Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Cyrkulator sous vide

sous vide cyrkulator parzenie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#41 grim_reefer

grim_reefer
  • Użytkownicy
  • 902 postów

Napisano 26 gru 2020 - 12:54

Jeśli chodzi o E05, to pojawia mi się jeśli mam mniej wody niż w połowie przesiału min-max. Pewnie dlatego, że nie mam go idealnie w pionie i jak zaczyna ruszać wodą to wykrywa, że jest jej za mało.

Na temat E06 znalazłem tylko coś takiego

Komunikat błędu E06

Przyczyna: Do urządzenia dostała się woda, para lub wilgoć i zatrzymała proces nagrzewania

Rozwiązanie: Wyłączyć urządzenie i odstawić na 48 godzin w suche i dobrze wentylowane miejsce przed ponownym włączeniem.

https://www.amazon.d...llQuestionsPage

#42 Pepuś

Pepuś
  • Użytkownicy
  • 335 postów

Napisano 26 gru 2020 - 13:31

Komunikat błędu E06 Przyczyna: Do urządzenia dostała się woda, para lub wilgoć i zatrzymała proces nagrzewania Rozwiązanie: Wyłączyć urządzenie i odstawić na 48 godzin w suche i dobrze wentylowane miejsce przed ponownym włączeniem.

Też to odnalazłem w necie :) . Tak też zrobiłem . Jeśli to nic nie pomoże , to zwrócę go . A polędwica wylądowała w garnku i na gazie wolno ją parzę . 

Dzięki  :thumbsup:

U mnie cyrkulator wyjęty z opakowania i lipa. Wyglądał na nie używany , ale kto to wie co i jak z nim było wcześniej. 

Użytkownik Pepuś edytował ten post 26 gru 2020 - 13:34

#43 siwydymek

siwydymek
  • Użytkownicy
  • 382 postów
  • MiejscowośćPabianice

Napisano 26 gru 2020 - 13:42

Komunikat błędu E06 Przyczyna: Do urządzenia dostała się woda, para lub wilgoć i zatrzymała proces nagrzewania Rozwiązanie: Wyłączyć urządzenie i odstawić na 48 godzin w suche i dobrze wentylowane miejsce przed ponownym włączeniem.

Też to odnalazłem w necie :) . Tak też zrobiłem . Jeśli to nic nie pomoże , to zwrócę go . A polędwica wylądowała w garnku i na gazie wolno ją parzę . 

Dzięki  :thumbsup:

U mnie cyrkulator wyjęty z opakowania i lipa. Wyglądał na nie używany , ale kto to wie co i jak z nim było wcześniej. 

To określenie "powystawowy" może wiele oznaczać ;) Może to być i jakiś złom po nieudanych naprawach. Na razie więc nie kupuję żadnego cyrkulatora i będę sobie parzyć, jak Ty to piszesz powyżej, (bo jako emeryt  - mam  czas, ale za to mało "kasy" na takie "eksperymenty"  :D

#44 TOSHIBA

TOSHIBA
  • Użytkownicy
  • 3881 postów
  • MiejscowośćZürich / Poznań

Napisano 26 gru 2020 - 13:49

Aby kupować tanie rzeczy, lub taniej czyli powystawowe czytaj oddane przez klientów lub pseudo naprawiane, trzeba być bogatym człowiekiem.
Mnie nie stać na taki luksus, więc kupuje normalne nowe na gwarancji i marki które maja choć trochę europejskich korzeni, abym mógł to ewentualnie reklamować.
Co na szczęście nie było konieczne, a mam w sumie 5 różnych cyrkulatorow w PL i Swiss.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

#45 Pepuś

Pepuś
  • Użytkownicy
  • 335 postów

Napisano 26 gru 2020 - 14:27

więc kupuje normalne nowe na gwarancji

Luuuzik :) jest 14 dni na zwrot i gwarancja też .

#46 quadro555

quadro555
  • Użytkownicy
  • 548 postów
  • MiejscowośćGoleniów

Napisano 31 maj 2021 - 17:53

https://allegro.pl/o...uett-8287833425

Czy ktoś używa cyrkulatora tej firmy? Jest sens  to zakupić czy też szukać coś innego. Niestety budżet tylko 300-350 pln.

#47 Muski

Muski
  • **VIP**
  • 8898 postów

Napisano 31 maj 2021 - 19:06

Czy ktoś używa cyrkulatora tej firmy?
 Cyrkulator do gotowania sous vide | MENUETT (jula.pl)

#48 quadro555

quadro555
  • Użytkownicy
  • 548 postów
  • MiejscowośćGoleniów

Napisano 31 maj 2021 - 19:56

@Muski

Ok cena niższa niż na alledrogo, opinie w sklepie takie sobie. Dlatego pytam na forum czy ktoś toto używał. Chciałbym wypróbować parzenie wędzonek w woreczkach i nie chcę też za dużo wydawać pieniędzy na nową zabawkę. 

W moim limicie cenowym na alledrogo są zazwyczaj "powystawowe" cyrkulatory. Raz już się sparzyłem na takich wynalazkach i nie chcę kupować "używek".

