Skocz do zawartości

[Ciasto]Abratkowy "Sernik Ireny"


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jaro71 przeczytaj dokładnie przepis bo konkretnie abratek pisze w nim o budyniu, o mleku nic nie wspomina. Dodatkowo napisał Ci tak

budyń pełni rolę stabilizatora (zamiast "czystej" mąki ) i sypiemy go do masy serowej w stanie suchym, choć jeśli ser jest baardzo suchy (co nieraz się zdarza ) to faktycznie nie zaszkodzi dolanie odrobiny mleka

co oznacza ,że w oryginalnym przepisie nie ma mleka.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no robiłem znów sernik ale teraz tak jak mówi przepis wszystko po kolei i wyszedł prawie super :grin: mam jeszcze pytanie np do abratka - czy istnieje jakiś sposób na to aby masa serowa po upieczeniu była bardziej puszysta a nie taka zbita jak wychodzi (może np dodanie proszku do pieczenia do masy serowej)-co o tym myslicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może np dodanie proszku do pieczenia do masy serowej

a broń Cię Wszyscy Święci ! :rolleyes:

a teraz wracając do puszystości.... ten sernik jest jaki jest i taki jego urok.... :cool: jeśli chcesz "puszysty" to zrób np wiedeński :wink:

kombinowanie z tym, może się skończyć klapą :mellow: , bo istnieje prawdopodobieństwo że delikatny ser nie uniesie "pokrywy" z ciasta

 

środkiem który wpływa na puszystość masy serowej jest napowietrzone i ustabilizowane cukrem białko jaj

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy istnieje jakiś sposób na to aby masa serowa po upieczeniu była bardziej puszysta a nie taka zbita jak wychodzi

piekłem go kilka dni temu ścisle wg receptury abratka... wyszedł idealnie, a masa serowa wcale nie wyszła zbita czy twarda, dla mnie puszek, pozdrawiam. (moze to kwestia samego sera jaki uzyłeś)

 

http://img844.imageshack.us/img844/1672/dscf1298wm.jpg

MIŁOŚĆ

JEST PIĘKNYM KWIATEM

KTÓRY KWITNIE

POŚRÓD CHWASTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Piekłam ten sernik kilka razy i wychodzi idealny.

Odstępstwem od przepisu było zastosowanie dobrego masła.

Tym razem chciałabym wprowadzić urozmaicenie w postaci owoców.

Wymyśliłam coś takiego:

- Spód podpiekam wstępnie

- Smaruję go białkiem w celu "impregnacji" podłoża

- Smaruję cienko marmoladą korzenną z nalewkowych owoców

- Układam na wierzch plasterki bananów posypane imbirem

- Na to masę serową

- Na górę resztę ciasta w formie kruszonki.

Kochany Abratku,

Czy to wyjdzie?

Sernik pieczony jest na 90 urodziny mojej "drugiej" mamy, czyli teściowej i nie chcę dać plamy.

Może te banany położyć na wierzch masy serowej?

Boję się, że zanadto obciążą ser.

Z góry dziękuję za wskazówki

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemów :cool: , choć nie wiem jak zachowa się akurat to ciasto po podpiekaniu :rolleyes:

- Smaruję go białkiem w celu "impregnacji" podłoża

- Smaruję cienko marmoladą korzenną z nalewkowych owoców

tu myślę że nie jest konieczne smarowanie białkiem bo marmoladka ładnie się powinna zespolić

 

Może te banany położyć na wierzch masy serowej?

Boję się, że zanadto obciążą ser.

mogą się nie utrzymać na powierzchni...

na bazie tej masy robiliśmy serniki z różnymi owocami, ale przy ich grubości większe owoce i tak leżały na spodzie (zwykłym kruchym), jednak owoce drobne były "zawieszone" w masie :cool:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

 

 

. Czy w kostkach ser będzie lepszy i nie opadnie?
 

W/g mnie zdecydowanie tak... ser z wiaderka będzie miało lepsze zastosowanie w sernikach na zimno. 

Natomiast ser z kostki ... zresztą co tu dużo mówić... wiesz co mielisz... :)

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.