Skocz do zawartości

A zmieniliśmy sobie Nasz Domek na kółkach


roger

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas na weryfikację potrzeb, możliwości i optymalizację wyjazdów....

Drogą prawie.... "kradzieży" weszliśmy w posiadanie takiego oto cacka...

Prawdziwe kamperowe optimum dla dwojga nic mniej nic więcej

I pomyśleć że nigdy nie chciałem Integrala ...

post-45527-1600633446,6049_thumb.jpgpost-45527-1600633469,6497_thumb.jpgpost-45527-1600633502,3986_thumb.jpgpost-45527-1600633557,0208_thumb.jpg

 

Wysłane z P30 przy użyciu Tapatalka

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gitara  :)  

Gratulacje  :thumbsup:  :clap:

Teraz tylko obrać cel i jechać.

Lub bez celu, ale min kierunek  :)  

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naszym poprzednim koniku dla "czworga" z alkową ten jest zgrabnym zamiennikiem...

A co do celu czy bez celu to w tym hobby nie ma najmniejszego znaczenia

 

Wysłane z P30 przy użyciu Tapatalka

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercik, jak Ty mnie teraz zaimponowałeś...  :cool:  :devil:  Ale do czasu... Pańcia się zgodziła i na wiosnę będziemy szukać swojego... :w00t:  :frantics:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na weryfikację potrzeb, możliwości i optymalizację wyjazdów....
  :thumbsup: Też ciekawe hobby  :thumbsup:  :clap:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma też taką dużą ale nie samojezdną. Jak twierdzi lepiej dojechać, ustawić a na zwiedzanie to autkiem spokojnie jechać.

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pańcia się zgodziła i na wiosnę będziemy szukać swojego
 

Na wiosnę to taki sprzęt turystyczny się sprzedaj ze względu na większy popyt / cenę.

Kupuje się na jesień / po sezonie, są tańsze i jeszcze można wtedy lepsza cenę wytargować.

 

 

 

Mój brat ma też taką dużą ale nie samojezdną. Jak twierdzi lepiej dojechać, ustawić a na zwiedzanie to autkiem spokojnie jechać.
 

No to jest dyskusja jak np z wędzarniami, która lepsza, pośrednia, bezpośrednia, elektryczna,gazowa itd.

'Prawda" jest taka ze najlepsza jest ta którą się ma  :)

Tak czy owak niezależność jest tego warta :)

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak twierdzi lepiej dojechać, ustawić a na zwiedzanie to autkiem spokojnie jechać.

 

I tu się z Tobą zgadzam. Trzeba tylko przyzwyczaić się do jazdy z "ogonem" :D

 

Robert fajna fura :D

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że (stacjonarny "ogon" posiadam, bardzo wygodny, z własnym napędem oba koła), iż ten "ogon" jest fajny, ale kiedy jest nam potrzebny gdy rodzinka spora, lub się rozrasta. Jednak jeżeli przychodzi czas "dla dwojga", to nie ma lepszej opcji jak Rogerowy wybór, a nawet w pojedynkę, na weekendowe wypady wędkowanie czy żagle, to fantastyczna sprawa. To wspaniały model ten FFB, i też mi siedzi z tyłu głowy i wywietrzeć nie chce, więc jeżeli Bozia ze zdrówkiem pozwoli, to kto wie :D ?  Ten Rogerowy camper to fantastyczna opcja, od dawna na takiego FFB spoglądam, superaśny jest, nie ma dwóch zdań, gratki Roger :D:thumbsup::clap: !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tusiaczek, dnia 21 Wrze 2020 - 00:43, napisał: Pańcia się zgodziła i na wiosnę będziemy szukać swojego   Na wiosnę to taki sprzęt turystyczny się sprzedaj ze względu na większy popyt / cenę. Kupuje się na jesień / po sezonie, są tańsze i jeszcze można wtedy lepsza cenę wytargować.
W normalnych czasach to bym się z Tobą zgodził... Ale że niestety czasy normalne nie są i wszystko stanęło na głowie to i rynek kamperów się zmienił. Nasza decyzja zapadła już jakiś czas temu więc bacznie obserwuję co się dzieje  na rynku. Okazuje się że firmy sprzedające i wypożyczające kampery zgodnie z normalnym trendem rynku idącym ostro do przodu zakontraktowali na rok 2020 sporą ilość pojazdów... A tu pojawił się koronawirus i wszystko popsuł... A że to nie są tanie rzeczy i raty płacić trzeba to już pojawiło się na rynku całkiem sporo ciekawych kamperów w "dość rozsądnych" cenach. I to już ładnie doposażone... 

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy. Generalnie jak na razie cena kampera w jaki celowaliśmy już nam spadła coś około 50 tys. w dół w porównaniu z tym co nam proponowano na wiosnę przed pandemią... A zaraz się kończy kiepściutki sezon, idzie zima a koszta im nie maleją... Jest więc poważna szansa na ciekawe oferty w ciekawych pieniądzach... 

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończył się program na Discovery o kamperach a raczej domkach na kółkach. Jego domek miał wszystko z nawet więcej niż ja w mieszkaniu, miał  nawet piekarnik parowy i zmywarkę do naczyń! 

