Skocz do zawartości

Mięso vs Market - gdzie kupować?


kaktus79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... na wstępie proszę o wyrozumiałość za pytanie.

 

Wiedząc że do wyrobów własnych,zdrowych wędlin nie powinniśmy używać produktów z marketów...ale. Niestety w okolicach moich nie mam możliwości pozyskania surowca od dobrego rzeźnika i niestety muszę się podpierać tym co na rynku dostępne i w miejscach jakie narzucają nam sklepy sieciowe  :hmm: . Pytanie moje jeżeli już to gdzie kupować i w jakich sklepach produkty do wyrobów własnych? Czy wiecie czego się wystrzegać i jakie markety omijać nabywając taki surowiec? 

 

Zdaję sobie sprawę że w tym mięsie jest wiele środków chemicznych, antybiotyków i wiele innych wprowadzane na etapie hodowli i na etapie przygotowania produktu do wysyłki na sklep. 

 

Jeżeli posiadacie takową wiedzę jak się truć by truć się jak najmniej proszę o podpowiedz.  :cry:

 

 

Ps: do administracji... nie chcę by temat był potraktowany jako reklama jakiś sklepów , jeżeli naruszyłem jakieś zasady a przyznaję się bez bicia że ich do końca nie przeczytałem proszę o usunięcie tematu i wskazówkę gdzie mógłbym zamieścić takie pytania nie naruszając regulaminu  :blush:

-Bo tak to już niestety jest

-Wszytko co dobre jest niedobre

-I na odwrót, jak tłuste to pyszne ale niedobre bo niezdrowe

-Nie tłuste nie pyszne ale dobre bo zdrowe

-Bzdura  że niema tłustych zdrowych rzeczy dobrych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytałeś na miejscu?

post-40314-0-17361100-1598283344_thumb.jpg

 

post-40314-0-61109500-1598283363_thumb.jpg

 

post-40314-0-81456900-1598283378_thumb.jpg

 

 

czego się wystrzegać??

proste, promocji, za pól ceny, kupisz 2kg 1 dostaniesz za darmo itd   :laugh:

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem i nawet testowałem :hmm: .... miedzy innymi temu pisze tu na forum.

 

To są tylko sklepy a pochodzenie mięsa nie wiadomo jakie  :hmm:

-Bo tak to już niestety jest

-Wszytko co dobre jest niedobre

-I na odwrót, jak tłuste to pyszne ale niedobre bo niezdrowe

-Nie tłuste nie pyszne ale dobre bo zdrowe

-Bzdura  że niema tłustych zdrowych rzeczy dobrych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślę że duże sieci nie pozwolą sobie na sprzedaż "odświeżanego" mięsa
 

:facepalm:  :facepalm:

 

 

W wielu małych sklepach widziałem różne cuda
 

Widziałeś?!?!?!, to dlaczego tego nie zgłosiłeś?? Ukrywanie przestępstwa, to tez przestępstwo

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mięso kupuję na halach mięsnych, czasami w hurtowni lub od rolnika.

Jednak w każdym przypadku należy mięso ocenić wizualnie. Powinno być lekko przerośnięte tłuszczem, zwarte i w ładnym kolorze.

Należy zapytać sprzedawcę, czy mięso jest krajowego chowu, czy nie daj Boże duńskie  :facepalm:

Ogromne, chude schaby są suche i twarde. 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie macie jakiś swoich faworytów marketowych ?... na ile można faworyzować zakupy mięsne w marketach. Jakieś konkretne miejsca do sprawdzenia?

-Bo tak to już niestety jest

-Wszytko co dobre jest niedobre

-I na odwrót, jak tłuste to pyszne ale niedobre bo niezdrowe

-Nie tłuste nie pyszne ale dobre bo zdrowe

-Bzdura  że niema tłustych zdrowych rzeczy dobrych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy kupuję mięso w Dino. Można zamówić daną ilość, w ofercie mają również podroby, nawet pół "blond głowy" można kupić.Latem zabieram ze sobą lodówkę turystyczną , po powrocie do domu na kilka godzin do komory zero. Jeszcze nie miałem "skuchy" . A różnie bywało z mięsem z małych sklepików niby "firmowych".

Pozdrawiam Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy kupuję mięso w Dino. Można zamówić daną ilość, w ofercie mają również podroby, nawet pół "blond głowy" można kupić.Latem zabieram ze sobą lodówkę turystyczną , po powrocie do domu na kilka godzin do komory zero. Jeszcze nie miałem "skuchy" . A różnie bywało z mięsem z małych sklepików niby "firmowych".

