Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Chcę wybudować wędzarnię

Nie pali się

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jacek-Placek

Jacek-Placek
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 17 lis 2020 - 22:07

Witam wędzarniczą Brać !

Przejrzałem na razie z braku czasu kilka projektów. Poczytałem trochę na forum.Mało tego,ale mam kilka pytań.Jak wcześniej wspomniałem nie wyżywajcie się na nowicjuszu z powodu jego ciemnoty. :facepalm:  

Planowałem zbudować wędzarnię z paleniskiem oddalonym od wędzarni ok. 1,5 m. Czy to odpowiednia odległość? Widzę też,że jest tendencja,żeby jednak budować palenisko pod wędzarnią.Która opcja jest ,, zdrowsza" ? Czy w obydwu montujemy deflektor ? Jeśli ujście dymu chcę dać do komina,to czy potrzebuję zamontować szyber ? Jak zmierzyć prędkość przepływu dymu ? Jaką średnicę przewodu dać między paleniskiem,a wędzarnią , a jaką od wędzarni do komina ? Czy długość przewodu od wędzarni do komina też ma znaczenie, a jeśli tak to jaka jest tolerancja ? Nie bardzo rozumiem sprawy zależności powierzchni paleniska do powierzchni wędzarni.

Na razie tyle mi przychodzi do głowy.

Na pewno się jeszcze odezwę  :cry:

#2 januszfeniks

januszfeniks
  • **VIP**
  • 1801 postów

Napisano 17 lis 2020 - 22:19

Narazie bez wyzywania się planujesz zrobić same błędy pokazując jak się nie buduje wydajnych wędzarni. . Zrezygnuj z takiej wędzarni na palenisko pośrednie.

Wysłane z mojego H4413 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik januszfeniks edytował ten post 17 lis 2020 - 22:19

#3 Jacek-Placek

Jacek-Placek
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 18 lis 2020 - 16:52

Dzięki bracie za pokazanie mi kierunku  :laugh: . Będę kształcił się dalej.Jak mógłbyś nakreślić mi jeszcze różnice i przewagę paleniska bezpośredniego - byłbym Ci bardzo wdzięczny.

Apropos Ełku,byłem tam w wojsku w '98. Piękne miasto i okolice. JW 2456,ale to już historia.

#4 januszfeniks

januszfeniks
  • **VIP**
  • 1801 postów

Napisano 18 lis 2020 - 17:10

Dzięki bracie za pokazanie mi kierunku . Będę kształcił się dalej.Jak mógłbyś nakreślić mi jeszcze różnice i przewagę paleniska bezpośredniego - byłbym Ci bardzo wdzięczny.
Apropos Ełku,byłem tam w wojsku w '98. Piękne miasto i okolice. JW 2456,ale to już historia.

Mieszkałem obok jednostki. A przewaga jednej nad druga duża. Poszukaj wątek Andrzeja. Może by ktoś wkleił link ddo jego wątku? Nie bardzo w tel umi się jeszcze . Tam poczytasz o paleniskachbi wędzarniach.

#5 Muski

Muski
  • **VIP**
  • 8563 postów

Napisano 18 lis 2020 - 17:16

trochę na forum.Mało tego
:D  https://wedlinydomow...7-lektura-obowiązkowa-przed-rozpoczęciem-budowy-budujemy-wędzarnię-z-andyandym/?p=542870 

#6 januszfeniks

januszfeniks
  • **VIP**
  • 1801 postów

Napisano 18 lis 2020 - 17:18

trochę na forum.Mało tego

:D https://wedlinydomow...7-lektura-obowiązkowa-przed-rozpoczęciem-budowy-budujemy-wędzarnię-z-andyandym/?p=542870
Dzięki Waldku. Niech kolega zaczerpnie na wstępie lekturę. Warto.

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#7 Jacek-Placek

Jacek-Placek
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 18 lis 2020 - 21:33

Dzięki bardzo  :rolleyes:  Dobrze się tu u Was czuję  :cool: Znaczy się konkret i bez zbędnych słów

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych