Skocz do zawartości

Mięso vs Market - gdzie kupować?


kaktus79

Rekomendowane odpowiedzi

Reasumując:

 

Dwa typy polecacie co do marketów?

1.DINO

2.Auchan 

 

Resztę omijać, ewentualnie  próbować i testować organoleptycznie przed zakupem?

-Bo tak to już niestety jest

-Wszytko co dobre jest niedobre

-I na odwrót, jak tłuste to pyszne ale niedobre bo niezdrowe

-Nie tłuste nie pyszne ale dobre bo zdrowe

-Bzdura  że niema tłustych zdrowych rzeczy dobrych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duńska wieprzowina jest wstrętna smakowo. Ilekroć kupiłem w "NETTO" kiedy jeszcze NETTO było w Szwecji, to kotlety zarówno karkówka jak i schab środkowy, bez obfitej ilości przypraw, smakowały ech, szkoda słów, tragicznie po prostu. W Polsce teraz też tak obecnie często bywa, ale np. w Ciechocinku mam sprawdzone miejsca gdzie kupuję mięso, z którego kotlet, smakuje jak "kotlet schabowy" powinien smakować, przyprawiony tylko solą i pieprzem, plus jajeczko i panierka oczywiście. Tak samo wstrętne jest niemieckie mięso w szwedzkim Lidlu, optycznie bez zastrzeżeń, natomiast brak smaku i twardość podeszwy od buta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja zapytam, co jest złego w wieprzowinie z Danii?

Ma też podobno wstrzyknięte dodatkowe białko.  :rolleyes:  

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kupiłem 8 szynek w Biedronce w promocji po niecałe 10 zł. Na początku peklowania było wszystko ok a po tygodniu solanka mętna nieprzyjemny zapach .Dwa kawałki do wyrzucenia ,reszta niby dobra okaże  się po wędzeniu . Kolega wcześniej mnie ostrzegał miał takie dwa przypadki. Jeżeli z marketu to popieram  Auchan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja od dłuższego czasu kupuję w dino. Bardzo dobre mięso, ładnie oczyszczone kulki, ładny schabik.

Ostatnio zamówiłem na próbę >10kg z lokalnej masarni i byłem rozczarowany ile czasu musiałem poświęcić na wyczyszczeniu.. jakby był świni było przyklejone do tego mięsa...

:heart: kryniu123  :heart:

"Ze świata tego każdy ma tyle, ile sobie weźmie." - L. Tołstoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupuję w Dino i co do mięs jest zawsze świeże. Ale wyszukałem sklep ze słoniną z mangalicy grubość 7cm  płat 15 cm* 35cm a drugi 15 cm * 35 cm grubość 5 cm koszt 18 zł. W wyszukiwarce wpisać Kąkolewo - mangalica i wszystko samo wyskoczy. Sklep czynny od wtorku - piątku w godz. 8:00 - 16:00 . Forumowicze z Poznania i okolic jest okazja zaopatrzyć się w zacny towar a i dojazd jest b.dobry - polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupuję w Dino i co do mięs jest zawsze świeże. Ale wyszukałem sklep ze słoniną z mangalicy grubość 7cm  płat 15 cm* 35cm a drugi 15 cm * 35 cm grubość 5 cm koszt 18 zł. W wyszukiwarce wpisać Kąkolewo - mangalica i wszystko samo wyskoczy. Sklep czynny od wtorku - piątku w godz. 8:00 - 16:00 . Forumowicze z Poznania i okolic jest okazja zaopatrzyć się w zacny towar a i dojazd jest b.dobry - polecam .

A ja cały czas myślałem że słonina ze Świń mangalicy jest dużo droższa?

https://tastestore.pl/wegierska-slonina-wedzona-ze-swin-rasy-mangalica.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja polecam Auchan, Selgros, Makro Cash and Carry,

oraz Kaufland stoisko z obsługą. Zawsze świeże mięso, bez żadnych niespodzianek.

 

Patrząc na poprzednie posty, będzie pewnie kością niezgody jak polecę Biedronkę, jednak osobiście się nie zawiodłem na ich mięsie.

Napiszę więcej - wolę mięso z Biedronki - na którym nadrukowana jest data przydatności i mam pewność że jest w terminie,

niż zakup na bazarze czy w sieci sklepów Społem albo Stokrotka - gdzie w każdym z nich zdarzyło mi się kupić mięso co najmniej nieświeże.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"..kupiłem karkówkę w Biedronce i postanowiłem zrobić z niej  baleron. Podczas parzenia wypłynęła na wierzch i  za chiny ludowe nie chciała się zatopić

Powodem wypłynięcia było namnażanie bakterii, które wytwarzają duże ilości gazów.

1.Kupiłeś mięso już nadpsute od wewnątrz.

2. Mięso uległo zepsuciu w czasie peklowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie można potępiać w czambuł mięsa z marketów

Kiedyś zrobiłem próbę polędwica z marketu i od rzeźnika. Różnicy nie było, więc jak to mówią w reklamie, po co przepłacać.

Ostatnio robię kiełbasy "promocyjne", podstawa to np. szynka z promocji i reszta od mniejszego dostawcy. Optymalizacja kosztów. ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Selgros naprawdę świeże mięso dobrej jakości (tzn. do tej pory nie napotkałem na żaden problem z jakością).

Co do cen to niestety - ceny nie należą do najniższych. Porównując do cen z Lidl/Biedronka/Kaufland są znacznie wyższe, ale jest JAKOŚĆ a nie "jakoś"  :laugh:

No i trafiają się fajne promocje cenowe niezależne od dostawy/zalegania towaru, np. w wtorek zamawialiśmy szynki "kulki" w ilości kilkudziesięciu sztuk na odbiór w sobotę, a w piątek pojawia się promocja na szynki i w sobotę płaciliśmy po cenie promocyjnej. więc Selgros (chyba?) robi cenę promocyjną jak już wiedzą, ze będą mieli nadwyżki towaru, a nie jak im towar leży i już zaczyna sam uciekać z półek  :laugh:

No ale to moje odczucia od kiedy zaopatruję się w tym sklepie.

 

P.S.

Rewelacją jest możliwość skórowania boczku, podczas zakupu prosisz, aby usunęli skórę i przepuszczają boczek przez taką fajną maszynę -trwa to dosłownie SEKUNDY -nic dodatkowo nie kosztuje (płacisz za boczek ważony PO skórowaniu).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.