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie musi być "wodotrysków"jak mają te nowe modele dla milionerów, w zupełności wystarcza mi taki podstawowy wypas jak kuchenka z piekarnikiem, ciepła zimna woda, prysznic, i toa, taka z wodą,  oczywiście nieodzowny dzisiaj "solar" czy składany wiatrak na maszcie, do tego butla z gazem, i bon voyage :D:thumbsup:  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i taki podstawowy wypas jak kuchenka z piekarnikiem, ciepła zimna woda, prysznic, i toa, taka z wodą

 

Ten piekarnik, to może jeszcze jakoś zrozumiem, ale toaleta z wodą ?? hmmm mam nadzieje ze chodziło Ci z kontenerem chemicznym, a nie ze spłuczką  :laugh:  :laugh:  - (to był żart z mojej strony nie denerwuj się  :)  :)  :)  :D  :D   )

dla mnie ważne jest jeszcze agregat prądotwórczy, klimatyzacja postojowa (oczywiście normalna do jazdy również) lodówka "3 paliwowa (230V / 12V i gaz) ", tempomat do jazdy. no i hak, żebym mógł pociągnąć łódkę lub motor

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jedziesz gdzie chcesz i zatrzymujesz się gdzie chcesz
 

 

Nie koniecznie. Spróbuj ponurkować w ciekawych miejscach w Norwegii, Finlandii. Niestety kamperem nie wszędzie wjedziesz. Dlatego przedkładam przyczepę. Zostawiam na kempingu czy stacji benzynowej i dalej w lasy i skały, ale jak ktoś nie potrzebuje wjeżdżać w takie miejsca to kamper jest o.k..  :D 

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyczepy już praktycznie "wyrosłem", tak więc teraz jeżeli nastąpi zamiana, to już tylko kamper, lecz odpowiadając Toshibie, to kuchenkę mam z piekarnikiem, i ma nawet taki specjalny piekarnik do Pizzy", a toaleta, tak, tak, jest ze spłuczką  :D .

 

 

A "kibelek" jest taki :D :

3e605ccf0d08e97ee1be5ce4e181e19d.jpgSedesik wygodny bo obrotowy, spłuczka też jest, choć nie trzeba tej wody dawać zbyt wiele, jest wspomagana pompką, działa super  :D .

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek to i tak długoooo wyrastaleś....

Miałem 4 przyczepy i więcej nie chcę, o powodach można książkę napisać.

To jest nasz 4 kamper i chyba będzie miał u mnie dożywocie

 

Wysłane z P30 przy użyciu Tapatalka

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To jest nasz 4 kamper
No proszę  :thumbsup: Czyli prawdę mówią o sposobie na życie z kamperem  :clap:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego hobby to chyba trzeba miec naprawde milosc ...my przerabialismy juz przyczepe ..raz byla wypozyczona fajnie bylo kupilismy wlasna .....2 sezony i sie znudzila , stalo to cacko kilka lat a bo moze znow sie zachce niestety zachcianki nie bylo dobrze ze kupiec sie znalazl bo generowala tylko koszta ..zamiana na lodke 3 sezony i tez sie znudzilo , zamieniona na mniejsza do wedkowania ...nareszcie tez sprzedana bo bylo tylko wodowanie i zciaganie .

Apropo kibla to zostal do dzis i sie przydal jak byla wymina ror i trzeba bylo biegac na dwor  :)  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek to i tak długoooo wyrastaleś...

Miałem 4 przyczepy i więcej nie chcę, o powodach można książkę napisać.

To jest nasz 4 kamper i chyba będzie miał u mnie dożywocie

 

No niby trochę długo Rogerze, ale ja jestem taki bardziej "podróżnik stacjonarny", jak już się gdzieś "zakotwiczę" nad jeziorem ( ostatnio parę lat Gopło), to urzęduję tam całe lato. Nie mniej już "finito capito" i  dosyć :D . Teraz wezmę przykład z Ciebie, jednak tylko właśnie wersja "integra", w opcji  FFB CLASIC, taka ja teraz się Ty "ubrałeś" mnie kręci. Piękna rzecz którą to w ładnym stanie można dzisiaj wykukać za całkiem rozsądne pieniążki, zazdraszczam Ci Roger nabytku, i gratki :D  :thumbsup:  :clap:  !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak te rozsądne pieniądze to bardzo śliski temat.

Ja swojego kupiłem moim zdaniem bardzo tanio biorąc pod uwagę ceny europejskie tego modelu ale mocno zaryzykowałem bo nie można było sprawdzić wyposażenia. W samochodzie nie działało nic, ale miałem swoje podejrzenia, naprawa trwała 4h i wszystko hula jak złoto.... zaryzykowałem bo wszystko pachniało fabryką, żadnej rzeźby. Na tory kładę głowę że ostatni używał wody, lodówki, prysznica itd Niemiec w 2015 roku.

Co do tej zabudowy to powiem Ci że masz rację i wiesz czego chcesz szukać, bardzo solidny i kompaktowy sprzęt. Muszę dołożyć solary i zrobię chyba poziomowanie pneumatyczne

 

Wysłane z P30 przy użyciu Tapatalka

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne "cacko" - o ile znam z forum Twoje umiejetnosci to wkrotce bedzie "jedyny model z takim wyposazeniem" - o i bede mogl powiedziec _ Rager jestes juz "Hamerykanin". U nas tacy camperowcy nazywani sa "snow gees" (sniezne gesi) lato spedzaja na polnocy (nasze rejony) zas na zime jada na poludnie (np. Florida). I jedno jeszcze - bardzo, bardzo czesto tego typu samojezdne campery ciagna jednak "ogon" - podczepiony maly samochod na "dwukolce" czy przyczepka z motocyklem/motocyklami. Niech "kola" dobrze Ci sie kreca..

Zycie - to pasmo problemow i trudnosci. Chwile radosci - to nagroda za trud ich pokonywania.

StefanS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.