Skocz do zawartości

Wyprawka dla żółtodzioba


kiniula3city

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Proszę doświadczonych kolegów i koleżanki, w rozpisaniu wyprawki dotyczącej pierwszych kroków w przygotowywaniu swoich wędlin i mięs. Jaką maszynkę kupić? Czy w Trójmieście (Gdynia) można się zaopatrzyć w dobrej jakości mięso? Jeśli tak to gdzie? Co powinnam jeszcze kupić na początek? Dziękuję za wszystkie wskazówki. Kinga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Proszę doświadczonych kolegów i koleżanki, w rozpisaniu wyprawki dotyczącej pierwszych kroków w przygotowywaniu swoich wędlin i mięs. Jaką maszynkę kupić? Czy w Trójmieście (Gdynia) można się zaopatrzyć w dobrej jakości mięso? Jeśli tak to gdzie? Co powinnam jeszcze kupić na początek? Dziękuję za wszystkie wskazówki. Kinga.

Na początek trzeba czytać, wszystko znajdziesz na forum gwarantuję 

Paweł 603957797

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że czytam od kilku dni

Kwestia co chcesz na początku robić i jakie ilości  ?  czy masz gdzie te graty trzymać . Może to być szynkowar (to szynkowar  2 termometry i maszynka do mięsa Zelmerek 8 i różne sitka  wystarczy, waga  z gramami), coś bardziej zaawansowanego to parzenie SV - wtedy cyrkulator i pakowarka próżniowa. Do podstawowych wędzonek - waga z gramami , miejsce w lodówce (do peklowania) zarówno na sucho ( woreczki strunowe a najlepiej zgrzewarka próżniowa) jak i na mokro , Wędzarka. Do kiełbas dojdzie nadziewarka do kiełbas , przy wiekszej ilosci wygodna jest mieszałka elektryczna  itd - Napisz co chcesz robić i ile od tego zacznijmy 

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co chcesz robić i ile od tego zacznijmy

Proste rodzinne wędliny (parzone, pieczone, suszone), na chwilę obecną bez wędzenia. Kiełbasy,parówki. Miejsca mam dużo. Na zakup sprzętów też nie będę żałowała. ;)

[Dodano: 13 wrz 2020 - 10:59]

Dziękuję!

Edytowane przez RanoNie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałaś wynika, że jeszcze nie za bardzo  ;)  poczytałaś.

Proponuję najpierw spróbować z tym "sprzętem", który już masz w domu.*

Zacznij  od kiełbasy białej i np. szynki peklowanej parzonej.

 

* nie pomyślałem  :facepalm:  - żeby się nie zrazić na początku zainwestuj w wagę (np. jubilerską gramową - bo zwykłą kuchenną zakładam, że masz) oraz termometr z sondą (bardzo pomocny w procesie parzenia i wędzenia) np. taki: https://allegro.pl/oferta/termometr-z-sonda-do-gotowania-pieczenia-wedzarni-8843080150?offerId=8843080150&inventoryUnitId=nmeZai0fBcVZQjzLIRB1fA&adGroupId=NjYxMWZkZDctZWFlYy00NDI2LWJiNTAtOTFmMmE5NzgzZTQ1AA&campaignId=NzUzZTZjYTYtN2JlYy00ODAxLTlmMGYtYTk2MTliYzQ0MGM3AA&sig=e4ab50a695c52c20a91f2c6632346187&utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=ads&gclid=EAIaIQobChMIo_iOlPLl6wIVQxV7Ch1WbAeAEAQYAiABEgJcl_D_BwE

Edytowane przez Wirus
Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

,parówki.
Na razie zapomnij - to tylko tak wygląda ale bez kutra to trudna robota.  

1, dobra maszynka do mięsa  min Zelmer 8 - najlepszy mały Wilk ( i różne sitka 2,3,4,6,8,10,13 szarpak)

2 nadziewarka do kiełbas i nie kupuj najtańszej min 3l optimum 5l

3 pakowarka próżniowa i torebki moletowane

4 deski, noże masarskie min jeden ale lepsze masarskie niż uniwersalne i ostrzałka

5. szynkowar i woreczki 

6 2 termometry (dobrze elektroniczne)

7 pojemniki do peklowania

8 Cyrkulator 

9.Strzykawka duża z igłą z bocznymi wylotami 

10 waga do ważenia mięsa i do ważenia przypraw

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muski jak na  wyprawkę:

 

 

wyprawki dotyczącej pierwszych kroków w przygotowywaniu swoich wędlin i mięs.
 

to chyba  :tongue:  "zaszalałeś" - oczywiście  wiem, że chciałeś dobrze, ale niech najpierw RanoNie  określi swoje zamiary, bo gotowa się  :w00t:  przestraszyć

Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

,parówki.

