry530718

Kolega zenza robi fajne/zgrabne (już z dwoma pomiarami w wędzarni i wyrobie) ;)

Użytkownik wróbel75 edytował ten post 06 sie 2020 - 13:14

#4 gls83

gls83

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 3 postów
  • MiejscowośćWieluń

Napisano 07 sie 2020 - 10:32

Dziękuję za informacje. Póki co przymierzam się do samodzielnego zmontowania sterownika ale jeśli jednak stwierdzę że mnie to przerośnie to może faktycznie poszukam czegoś gotowego. A tak z ciekawości to mógłby mi ktoś pokrótce wyjaśnić dlaczego jest taka różnica cenowa między zestawem który wysłałem wcześniej a tym poniżej??

https://allegro.pl/o...-40a-8517936860

Na pierwszy rzut oka różnią się sondą więc skąd taka różnica?

Ja początkowo myślałem o takim zestawie, tylko później doczytałem że ma zakres regulacji temp do 50 stopni

https://allegro.pl/o...454c4701b8c0118

#5 wróbel75

wróbel75

Weteran

• Użytkownicy
  • 2496 postów
  • Miejscowośćzachodniopomorskie

Napisano 07 sie 2020 - 11:28

A tak z ciekawości to mógłby mi ktoś pokrótce wyjaśnić dlaczego jest taka różnica cenowa między zestawem który wysłałem wcześniej a tym poniżej?? https://allegro.pl/o...-40a-8517936860

Zapewne chochlik drukarski ;)

#6 Atrax

Atrax

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 160 postów

Napisano 07 sie 2020 - 11:37

Różnica wynika z tego że sprzedawca nie posiada obecnie towaru na stanie. I taniej go wychodzi zrobić cene zaporową niż kończyć aukcje ,a potem wznawiać. normalnie u tego konkretnego sprzedawcy te zestawy są bodajże po 114 pln. A wiem to bo sam go pytałem skąd taka cena  :D Pozdrawiam. gls83 gdybyś potrzebował ewentualnej pomocy przy sterowniku to pisz ,pomoge w miarę możliwośći  :)

#7 gls83

gls83

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 3 postów
  • MiejscowośćWieluń

Napisano 08 sie 2020 - 17:06

No to nieźle :) Powiem szczerze że już od lat kupuję w internecie ale z czymś takim się nie spotkałem. Atrax dzięki za chęć pomocy i nie ukrywam że w razie czegoś będę pytał :)

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#8 Atrax

Atrax

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 160 postów

Napisano 08 sie 2020 - 19:15

Wal "jak w dym" :D

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: budowa, wędzarnia elektryczna, sterownik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych