Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Rex C100 - C900 a może CH102

sterownik rex-c100

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#1 Romii

Romii

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 484 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano 07 gru 2020 - 18:37

Witajcie,

Mam pytanie dotyczące popularnych sterowników Rex.

Czy różnica między C100 a C900 jest tylko w wielkości sterownika i wyświetlaczy?

Czy jeszcze jest coś o czym nie doczytałem? 

Kolejne pytanie - czy ma ktoś doświadczenie ze sterownikiem z rodziny CH102... 

np. https://www.aliexpre...1094755714.html? Różnica między tym a Rex-em jest taka, że 

ma wyjścia zarówno pod SSR-a jak i pod zwykły przekaźnik. Ma też "płytszą" obudowę - 75mm versus

około 110mm w Rex-ie. Różnice w cenie raczej śmieszne, potrzebuję coś zamówić "na zapas" gdyby 

mój Rex odmówił posłuszeństwa. Na aliexpress czas wyprzedaży - trzeba korzystać :-).

--

Romii

#2 mieczyslaw1982

mieczyslaw1982

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • MiejscowośćNisko

Napisano 21 gru 2020 - 13:11

Odpuść sobie REX'y - to jest straszne badziewie. Jedno przepięcie i po sterowniku.

Wybierajcie sterowniki oparte na transformatorach a nie zasilaczach impulsowych wtedy będą solidne

#3 Romii

Romii

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 484 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano 21 gru 2020 - 14:33

Odpuść sobie REX'y - to jest straszne badziewie. Jedno przepięcie i po sterowniku.

Wybierajcie sterowniki oparte na transformatorach a nie zasilaczach impulsowych wtedy będą solidne

Możesz coś więcej dodać? Jaka alternatywa dla REX-a?

Komuś "jedno przepięcie" zniszczyło REX-a? Macie takie doświadczenia?

--

Romii

#4 TOSHIBA

TOSHIBA

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3114 postów
  • MiejscowośćZürich / Poznań

Napisano 21 gru 2020 - 15:04

Wszystkie tak samo dobre, jak i złe.
Wsiąść taki jaki pasuje do obudowy. Wielkość cyferek i lepiej brać z klawiszami, a jeżeli folia membranowa, co prawda mniej szczelne na deszcz, ale bardziej wytrzymałe mechaniczne 
Czego oczekiwać od urządzenia wartego +/- 10 USD z wysyłką??
Kupić 2 i trzymać 1 w zapasie

PS

REX 100 są z przekaźnikiem i na SSR, trzeba tylko odpowiednio kupić

PS2
Rex serii 102, 103, 902. 903 maja lepszy algorytm, ale nie o tyle lepszy, aby wymieniać działające sterowniki

Użytkownik TOSHIBA edytował ten post 21 gru 2020 - 15:05

#5 Romii

Romii

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 484 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano 21 gru 2020 - 15:21

Czego oczekiwać od urządzenia wartego +/- 10 USD z wysyłką?? Kupić 2 i trzymać 1 w zapasie

Dokładnie tak zrobiłem - zamówiłem drugiego C100 z wyjściem SSR - 26PLN z przesyłką - nawet jak za 2 miesiące przyjdzie będzie OK.

Przy moich zastosowaniach w wędzarni lepszy algorytm nie ma zupełnie znaczenia - C100 trzyma temperaturę bardzo stabilnie,

Otwarcie wędzarni powoduje spadek o 2-3 stopnie - sterownik ją podnosi w minutę, później tylko błyska SSR-em co 5-10 sekund.

--

Romii

#6 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 6233 postów
  • MiejscowośćCiechocinek - Polska / Lund - Szwecja

Napisano 04 sty 2021 - 21:35

Gdzie mogę ew. znaleźć jakiś schemat poglądowy na połączenie w jedną funkcjonującą całość REXa C100 - przekaźnik SSR 40 DA - i grzałkę 2,5kw. Czy któryś z SiBa-sków mógłby mnie oświecić :D ?

Użytkownik sverige2 edytował ten post 04 sty 2021 - 21:40

#7 wróbel75

wróbel75

Weteran

• Użytkownicy
  • 2844 postów
  • Miejscowośćzachodniopomorskie

Napisano 04 sty 2021 - 22:02

Gdzie mogę ew. znaleźć jakiś schemat poglądowy na połączenie w jedną funkcjonującą całość REXa C100 - przekaźnik SSR 40 DA - i grzałkę 2,5kw. Czy któryś z SiBa-sków mógłby mnie oświecić :D ?

W tym temacie masz chyba wszystko https://wedlinydomow...-8?hl=sterownik

#8 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 6233 postów

Napisano 05 sty 2021 - 11:26

Dzięki Wróbelku, ale to dosyć obszerny temat, a ja właśnie kupiłem sobie ot tak, bez specjalnej konieczności, za kilkanaście dolców u Chińczyka taki właśnie komplecik, i w chwili obecnej taki schemacik który powinien działać posiadam, ale chciałem to skonfrontować z kolegami specjalistami w tej materii. Zauważyłem że jest sporo na temat innych modeli jak C700, a tam schematy różnią się nieco. Chciałbym więc jakiś rysuneczek czy focię jak to ma wyglądać w takim konkretnie zestawieniu. REX C100  -  Przekaźnik SSR-40-DA  -  grzałka pojedyncza o mocy 2.5 kW. Tak skonstruowany zestaw chciałbym ew."sklecić" :D. Może któryś z kolegów specjalistów pomoże, doradzi, pokaże, z góry dzięki wielkie  :D  :thumbsup: . Pozdrawiam

#9 Atrax

Atrax

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 227 postów
  • MiejscowośćŚwiętokrzyskie

Napisano 05 sty 2021 - 11:34

sverige  za chwile Ci podeślę Jak to jest u mnie. mam właśnie w takiej konfiguracji jak piszesz 

#10 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 6233 postów

Napisano 05 sty 2021 - 11:38

Dzięki wielkie Atrax, czekam z utęsknieniem :D :thumbsup:.

#11 JaGra

JaGra

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3437 postów
  • Miejscowośćmazowiecka wieś nad Wisłą

Napisano 05 sty 2021 - 11:40

Jarek, a gdzie kupiłeś taki komplecik i za jaką kasę ? :)

#12 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 6233 postów

Napisano 05 sty 2021 - 12:05

Tutaj Jareczku :    https://pl.aliexpres....615f5c0fX188K4

Tyle że musiałem zapłacić ok. 8 dolców za cło i podatek, bo Svensony nie odpuszczą :D , jednak tak czy inaczej, cała zabawa wyniosła ok. 20 zieleńców sumarycznie, a co, kto bogatemu zabroni :D  :thumbsup: ?

#13 wróbel75

wróbel75

Weteran

• Użytkownicy
  • 2844 postów

Napisano 05 sty 2021 - 12:15

Chciałem Ci wczoraj wkleić fotki z mojego pudła, ale jak je zobaczyłem ... to sam miałem problem ustalić który kabelek gdzie/po co idzie :facepalm:

Trochę przekombinowałem i kiedyś muszę to poprawić :D

#14 TOSHIBA

TOSHIBA

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3114 postów
  • MiejscowośćZürich / Poznań

Napisano 05 sty 2021 - 12:44

REX C100  -  Przekaźnik SSR-40-DA  -  grzałka pojedyncza o mocy 2.5 kW.

proszę, schemat uniwersalny

Załączony plik  sverige2.pdf   67,89 KB   44 Ilość pobrań

#15 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 6233 postów

Napisano 05 sty 2021 - 13:11

Dzięki Ci Toshiba, ale na tym schemacie który przedstawiasz jest tylko narysowany sam przekaźnik i grzałka, a mnie chodzi o to jak powinno być wykonane całe kompletne "ustrojstwo", i czy są potrzebne jakieś bezpieczniki, a jeżeli tak, to gdzie je wstawić, ponieważ na schemacie który otrzymałem z zestawem, nigdzie żadnych zabezpieczeń nie ma, a czytałem kiedyś że koledzy coś o tym pisali, chyba że mnie pamięć zawodzi :D ?

#16 wróbel75

wróbel75

Weteran

• Użytkownicy
  • 2844 postów

Napisano 05 sty 2021 - 13:40

a czytałem kiedyś że koledzy coś o tym pisali, chyba że mnie pamięć zawodzi :D ?

To był przerost formy nad treścią. Wstawiali nad-prądowe, światełka, przełączniki itd. Bezpieczniki masz w instalacji i to wystarcza (mi raz w miesiącu wywala jak przedobrzę :D )

Wstawiasz Rex-a przekaźnik i gniazdko/gniazdka (wersja mobilna) lub kabel bezpośrednio do grzałki (wersja stacjonarna), dodatkowo można/warto wstawić alarm. Fajnym pomysłem jest też jakiś sterownik/programator czasowy wtedy można ustawić czas i iść spać (choć to można dokupić później - do gniazdka) i może drugi termometr gdy chciałbyś mierzyć dwie temp.

Osobiście polecam wersję mobilną (z gniazdkami w obudowie) bo możesz wykorzystywać w wędzarni i domu (np. jako dodatkowy termometr)

Warto poczytać ten temat co Ci podesłałem (jak dobrze pamiętam to na pierwszej stronie, na dole też są jakieś schematy).

[Dodano: 05 sty 2021 - 13:40]

Ja wstawiłem kilka przełączników podświetlanych, kołyskowych, każdy osobno do gniazdka (a było/jest ich 4szt) + "główny" na wejściu. Gdy "główny" się spalił dwukrotnie niemal po podłączeniu (drugi wytrzymał wędzenie i przy wyłączaniu został mi w rękach :facepalm: ) to włączam/wyłączam za pomocą wtyczki.  :D

Użytkownik wróbel75 edytował ten post 05 sty 2021 - 13:42

#17 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 6233 postów

Napisano 05 sty 2021 - 13:41

Dzięki Wróbelku, temat prawie prześledziłem, ale elektryka i elektronika to nie są moje mocne strony :D. Dla tego właśnie potrzebne mi są takie bardziej "łopatologiczne wyjaśnienia" w tej materii  :D . Alarm raczej niekoniecznie, ponieważ nigdy nocą nie wędzę, ale drugi termometrzyk, aby go np. umieszczać w produkcie w trakcie podpiekania, jak najbardziej byłby mile widziany :thumbsup: .

#18 wróbel75

wróbel75

Weteran

• Użytkownicy
  • 2844 postów

Napisano 05 sty 2021 - 13:50

Alarm/buzer (takie cuś https://allegro.pl/o...2-83a1fd7ffd2c)pomaga jak np. temp zadana skoczy (awaria sondy) itp. więc wart przemyślenia. Nawet jak gdzieś będziesz chodził to usłyszysz gdy coś będzie nie tak. A w Rex-ie masz do tego już dedykowane wejście.

Ale nie nalegam :)

ale elektryka i elektronika to nie są moje mocne strony

Witaj w klubie, ale nie taki diabeł straszny ;)  wspólnie damy radę :thumbsup: 

#19 Atrax

Atrax

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 227 postów
  • MiejscowośćŚwiętokrzyskie

Napisano 05 sty 2021 - 13:58

Alarm/buzer (takie cuś https://allegro.pl/o...fd7ffd2c)pomagajak np. temp zadana skoczy (awaria sondy) itp. więc wart przemyślenia. Nawet jak gdzieś będziesz chodził to usłyszysz gdy coś będzie nie tak. A w Rex-ie masz do tego już dedykowane wejście.

Fajne  :thumbsup:  zapodam do siebie   :)

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#20 JaGra

JaGra

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3437 postów
  • Miejscowośćmazowiecka wieś nad Wisłą

Napisano 05 sty 2021 - 14:21

Dzięki Jarek i TOSHIBA. Zamówiłem. :)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sterownik, rex-c100