Dzięki za sugestię.. na pewno sprawdzę  :)

-Bo tak to już niestety jest

-Wszytko co dobre jest niedobre

-I na odwrót, jak tłuste to pyszne ale niedobre bo niezdrowe

-Nie tłuste nie pyszne ale dobre bo zdrowe

-Bzdura  że niema tłustych zdrowych rzeczy dobrych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o marketach to z tych dużych wydaje mi się ,że Auchan ma mięso dobrej jakości, a w Dino kilkukrotnie zamawiałam boczek do kiełbas i również byłam zadowolona.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w sieci "Dino" mięso jest dostarczane tylko z zakładu Agro-Rydzyna, a głównym surowcem przetwarzanym w Agro-Rydzynie są półtusze wieprzowe, które pochodzą od polskich dostawców. 

 

Jeśli mowa o marketach to z tych dużych wydaje mi się ,że Auchan ma mięso dobrej jakości, a w Dino kilkukrotnie zamawiałam boczek do kiełbas i również byłam zadowolona.

Więc na pierwszy ogień "Dino"

Dziękuje wam  :)  :clap:

-Bo tak to już niestety jest

-Wszytko co dobre jest niedobre

-I na odwrót, jak tłuste to pyszne ale niedobre bo niezdrowe

-Nie tłuste nie pyszne ale dobre bo zdrowe

-Bzdura  że niema tłustych zdrowych rzeczy dobrych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię w to aby w całej Polsce przykładowa siec Dino, Auchan czy inna brała mięso z jednej ubojni. i wozili w ta i z powrotem przez cały kraj. Chyba trzeba dokonywać zakupów kontrolowanych i dochodzić metoda prób i błędów a i to nie daje gwarancji stałości dobrych dostaw

Ja bym jednak szukał ubojni w okolicy zapoznał ludzi i sposoby pozyskiwania mięsa

Ja jeżdżę 47 km do ubojni gdzie widzę i wiem z czym mam do czynienia

Zdarza się ze odbieram mięso na wpół schłodzone, i schładzam je do końca w domu

PS

Lodówka (aktywna) w samochodzie to oczywista oczywistość   :)

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli już z marketu to polecam dino i auchan,za to nie raz przejechałem się na mięsie "z rzeźni" po 20 zł za kilogram

[Dodano: 24 sie 2020 - 23:14]

Raczej wątpię w to aby w całej Polsce przykładowa siec Dino, Auchan czy inna brała mięso z jednej ubojni. i wozili w ta i z powrotem przez cały kraj. Chyba trzeba dokonywać zakupów kontrolowanych i dochodzić metoda prób i błędów a i to nie daje gwarancji stałości dobrych dostaw

Ja bym jednak szukał ubojni w okolicy zapoznał ludzi i sposoby pozyskiwania mięsa

Ja jeżdżę 47 km do ubojni gdzie widzę i wiem z czym mam do czynienia

Agro rydzyna to ubojnia firmy Dino,Dino ma kilka magazynów w całej polsce(w tym jeden w mojej wiosce) i tam transportują mięso,i dopiero z tych magazynów idzie na sklepy. Miałem okazję zwiedzać centrum logistyczne firmy Dino i robi wrażenie,ogromne hale i chlodnie. Jeszcze nie zawiodłem się na ich mięsie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOSHIBA ....jak to mówią tonący brzytwy się chwyta muszę coś namierzyć

 

A co do lokalnych ubojni to zrobiły się tylko punkty sprzedaży z towarem nie wiadomo jakiego pochodzenia ( mówię o swojej okolicy).. po ostatniej aferze jak sanepid zamkną firmę gdzie mięso było sprzedawane z Afryki po pomorze świń to zdecydowałem ze będę szukał  w sieciowych sklepach (może mniejsze ryzyko świństwa).

 

Naprawdę ciężki temat z ubojniami gdzie lubelszczyzna powinna mieć tego do oporu  :hmm:

-Bo tak to już niestety jest

-Wszytko co dobre jest niedobre

-I na odwrót, jak tłuste to pyszne ale niedobre bo niezdrowe

-Nie tłuste nie pyszne ale dobre bo zdrowe

-Bzdura  że niema tłustych zdrowych rzeczy dobrych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę szukał  w sieciowych sklepach (może mniejsze ryzyko świństwa).  

 

:facepalm:  :facepalm:  wg mnie własnie tam zachodzi jeszcze większa możliwość matactwa.

Zrobisz jak uważasz.

 

 

 

Miałem okazję zwiedzać centrum logistyczne firmy Dino i robi wrażenie,ogromne hale i chlodnie.

 

Skoro widziałeś to wiesz.

Ja mimo ze mieszkam w Szwajcarii, teoretycznie powinienem ufać temu co napisane na metce wole jeździć do ubojni i widzieć wszystko od początku do końca co kupuje.

