Skocz do zawartości

Karkówka pasteryzowana w słoiku


fantomek

Rekomendowane odpowiedzi

TUTAJ

albo

TUTAJ.Możesz użyć karkówki.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak i tak.Do mielonej dodał bym 15% wody i 3% mąki ziemniaczanej i peklował dawką 23g/ kg

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ

albo

TUTAJ.Możesz użyć karkówki.

A dziczyznę też tak robiłeś? Jako myśliwy częściej dysponuję dziczyzną, niż wieprzowiną, więc jestem bardzo zainteresowany  :)

No i gdzie można kupić te przyprawy, o których mowa w filmie "kwasiora"?

Edytowane przez siwydymek

Nie po to człowiek żyje, żeby pracować, lecz po to pracuje, żeby żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

i peklował dawką 23g/ kg
 

Sporo Arku 23 g /kg powiedziałbym nawet bardzo dużo .Do pasteryzacji osobiście daje max 18g/kg ,a do sterylizacji 14g/kg. Ale z drugiej strony każdy powinien znać swój próg słoności i wiedzieć ile dać aby mu pasowało.


[Dodano: 18 paź 2020 - 16:38]

 

 

spróbować z surowymi kawałkami karkówki po przyprawieniu. Ktoś próbował?
 

Próbował. W linku znajdziesz karkówkę i boczek ,jeśli będzie Ci pasował przepis spróbuj .

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/17005-konserwy-s%C5%82oiki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W słoiki daję peklosoli 14-15 g/kg za to pieprzu 3-4g Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawka peklosoli zależy od ilości dodanej wody.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziczyzny jeszcze nie robiłem,ale ponieważ jest to chude mięso to dał bym coś tłustego z wp, żeby suchy wiórek nie wyszedł.Chyba Zbójszek coś puszkował z dziczyzny.

A z tą słonością Jacku to kto by się spodziewał, że jak dasz 25g/kg peklosoli do salami to wcale nie będzie za słona.Wszystko zależy od dodatków i progu sloności i nie ma jednej słusznej dawki.W tych proporcjach wody do mięsa ta dawka wcale nie jest taka wysoka jak by się wydawało.Ostatnia moja mielonka z indyka byla tak zapeklowana i zapewniam Cię,że słone nie jest co potwierdza 10 osób ,które ją jedzą.

Za to tyle pieprzu nigdy bym w życiu nie dodał do mielonki.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziczyzny jeszcze nie robiłem,ale ponieważ jest to chude mięso to dał bym coś tłustego z wp

Słoikowałem płowe dzikie 50%/50 wieprzowe zwykle boczek . Warte grzechu :D  Arek u mnie przy 23 g/kg(słoikowe) nikt by nie jadł , nawet jak by to była sama woda zaprawiona 2,3% solą , ale tak jak piszesz o gustach nie dyskutujemy - co do pikantnego to mnie znasz  :D

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mięso potrzebuje większej dawki peklosoli gdy do wyrobu dodamy 15-20% wody i skrobię ziemniaczaną,która tą wodę utrzymuje w wyrobie.Wynika to z moich doświadczeń z różnymi typami mielonek tak w słoikach jak w prasach.

P.S

A założysz się Waldku ,że tak nie jest.?Nie teoretyzujmy.We wtorek będę w Nadarzynie to mogę coś podrzucić na degustację.Może ostatnią mielonkę z indyka w termokurczliwej.?

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziczyznę też tak robiłeś?

Ja robiłem tuszonkę z mięsa dzika. Kawałki mięsa takie około 4 x 4 cm. Do każdego słoika  dawałem po kawałku podgardla. Wody nie dodawałem.

Tuszonkę robiłem wg przepisu na klasyczną tuszonkę rosyjską. Do każdego słoika kawałek liścia laurowego, 3 ziarna pieprzu, i cebula, Ja dawałem suszoną. I sól w ilości 11.5 g na 1 kg mięsa. Słoiki o poj. 346 ml.

Pasteryzacja przez 4 godz we wrzącej wodzie.

Wyszło bardzo dobre, nie za słone, nie za mało słone i mięciutkie mięsko.

Edytowane przez Todek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ak dasz 25g/kg peklosoli do salami to wcale nie będzie za słona.
 

Raczej nie wyobrażam sobie salami np. 18 g wiadomo salami lubi sól .


[Dodano: 18 paź 2020 - 23:39]

 

 

zależy od dodatków i progu sloności i nie ma jednej słusznej dawki.
 

Oczywiście zgadzam się , np osobiście lubię jak coś jest pikantne to musi być już troszkę bardziej słone ,ale to ja tak lubię może są co lubią odwrotnie.  ;)


[Dodano: 18 paź 2020 - 23:43]

 

 

droga taka zabawka do konserw?
 

To zależy co chcesz mieć, możesz tracić gdzieś i kupić coś za 300 zł i będzie zamykać możesz kupić za 1000 i będziesz miał jakieś problemy a możesz i ich nie mieć. Na temat zamykarek jest obszerny temat na forum . 


[Dodano: 18 paź 2020 - 23:47]

 

 

Mięso potrzebuje większej dawki peklosoli gdy do wyrobu dodamy 15-20% wody i skrobię ziemniaczaną,która tą wodę utrzymuje w wyrobie.
 

U siebie, dla mnie  nie zauważyłem potrzeby dodawania więcej  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dodano: 18 paź 2020 - 23:47] arkadiusz, dnia 18 Paź 2020 - 21:30, napisał: Mięso potrzebuje większej dawki peklosoli gdy do wyrobu dodamy 15-20% wody i skrobię ziemniaczaną,która tą wodę utrzymuje w wyrobie.   U siebie, dla mnie  nie zauważyłem potrzeby dodawania więcej  .

Arek nie proponuje żadnych cudów.

Dodając 15% wody + 3% mąki ziemniaczanej 

 

 

Do mielonej dodał bym 15% wody i 3% mąki ziemniaczanej i peklował dawką 23g/ kg
 

Zawyża ilość soli  o 15% w stosunku do standardu, czyli 20g/kg.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem tuszonkę z mięsa dzika. Kawałki mięsa takie około 4 x 4 cm. Do każdego słoika  dawałem po kawałku podgardla. Wody nie dodawałem.

Tuszonkę robiłem wg przepisu na klasyczną tuszonkę rosyjską. Do każdego słoika kawałek liścia laurowego, 3 ziarna pieprzu, i cebula, Ja dawałem suszoną. I sól w ilości 11.5 g na 1 kg mięsa. Słoiki o poj. 346 ml.

Pasteryzacja przez 4 godz we wrzącej wodzie.

Wyszło bardzo dobre, nie za słone, nie za mało słone i mięciutkie mięsko.

Dzięki za przepis  :)  :thumbsup:

Edytowane przez siwydymek

Nie po to człowiek żyje, żeby pracować, lecz po to pracuje, żeby żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.