Skocz do zawartości

Peklowanie na mokro a Temperatura. Dość chłodne pomieszczenie. Poproszę o pomoc.


Orinex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W przyszły wtorek chce zapeklować oko 12kg mięsa ( 6 szynek po oko: 2kg zamówiłem)

Peklowanie 12-14 dni

1kG mięsa / 0,4L wody / 36gram peklosoli ( roztwór solanki 9%).  

Nastrzyk 70ml na 1kg mięsa.

 

Z racji gabarytów nie mam możliwości trzymania pojemnika w lodówce. Planowałem zalewę trzymać w budynku gospodarskim. Przez ostatnie  dni mierzyłem w nim temperaturę: rano / po południu / w nocy. Średnia temperatura dobowa wychodzi mi na poziomie 3 C.

 

Moje obawy dotyczą:

Czy w takiej temperaturze otoczenia (3 C), przez okres 12-14 dni mięso dobrze się zapekluje? 

Czy solanka 9% nie ma za niskiego stężenia w takiej temperaturze. Powinienem ją zwiększyć do 10% lub wyżej?

 

Być może z racji przeprowadzania peklowania w takiej temperaturze powinienem zmienić metodę ( ilość dni / Wody / stopień stężenia)?

 

 

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw tak jak planujesz.3 C to dobra temperatura na tak długie peklowanie.Stężenie solanki też jest dobre.Od czasu do czasu zajrzyj ,sprawdź czy solanka nie glukowacieje,ale nie grzeb w mięsie ,żebyś go nie zakaził.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Planowałem zalewę trzymać w budynku gospodarskim. Przez ostatnie  dni mierzyłem w nim temperaturę: rano / po południu / w nocy. Średnia temperatura dobowa wychodzi mi na poziomie 3 C.

Przykryj pojemnik jakimiś starymi kocami.

O tej porze roku ziemia oddaje jeszcze swoje ciepło i ew. wahania temperatury powietrza nie spowodują obniżenia temp. zawartości pojemnika.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.