Mimo ze w cale nie jest to tańsze a jeżeli zakup w sieciowicach

Jak myślisz, dlaczego nie jest tańsze? w końcu ta zakup bez pośredników.

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

będę szukał  w sieciowych sklepach (może mniejsze ryzyko świństwa).  
 

:facepalm:  :facepalm:  wg mnie własnie tam zachodzi jeszcze większa możliwość matactwa.

Zrobisz jak uważasz.

 

Też masz rację.... chyba będę sam  hodował świnki  :D  :facepalm:  (na balkonie)  :rolleyes:  :D

-Bo tak to już niestety jest

-Wszytko co dobre jest niedobre

-I na odwrót, jak tłuste to pyszne ale niedobre bo niezdrowe

-Nie tłuste nie pyszne ale dobre bo zdrowe

-Bzdura  że niema tłustych zdrowych rzeczy dobrych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaktus, jeśli mieszkasz w samym Kraśniku to chcesz powiedzieć że w okolicznych wioskach nikt nie hoduje świnek?

Pojeździj, popytaj i zobaczysz ile masz z pewnością dobroci w okolicy. ;)

Jednym z pomysłów na znalezienie pewnego źródła masz... Inspekcję Weterynaryjną (Rzeczycka 10, 23-200 Kraśnik, tel. 81 825 25 03). Podjedź, pogadaj, popytaj - jak Cię polubią to na pewno pomogą :D  Ja tą drogą znalazłem "swoją" ubojnię, prócz okolicznych gospodarzy od których zdarza mi się kupić całą świnkę.(Po mięso jeżdżę też ok 60km w obie strony do ubojni).

Możesz kupić tanio i na miejscu (markety) - nie polecam

Możesz kupić drożej i dalej (ubojnia) - polecam (zwłaszcza jak chcesz kupić np. tylko 10 szynek)

Możesz kupić taniej i dalej (gospodarz) - optymalne rozwiązanie. Mięso pewne, świeże, tanie - trzeba tylko trochę więcej pracy włożyć od siebie (rozbiór).

Edytowane przez wróbel75

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wróbel75,

 

Podfruń jeśli to nie za daleko dla Ciebie do Przybiernowa, w sklepie/ubojni u Szwagrów kupisz bardzo dobrej jakości mięso pochodzące z hodowli okolicznych gospodarzy.

Szwagry maja też swoje stoisko na rynku w Świnoujściu. Jestem ich stałym  klientem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Twoi szwagry? :w00t: :w00t: :w00t:

To właśnie od nich biorę co miesiąc swoje mięso (w sklepie przy Orlenie). Bardzo fajni i uczciwi ludzie :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Ale ten świat mały :)

Edytowane przez wróbel75

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że dla siebie to wiem. Oczywiście że pozdrowię :)

 

 

poproś o wykrojenie szyneczki z tłuszczykiem do wędzenia.

Dobra, a teraz gadaj skąd Ty to wszystko wiesz :rolleyes:

W ostatni weekend rozmawiałem właśnie z Beatą (LP) że muszę z nimi porozmawiać o szynce z tłuszczem jak były kiedyś :laugh:

Prorok cy co :angel:

Edytowane przez wróbel75

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a jeżdżę 47 km do ubojni gdzie widzę i wiem z czym mam do czynienia
 jak ja bym miala tak blisko to tez bym jezdzila , ja mam na druga strone miasta dalej :)

najgorsza poledwiczka jaka kupilam pochodzila z wloch ..mieso nie do zjedzenia. dunska to przy tej rarytas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że dla siebie to wiem. Oczywiście że pozdrowię :)

 

 

poproś o wykrojenie szyneczki z tłuszczykiem do wędzenia.

Dobra, a teraz gadaj skąd Ty to wszystko wiesz :rolleyes:

W ostatni weekend rozmawiałem właśnie z Beatą (LP) że muszę z nimi porozmawiać o szynce z tłuszczem jak były kiedyś :laugh:

Prorok cy co :angel:

Jaki prorok!?, po prostu kupujemy w tym samym sklepie, którego właściciele są bardzo przyjaźni dla adeptów wędzarnictwa.

OK to jeszcze poproś o kawałek biodrówki na szaszłyka /Marcin mi to mięso polecił, dużo lepsze od  polędwicy/

PS będą wiedzieli kim jestem jak powiesz "kuzyn Ali"

Edytowane przez El komendante
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PS będą wiedzieli kim jestem jak powiesz "kuzyn Ali"

O właśnie, miałem pytać na PW :D

 

 

OK to jeszcze poproś o kawałek biodrówki na szaszłyka /Marcin mi to mięso polecił, dużo lepsze od polędwicy/

Na pewno poproszę :thumbsup:

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.