Skocz do zawartości

Przechowywanie kiełbasy bez peklosoli


kukon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miłe Koleżeństwo.

Uwędziłem około 4 kg kiełbasy (wyszła lekko chuda i przesuszona) oraz kilkanaście sztuk pstrąga. Nie stosuję peklosoli tylko samą sól niejodowaną. Zrobiłem ciuteniek słońszą ze względu na lato. Wszystko byłoby ok tylko nie jestem w stanie skonsumować tego w krótkim okresie czasu - nawet gdy daję gratisy znajomym.

Proszę o podpowiedzi czy taką wędlinę:

- zapakować próżniowo i przechowywać w lodówce,

- przechowywać w lodówce bez pakowania próżniowego,

- zapakować próżniowo i wpakować do zamrażarki?

Jeżeli chodzi o pstrąga to przy większej ilości kilka sztuk wkładam do lodówki do bieżącego zużycia a część pakuję próżniowo i na półce w lodówce oczekuje na swoją kolejkę, czas przechowywania do miesiąca góra półtora. Po tym czasie jest ok. 

Edytowane przez kukon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po cholerę robisz tego tyle??

Rób mniej i nie będziesz miał problemów z przechowywqniem

A i same wyroby będą tańsze bo nie będziesz musiał tego na siłę rozdawać.

A teraz to do zamrażarki wsadź.

W.próżni.lub tylko w folii aby dalej nie wyjechało.

No chyba ze narobiłaś tego tyle ze i w "rok" nie.przeżyjesz to w próżnie pakuj

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ilość kiełbasy, która pozostała po poczęstunkach to ok. 2,0 kg. Nie jest to jakaś znacząca ilość ale poza mną nikt nie jest mięsożerny (poza rybą) a mi taka ilość wystarcza na 2 do 3 tygodni. Więc tak jak TOSHIBA wpakuję to do zamrażarki i będzie oki. Wirus dzięki za ciekawy link. Napewno skorzystam z podanej tam wiedzy ale nie widzę Twojej wypowiedzi, chyba że jesteś pod innym nickiem. Dzięki i Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 tydzień to bym wsadzil do lodówki bez niczego

2 tygodnie to zawinol bym w czysta szmatke bawełna lub tetra tak aby się nie dotykały i do lodowki

3 tygodnie to ryzyko

 

PS

Dużo zależy co jeszcze trzymasz w lodowce, jak często ja otwierasz, temperatura i wilgotność, obieg powietrza itd

 

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOSHIBA

Chyba Twoja metoda jest dobra. Jakiś czas temu zrobiłem trochę kiełbasy z dziczyzny. Było tego z 5 kg. Wyrzuciłem wszystko z lodówki i powiesiłem kiełbasę na drążkach (patykach) po tygodniu zaczeła się karbować (suszyć) a po ok. 12 dniach ją zafoliowałem próżniowo i do końca była w lodówce (nie zamrażarce). Konsumpcja trwała grubo ponad moiesiąc. Ostatnie pętka smakowały naj. 

Tą kiełbasę (także pstrągi) o których piszę w poście zakładającym temat zapakowałem do folii po dwóch dniach od uwędzenia dlatego, że miejsca w lodówce brak.  

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.