Skocz do zawartości

Dojrzewalnia z lodówki - mam i ja


krzychuzab

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj w klubie. :thumbsup:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wykonane  sterowanie   :clap:  :clap:  :clap:  :thumbsup:  :thumbsup:  :thumbsup:

Resztę powiedział już gzym  :thumbsup:

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żadna tajemnica........(choć niektórzy nie wiedzieć czemu nie zdradzają parametrów.......)

 

Nastawy nie są jednakowe cały czas, wszystko zależy od aktualnego wsadu, jego ilości  jak i warunków zewnętrznych.

 

Temperaturę mam ustawioną na 12,6 z histerezą 0,4 - i w zasadzie nie zmieniam.

 

Wilgotność- tu jest różnie- jak wcześniej pisałem ( już nie pamiętam czy w poście , czy w wiadomości)-  przeważnie po załadowaniu wsadu ustawiam wilgotność na ok. 81 % ,  (histerezę wilg. mam na stałe 1%) , jak już wsad straci trochę wilgoci to  stopniowo zmniejszam tak o 0,5%  do ok. 75-77% . 

Alarm wilgotności  ustawiam zawsze 1,5 % powyżej aktualnie ustawionej wilgotności + histereza, Jeśli mam wilg. 80% + hist 1% to alarm ustawiam 80+1+1,5= 82,5%

 

Wentylatory mam dwa-(obydwa regulowane obroty) jeden wewnątrz komory- załącza się razem z chłodzeniem. 

 

Drugi jest na zewnątrz i współpracuje z timerem i nawilżaczem. 

Uruchamia się zawsze z nawilżaczem- jak wspominałem - struga mgielki z nawilżacza wpada w struge powietrza z wentylatora.

Oprócz tego niezaleznie  sterowanie timerem ( 4 x dobę po 8 min) - zapewnia wymianę powietrza wewnątrz komory. 

 

Ot i cala tajemnica. 

 

Nie są to jakieś sztywne ramy, tak to sobie dobrałem eksperymentalnie........może inni "dojrzewalnicy" mają nieco  inne parametry...... występuje tu wiele zmiennych i zawsze trzeba dopasować do swoich uwarunkowań. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żadna tajemnica........(choć niektórzy nie wiedzieć czemu nie zdradzają parametrów.......)

 

Może to tajemnica mistrzów lokalnych wyrobów?

[Dodano: 23 lis 2020 - 21:20]

 

Temperaturę mam ustawioną na 12,6 z histerezą 0,4 - i w zasadzie nie zmieniam.

 

Wilgotność- tu jest różnie- jak wcześniej pisałem ( już nie pamiętam czy w poście , czy w wiadomości)-  przeważnie po załadowaniu wsadu ustawiam wilgotność na ok. 81 % ,  (histerezę wilg. mam na stałe 1%)

 

Nie ma problemów ze zbyt często włączającymi się urządzeniamj przy tak małych histerezach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie ma problemów ze zbyt często włączającymi się urządzeniamj przy tak małych histerezach?

 

Komora stoi w pomieszczeniu , gdzie temperatura jest w przedziale 12-19 st ( no , w gorące lato nieco więcej jak 19) -   nie liczyłem nigdy ile razy na godz. się włacza, ale jakoś nie ma problemu.

 

Po załadowaniu wsadu, osuszacz pracuje często......ale w miarę upływu dni zwalnia.........nawilżacz wtedy odpala sporadycznie.

Bywają sytuacje , np. po zaszczepieniu pleśnią, że osuszacz chodzi kilka godzin.....

 

Jak już wsad obeschnie i straci trochę wilgoci, nawilżacz wtedy  załącza się częściej...co by utrzymac własciwą atmosferę......


[Dodano: 23 lis 2020 - 21:37]

Namocz ręcznik frotte, odwiruj mocno, zawiń w baleronik i powieś w komorze..........sam zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibicuję Ci , jak byś mógł napisac obszerniej i ze schematami co wykonujesz , to moze mi sie uda przystosowac moja witryne szklana po piwie tyskim.

Nie beďę teraz szczegółowo opisywał. Jeżeli będziesz miał pytania to pisz. Wrzucam schemat. Ostrzegam że wykonanie jest amatorskie, ale mam nadzieję zrozumiałe dla innych. Wszystkie podzespoły jak i lodówka z allegro.

post-82069-0-95618300-1606232084_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam testy maszynerii??? Działa poprawnie??

Testuję. Działa. Jest pewna bezwładność komory i temp się obniża po wyłączeniu agregatu ale to nic dziwnego. To nie apteka i 0,5 stopnia nie robi różnicy przecież.

Podobnie jak u Ciebie wentylator obiegowy się włącza razem z nawilżaczem. I tu lepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie przekaźnika który utrzymuje pracę wentylatora przez np. 30 sekund po wyłączeniu nawilżacza.

Ponadto może ktoś podpowie czy taka komora się przyda przy dojrzewaniu wędzonych wcześniej wyrobów (na zimno lub na ciepło), i odwrotnie - czy można wędzić wcześniej dojrzewające. Chodzi o szczepy pleśni w komorze? Czy to ma jakiś wpływ lub jest jakaś zależność o której początkujący powinien wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super.....