Użytkownik quadro555 edytował ten post 31 maj 2021 - 20:00

#49 grim_reefer

grim_reefer
  • Użytkownicy
  • 902 postów

Napisano 01 cze 2021 - 06:15

A ja mam zupełnie inne doświadczenia.

Żeby zacząć zabawę z sous vide kupiłem kiedyś używany cyrkulator Lidl. Po jakimś czasie zaczął się przegrzewać i wyłączać.

Po odesłaniu do serwisu, wymienili go na nowy.

W międzyczasie kupiłem powystawowy Klarstein Quickstick za niecałe 100 zł. Działa na tyle dobrze, że tego Lidlowego już nie uruchamiałem (przynajmniej u siebie). Ostatnio dał radę 47h bez przerwy, po czym pół godziny później kolejne 7h i bez żadnego problemu.

A ten Lidlowy (nowy wysłany z serwisu) stwierdziłem, że dam rodzicom. Przy gotowaniu filetów na obiad wyłączył się po niecałej godzinie  :facepalm:

Jeśli kiedyś znajdę powystawowy Klarstein Quickstick w cenie poniżej 100 zł, nie będę się wahał i od razu kupuję. Choćby kilka na raz  :devil:

Szkoda tylko, że już tak fajnych cen nie ma... Za dużo ludzi kupuje  :hmm:

Użytkownik grim_reefer edytował ten post 01 cze 2021 - 06:25

#50 Grzewlod

Grzewlod
  • Użytkownicy
  • 456 postów
  • MiejscowośćBrwinów

Napisano 01 cze 2021 - 06:32

opinie w sklepie takie sobie

Oceny raczej trafne. Główną wadą cyrkulatora jest to, że mocno się nagrzewa nie wiedzieć kiedy a elektronika się przegrzeje ( trwa to już rok i nie chce :D ) więc może się nie przegrzeje. Podczas użytkowania rocznego zdarzyło mu się raz wyłączyć podczas pracy. Mogę jedynie stwierdzić, że za ta kasę jakości nie ma co oczekiwać. Quadro jeżeli nie musisz kupić na już  tak jak ja miałem, że podczas parzenia padł mi cyrkulator z Lidla wtedy wsiadłem w autko i szybki zakup w Juli , to proponuję odłóż parę zeta i kup coś przyzwoitego. Jak zaczniesz parzyć wędliny oraz przyrządzać potrawy sous vide to cyrkulator będzie często używany. Lepiej zainwestować raz a dobrze.  

#51 quadro555

quadro555
  • Użytkownicy
  • 548 postów
  • MiejscowośćGoleniów

Napisano 01 cze 2021 - 09:08

Profi Cook jest za 350 może ten wezmę

#52 electra

electra
  • **VIP**
  • 6468 postów
  • MiejscowośćSztokholm

Napisano 01 cze 2021 - 11:49

NIe mam co prawda cyrkulatora ale czajnik do wody  za tanie pieniadze z Jula(dziala jeszcze) , wczesniej mialam dwa czajniki wypasione i jeden ciekl drugi padl elektrycznie cos , dziasiaj wszystko dziala w czasie gwarancji lub rok dluzej

#53 bielok

bielok
  • Użytkownicy
  • 57 postów
  • Miejscowośćzzz

Napisano 05 cze 2021 - 02:26

Cześć :)

Czy ktoś używa cyrkulatora tej firmy?
 Cyrkulator do gotowania sous vide | MENUETT (jula.pl)

Nie kupuj go. Po jakimś czasie rozkleja się osłona panelu pod wpływem ciepła, co powoduje wyłączanie się sprzętu. U mnie ta wada ujawniała się po ok pół roku.

#54 chudziak

chudziak
  • Moderatorzy
  • 5927 postów

Napisano 05 cze 2021 - 15:02

U mnie ta wada ujawniała się po okono o pół roku.

A reklamacji nie uwzględniono ?  Pytam - bo w dodatku kupiłam  taki  :( 

#55 quadro555

quadro555
  • Użytkownicy
  • 548 postów
  • MiejscowośćGoleniów

Napisano 05 cze 2021 - 15:19

Mam na oku w Amazon Profi Cook lub caso. Cena trochę większa niż zakładane 300. Trudno dołożę trochę.

#56 bielok

bielok
  • Użytkownicy
  • 57 postów
  • Miejscowośćzzz

Napisano 05 cze 2021 - 18:24

U mnie ta wada ujawniała się po okono o pół roku.

A reklamacji nie uwzględniono ?  Pytam - bo w dodatku kupiłam  taki  :(

Paragon zaginął w akcji ;-) w miedzy czasie miałem już drugi cyrkulator.

Myślę że w Juli nie ma problemu z reklamacjami.

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#57 Muski

Muski
  • **VIP**
  • 8898 postów

Napisano 06 cze 2021 - 18:15

kupiłam  taki 
Ma 2 lata gwarancji  ;)  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sous vide, cyrkulator parzenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych