Skocz do zawartości

Sitka do maszynki Zelmotor


pablos83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jestem póki co szczęśliwym posiadaczem maszynki Zelmotor 489.81, brakuje mi jedynie większych sitek niż są standardowo na wyposażeniu. I tutaj pytanko do Was  :)  Czy są, a jeśli tak to poproszę o bezpośredni link większe sitka niż 8 mm pasujące do tej maszynki? Mile widziane byłoby też sitko typu szarpak  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy maszynka Zelmetor spełnia oczekiwania przy małej produkcji domowej na własny użytek ?

Witam wszystkich.

 

Jestem póki co szczęśliwym posiadaczem maszynki Zelmotor 489.81, brakuje mi jedynie większych sitek niż są standardowo na wyposażeniu. I tutaj pytanko do Was  :)  Czy są, a jeśli tak to poproszę o bezpośredni link większe sitka niż 8 mm pasujące do tej maszynki? Mile widziane byłoby też sitko typu szarpak  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Zelmera - w zasadzeie i na szczęście to jest ta sama maszynka.

Domowo na moje potrzeby spełnia swoje zadanie - ważne żeby miała komorę mielenia 8.

Z komorą mielenia 5 jest taki problem, że już sam ślimak wstępnie mieli mięso - i nie uzyskasz np. oczka 13mm czy szarpaka, natomiast przy sitku 2.7/3mm bardzo szybko się grzeje mięso.

Komora mielenia nr 8 jest trochę lepsza, szybciej pracuje, nie nagrzewa tak szybko mięsa, ślimak tak mocno nie mieli, oczko-sitko 13mm  daje radę, szarpak też.

Natomiast ideałem jest maszynka 32- nawet ręczna- dużo lepsza od Zelmera/Zelmotora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

I co teraz?

 

 

Wybór należy do Ciebie .  Musisz mieć trochę swojego zdania .  Każdy chwali swoje . Napiszę tak ...... przez naście lat robiłem swoje wyroby maszynką ręczną 22  i czasami trochę tego było ... tak na śniadanko :D  Parę lat temu kupiłem elektryczną... tzw pseudo wilka 12 -ę i po kilku mieleniach doszedłem do wniosku jaki ja głupi byłem że tak długo pracowałem ręczną maszynką .

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

głupi byłem że tak długo pracowałem ręczną maszynką
:thumbsup:  :clap:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.