 

Na razie zapomnij - to tylko tak wygląda ale bez kutra to trudna robota.
Bardzo Ci dziękuję! Mam w koszyku małego Wilka i ręczną maszynkę, więc na początek wystarczy. A po resztę chyba zajrzę do sklepu Miro, tam zdaje się dostanę wszystko z Twojej listy. ;)

[Dodano: 13 wrz 2020 - 11:25]

Oooo wspaniale! ;)

Dzięki!

[Dodano: 13 wrz 2020 - 11:26]

 bo gotowa się  :w00t:  przestraszyć

Ja nie z tych strachliwych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dostanę wszystko
Popatrz też na Swojskiwyrob.pl - U Marcina też masz wszystko - prawo wyboru 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najpierw napisz czy już na pewno  :cool:  na 100% jesteś zdecydowana ?

     - jeśli tak to lepiej zainwestować w dobry sprzęt (tanie mięso to psy jedzą - jak się u mnie mówi).

2. Następnie postaraj się określić  docelową (na przyszłość)  "wielkość" Twojej  produkcji.

3. Podstawowy asortyment - wraz z rozwojem  asortymentu można zawsze później dokupić inne "sprzęta".

Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dostanę wszystko

 

Popatrz też na Swojskiwyrob.pl - U Marcina też masz wszystko - prawo wyboru

Sprawdzę na pewno! ;)

[Dodano: 13 wrz 2020 - 11:43]

1. Najpierw napisz czy już na pewno  :cool:  na 100% jesteś zdecydowana ?

     - jeśli tak to lepiej zainwestować w dobry sprzęt (tanie mięso to psy jedzą - jak się u mnie mówi).

2. Następnie postaraj się określić  docelową (na przyszłość)  "wielkość" Twojej  produkcji.

3. Podstawowy asortyment - wraz z rozwojem  asortymentu można zawsze później dokupić inne "sprzęta".

Tak na 100% pewna, stąd wizyta na forum i próba zgłębienia tematu. Dlaczego Wilk i ręczna to zly pomysł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dlaczego Wilk i ręczna to zly pomysł?
 

Bo to  sprzęt  :hmm:  służący do tego samego  :question:  

Chyba, że masz jakiś inny powód (przyznaję, że może być, ale nie będę "wymyślał" go za Ciebie).

Wrzuć jakieś poglądowe zdjęcia (linki) co chcesz zamówić - wtedy łatwiej będzie pomóc.

Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego Wilk i ręczna to zly pomysł?

 

 

Bo to  sprzęt  :hmm:  służący do tego samego  :question:  

Chyba, że masz jakiś inny powód (przyznaję, że może być, ale nie będę "wymyślał" go za Ciebie).

Wrzuć jakieś poglądowe zdjęcia (linki) co chcesz zamówić - wtedy łatwiej będzie pomóc.

Czytałam na forum, że dla początkującego, maszynka ręczna i maszynka elektryczna to podstawa. Poszukałam sobie na Google i wybrałam te:

Ręczna https://www.garneczki.pl/produkt/browin-2-w-1---maszynka-do-miesa-zeliwna-z-nadziewarka,93638

Elektryczna https://multigastro.pl/pl/p/Maszynka-Wilk-do-mielenia-miesa/23653

Powodów oprócz przeczytanych na forum nie mam... ;)

[Dodano: 13 wrz 2020 - 12:04]

Z tego co napisałaś wynika, że jeszcze nie za bardzo  ;)  poczytałaś.

Proponuję najpierw spróbować z tym "sprzętem", który już masz w domu.*

Zacznij  od kiełbasy białej i np. szynki peklowanej parzonej.

