Skocz do zawartości

Maszynka bauknecht


Kondziu019

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Zadymiaczy.

Temat w zasadzie powinien mieć tytuł "wykopaliska", ale do rzeczy. Okazało się, że jestem w posiadaniu maszynki, A raczej robota firmy bauknecht. Sprzęt dość wiekowy, podobno działa (nie miałem możliwości sprawdzić dzisiaj tego osobiście). Problem w tym, że do sprzętu dołączona jest jedynie szatkownica i jakieś dwa sita o dużej średnicy. Czy ktoś może podpowiedzieć czy warto brnąć w ten sprzęt, i jaka przystawka do miesa mogłaby do niej pasować.

post-98377-0-94448700-1606337921_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie masz jakiegoś przetwórstwa, a sadząc po sposobie zadania pytania, raczej nie masz, to;

Oczyść, sprawdź czy działa i sprzedaj, bo i tak masz tylko cześć, która średnio się przyda przy wędlinach

Potem dołóż trochę kasy lub nie w zależności za ile sprzedasz i co kupisz.

Kup coś co można odstawić na normalna polkę w domu bez pomocy 2 lub 3 osób i nie dewastując przy okazji całej szafy.

:)

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wspaniały sprzęt wart każdej wydanej złotówki. Wielokrotnie o nim pisałem, posiadam taki od wielu, wielu lat, używam go do dziś, kiedyś ciężko na siebie pracował, dziś służy przy zabawie w uprawianie naszego "hobby", ten robot to nic innego jak "MESKO" KU 2 - 4E, na licencji Bauknechta. Sprzęt ponadczasowy, klasa sama w sobie, produkowany po dziś dzień z pełną dostępnością wszystkich części na rynku, jeżeli zajdzie potrzeba, u mnie nigdy się jeszcze nic nie zepsuło. Szatkownica jest wspaniała do surówek, czy szatkowania kapusty do kiszenia. Sitka do maszynki w pełnej rozmiarówce dostępne na Allegro za grosze. Nie zastanawiaj się więc, a na pewno nie będziesz decyzji żałował :D:thumbsup:

Ps. Tackę dopasujesz bezproblemowo od czegokolwiek innego :D.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/krefft-mesko-robot-kuchenny-ku2-4e-krefft-r4-i7879241617.html

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sverige2 dzięki za odpowiedź. Tak jak mówiłem maszynka trafiła w moje ręce zupełnie za friko. Nie wiem jak długo leżała w garażu, bo przy poszukiwaniu maszynki do mięsa (na pierwszy raz chciałem pożyczyć od znajomego), teściu przypomniał sobie, że takie Cacko leży sobie w garażu, a dodatkowo po wczorajszej rozmowie okazało się, że jednak jest też przystawka do mięsa. Teraz nie pozostaje nic innego jak oddać noże i sita do ostrzenia, no i oczywiście skończyć wędzarnię, ale o tym to już w innym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam ponownie, W temacie maszynki okazało się, że przystawka do miesa się znalazła. Jest ona żeliwna, brak jest jedynie tacki. Wygląda to tak. Nada się? Załączone miniatury

 

To taka mala zbieranina ,dwa roznej dlugosci  slimaki,oraz rozne systemy sitek i nozy.

Ale mysle ze cos z tego razem dopasujesz.

pozdrowienia Olek.P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek serdeczne podziękowania dla Kolegi sverige2 za pomoc i porady. Maszynka jest nr 8. Na zdjęciu jeden wałek nie jest od tej maszynki - za długi. Sitka i szarpak są od nr 10. Jeżeli chodzi o dopasowanie od zelmera 8 - sitko zelmera ma średnicę oczka na wałek fi 9mm, natomiast wałek w maszynce mesko ma średnicę 9,3 mm, więc dziurka jest ciut za mała - - można ewentualnie troszeczkę rozwiercić. Sprawdzałem w domu również sitko od maszynki ALFA 10 - i to sitko pasuje, oczywiście pod kątem otworu na ślimaka. Dzisiaj po południu będę miał jeszcze jeden zestaw sit i noży - sprawdzę czy są od maszynki nr 8. Jeśli również będą nieodpowiednie to pozostaje mi tylko zamówić nowe - ale z tym to już problemu nie będzie. Sama maszyna działa, wczoraj wieczorem sprawdzone. 2 stopnie prędkości. Trzeba ją wyczyścić i pomalować, coby jakoś to wyglądało.

Edytowane przez Kondziu019
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dopasowanie od zelmera 8 - sitko zelmera ma średnicę oczka na wałek fi 9mm, natomiast wałek w maszynce mesko ma średnicę 9,3 mm, więc dziurka jest ciut za mała 

Spróbuj wykręcić trzpień ze ślimaka i zobacz czy ewentualnie bedzie pasował od zelmera wtedy problem będziesz miał rozwiązany lecz sitek które posiadasz nie wykorzystasz.

Edytowane przez bilu72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało się zdobyć przystawkę nr 10 do maszyny opisanej w temacie. Wszystko działa. Muszę jedynie naostrzyc sitka i noże, i kupić szarpak. A czy narazie do nadziewania ręczna alfa 10 może być? Docelowo planuje kupić nadziewarke, ale narazie krucho z kasą na hobby ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli chodzi o dopasowanie od zelmera 8 - sitko zelmera ma średnicę oczka na wałek fi 9mm, natomiast wałek w maszynce mesko ma średnicę 9,3 mm,

Daj do tokarza ślimak .Dobry tokarz poradzi sobie  z zebraniem 0,3 z  trzpienia. To jedna operacja a sitka musisz wszystkie rozwiercić. Zrobiłem tak u siebie.

emka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kombinuj tylko poinformuj sie na temat Fleischwolf Bauknecht/Krefft bo to, to samo i pracuja na systemie Unger. W twoim przypadku chyba R70.Masz w twoim zestawie na fotce chyba szarpak z tego systemu na dole po lewej stronie.

Naped jest dobry ,a reszte mozesz sobie dokupic.

Edytowane przez Olek.P
pozdrowienia Olek.P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.