Z temperaturą to nie ma większego problemu.....ważne żeby wilgotność nie szalała.....

 

 

I tu lepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie przekaźnika który utrzymuje pracę wentylatora przez np. 30 sekund po wyłączeniu nawilżacza.

 

 

Można , ale nie widzę większego sensu... 

 

 

Ponadto może ktoś podpowie czy taka komora się przyda przy dojrzewaniu wędzonych wcześniej wyrobów (na zimno lub na ciepło), i odwrotnie - czy można wędzić wcześniej dojrzewające

 

 

 

Wędzone na zimno tj. tak do 25 st. max- jak najbardziej można później dojrzewać..... robiłem taką szyneczkę dębową, wyszła extra.

 

Wyrobów wędzonych na ciepło już nie "dojrzejesz" ...... brak środowiska do pracy i rozwoju bakterii.

 

Na wyrobach wędzonych na zimno pleśń raczej trudno uzyskać, choć jest to możliwe.

 

Jak już zapakujesz wsad do komory i zaszczepisz pleśnią Penicillinum nagliov. - to już na amen........ kolejne wyroby też będa się pokrywać pleśnią choćbyś ich nie szczepił. 

Jedynie całkowita dezynfekcja komory + np. pirosiarczan (taki jak do wina się dodaje ) może pomóc w pozbyciu się pleśni , ale to i tak trudne....

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rada, chcesz skorzystasz lub nie.

Wentylator obiegowy musi chodzić cały czas, a nie tylko czasowo lub być podłączony pod jakaś funkcje.

Bardzo ważna jest prędkość, nie może być za duża ani za mała.

Jak jest za  duża zobaczysz ze pleśń nie zarasta od kierunku przepływu/powietrza, a jak za mała to masz puste miejsca po przeciwnej stronie

Ten drugi "doładowujący", można podłączyć na czas i dodatkowo pod funkcje suszenie, jeżeli na zewnątrz panują warunki (jeżeli jest powietrze bardziej suche)

Zobacz na przykładową salami

Wszystko zrobione z tego samego farszu przy tym samym mieszaniu.

Wszystkie miały te same warunki startu, kultury i wino dodane do farszu wiec i tu jest wszystko tak samo

Z przodu jelito naturalne (wszystkie w pierwszym rzędzie), z tył białkowe, kolagenowe.

Pod wszystkim stoją dyby z innym mięsem które mocno zakłócają przepływ powietrza.

Salami po prawej ma najgorszy przepływ.

Rożnicę pokrywania się pleśnią pomiędzy rożnymi osłonkami, można policzyć maksymalnie w paru godzinach, i w sumie to bardziej znowu przepływ powietrza odgrywa role niż rodzaj osłonek.

Za to salami w pierwszym rzędzie różnica w zarastaniu dochodzi do ponad 36h

post-40314-0-15881100-1606554319_thumb.jpg

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rada, chcesz skorzystasz lub nie.

Wentylator obiegowy musi chodzić cały czas, a nie tylko czasowo lub być podłączony pod jakaś funkcje.

Bardzo ważna jest prędkość, nie może być za duża ani za mała.

Jak jest za  duża zobaczysz ze pleśń nie zarasta od kierunku przepływu/powietrza, a jak za mała to masz puste miejsca po przeciwnej stronie

Ten drugi "doładowujący", można podłączyć na czas i dodatkowo pod funkcje suszenie, jeżeli na zewnątrz panują warunki (jeżeli jest powietrze bardziej suche)

Zobacz na przykładową salami

Wszystko zrobione z tego samego farszu przy tym samym mieszaniu.

Wszystkie miały te same warunki startu, kultury i wino dodane do farszu wiec i tu jest wszystko tak samo

Z przodu jelito naturalne (wszystkie w pierwszym rzędzie), z tył białkowe, kolagenowe.

Pod wszystkim stoją dyby z innym mięsem które mocno zakłócają przepływ powietrza.

Salami po prawej ma najgorszy przepływ.

Rożnicę pokrywania się pleśnią pomiędzy rożnymi osłonkami, można policzyć maksymalnie w paru godzinach, i w sumie to bardziej znowu przepływ powietrza odgrywa role niż rodzaj osłonek.

Za to salami w pierwszym rzędzie różnica w zarastaniu dochodzi do ponad 36h

attachicon.gif20201127_153904.jpg

Możliwość ustawień pracy wentylatorów jest duża, łącznie z prędkością obrotów i kierunkiem (co w tym przypadku jest kompletnie niepotrzebne ale taki kupiłem regulator).

Wentylator obiegowy będzie się włączał co 6 godzin, wentylator nawiewu też co 6 z przesunięciem 3 godzin. Czyli co 3 godziny będzie jakiś ruch powietrza w komorze (oprócz grawitacyjnego i otwierania komory co pomijam).

Będę obserwował efekty i korzystał z Twojej porady jeżeli powyższe się nie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda komora jest inna, ma inne warunki pracy, w różnych miejscach są ustawione, warunki zewnętrzne też są różne......

Do wszystkiego trzeba dojść w zasadzie eksperymentalnie.... dostosowując parametry do swoich uwarunkowań. 

Oczywiście trzymając się ogólnych ram tj. temp.,  wilgotn., ruch powietrza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.