 

* nie pomyślałem  :facepalm:  - żeby się nie zrazić na początku zainwestuj w wagę (np. jubilerską gramową - bo zwykłą kuchenną zakładam, że masz) oraz termometr z sondą (bardzo pomocny w procesie parzenia i wędzenia) np. taki: https://allegro.pl/oferta/termometr-z-sonda-do-gotowania-pieczenia-wedzarni-8843080150?offerId=8843080150&inventoryUnitId=nmeZai0fBcVZQjzLIRB1fA&adGroupId=NjYxMWZkZDctZWFlYy00NDI2LWJiNTAtOTFmMmE5NzgzZTQ1AA&campaignId=NzUzZTZjYTYtN2JlYy00ODAxLTlmMGYtYTk2MTliYzQ0MGM3AA&sig=e4ab50a695c52c20a91f2c6632346187&utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=ads&gclid=EAIaIQobChMIo_iOlPLl6wIVQxV7Ch1WbAeAEAQYAiABEgJcl_D_BwE

Maszynki elektrycznej aktualnie nie mam, bo moje dwie domowe zelmer i jeszcze coś ze standardowego euro rtv odmówiły posłuszeństwa na etapie mielenia mięsa na kotlety.. Stąd pomysł z zakupieniem Wilka.

Termometr zakupie, dziękuję za wskazówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Broń Boże  :facepalm:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czytałam na forum, że dla początkującego, maszynka ręczna i maszynka elektryczna to podstawa.

Przyznam, że nie  widziałem nigdzie takiego wywodu - ale to, że nie widziałem nie znaczy, że go nie ma. 

Ja osobiście zamiast tych dwóch zainwestował bym w "lepszego"  wilka, ale jak pisałem wcześniej wszystko zależy od "wielkości produkcji docelowej".

Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

z zakupieniem Wilka
może troche silniejszy ?

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już nic nie wiem...

[Dodano: 13 wrz 2020 - 12:15]

 

Czytałam na forum, że dla początkującego, maszynka ręczna i maszynka elektryczna to podstawa.

 

Przyznam, że nie  widziałem nigdzie takiego wywodu - ale to, że nie widziałem nie znaczy, że go nie ma. 

Ja osobiście zamiast tych dwóch zainwestował bym w "lepszego"  wilka, ale jak pisałem wcześniej wszystko zależy od "wielkości produkcji docelowej".

Powodem była różnica mielenia tłuszczu, słoniny etc. Ale z racji tego, że jak wiesz zaczynam lizać temat, ciężko mi doprecyzować..

Produkcja własna dla rodziny, znajomych, ale mąż to spory chłop i miłośnik kiełbas więc te kilkadziesiąt kilogramów tygodniowo muszę założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ręczna chińszczyzna - blee - przy Wilku nigdy nie użyłem ręcznej - lepiej nadziewarkę dedykowaną do kiełbas


[Dodano: 13 wrz 2020 - 13:16]

 

 

zamiast tych dwóch zainwestował bym w "lepszego"  wilka,
:thumbsup:  :clap:  
[Dodano: 13 wrz 2020 - 13:22]

 

 

te kilkadziesiąt kilogramów tygodniowo muszę założyć.
:facepalm:  może kilka  ;) Ale przy kilkudziesieciu na miesiąc  to Już wilk 12  :yes:   lub 22 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkadziesiąt kilogramów tygodniowo to  :D mała masarnia.

 

 

Zatem zainwestuję w Wilka 22.
  :w00t:

To z Ciebie bardzo poważny inwestor.

Pamiętaj tylko, że to nie koniec - standardowo do Wilka trzeba jeszcze dokupić dedykowane sitka (które też trochę kosztują) - Muski wcześnie napisał jakie będą potrzebne.

Jeśli mąż jest "kiełbasofilem" to niezbędna będzie również dobra nadziewarka.

Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkadziesiąt kilogramów tygodniowo to  :D mała masarnia.

 

Zatem zainwestuję w Wilka 22.

 

  :w00t:

To z Ciebie bardzo poważny inwestor.

Pamiętaj tylko, że to nie koniec - standardowo do Wilka trzeba jeszcze dokupić dedykowane sitka (które też trochę kosztują) - Muski wcześnie napisał jakie będą potrzebne.

Jeśli mąż jest "kiełbasofilem" to niezbędna będzie również dobra nadziewarka.

Jeśli za coś się brać, to tylko na poważnie! ;)

Czy możesz mi jeszcze polecić sklep w którym kupie Wilka i dedykowane sitka? Bo z tego co widzę, z Wilkiem problemu nie ma, gorzej z sitkami.. A ja bym chciała wszystko w jednym miejscu kupić i mieć z głowy. ;)

Tak szykuje się "mała masarnia" tylko ubojnię w pobliżu pozostanie zlokalizować hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.