Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Rex C100 - C900 a może CH102

sterownik rex-c100

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#61 lobo

lobo

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 108 postów
  • MiejscowośćRybnik

Napisano 08 sty 2021 - 14:17

Zrobiłem i ja regulator do mojego Borniaka z wasza pomocą ;) regulator jest zbudowany w formie przystawki którą idzie w parę sekund zdemontować ,nie było do tej pory  ingerencji w wędzarnie

Jest to zbudowane z profila aluminiowego w środku zaizolowane ścianki, jako pokrywy zatyczki plastikowe do tego profila. Termoregulator jest zawieszony na dwóch śrubach.Sonda na razie jest włożona przez kominek ale pomyślę na innym rozwiązaniem.Załączam kilka zdjęć.

Załączone pliki

#62 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 6233 postów
  • MiejscowośćCiechocinek - Polska / Lund - Szwecja

Napisano 08 sty 2021 - 14:33

Fajne rozwiązanie z tym profilem ALU jako zabudowy, wymiary profilu 50 x 50 pasują idealnie do wielkości sterownika REX C-100 :thumbsup:, pomysł takiej obudowy chyba zaczerpnięty z tematu usprawnia expressów do kawy :thumbsup:. Mam taką GAGGIĘ Classic, i parokrotnie zastanawiałem się na dołożeniem do niej PIDa, ale że preferuję jednak tradycyjnie, po tzw. "Turecku", świeżo mieloną młynkiem żarnowym tuż przed każdym parzeniem, to pomysł pozostał w fazie "na potem", ale sam pomysł zabudowy PIDa głupi nie jest, to fakt :clap:https://gaggiaclassi...gaggia-pid.html

#63 lobo

lobo

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 108 postów
  • MiejscowośćRybnik

Napisano 08 sty 2021 - 14:53

Profil 80x80 aluminiowy o dł 200 mm z plastikowymi zatyczkami.SSR razem z radiatorem nie mieści się w profilu, dlatego w tym miejscu jest zatyczka z gniazdkiem zasilającym wędzarnię.

#64 TOSHIBA

TOSHIBA

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3114 postów
  • MiejscowośćZürich / Poznań

Napisano 09 sty 2021 - 18:25

Może komuś się przyda

#65 Belizariusz

Belizariusz

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 95 postów
  • MiejscowośćRadom

Napisano 17 sty 2021 - 21:08

Profil 80x80 aluminiowy o dł 200 mm z plastikowymi zatyczkami.SSR razem z radiatorem nie mieści się w profilu, dlatego w tym miejscu jest zatyczka z gniazdkiem zasilającym wędzarnię.

Czy w przypadku montażu regulatora temperatury opartego na REX-ie w hermetycznej skrzynce  IP 65 takiej, jak w poniższym linku, powinno się wykonać otwory w obudowe w celu lepszego chłodzenia radiatora ? Jeżeli tak, to czy mogą być one od strony podstawy radiatora ? Będzie ona skierowana w stronę dna skrzynki, przy zastosowaniu podkładek pomiędzy skrzynką IP 65 a ścianą komory wędzarniczej, co pozwoliłoby na cyrkulacje powietrza.

W obudowie skonstruowanej przez @lobo takie otworki są o ile dobrze rozumiem z boku radiatora.

https://allegro.pl/o...2x12-6771029063

Użytkownik Belizariusz edytował ten post 17 sty 2021 - 21:34

#66 TOSHIBA

TOSHIBA

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3114 postów

Napisano 17 sty 2021 - 22:17

A dlaczego chcesz to robić w puszce IP65

Tak taj jak byś w lodzi podwodnej, chciał wywietrznik i komin zbudować.

#67 Belizariusz

Belizariusz

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 95 postów
  • MiejscowośćRadom

Napisano 17 sty 2021 - 22:32

A dlaczego chcesz to robić w puszce IP65

Dlatego, że widziałem takie jej zastosowanie na tym Forum. Nic innego sensownego nie znalazłem w necie, a nie mam możliwości wykonania czegoś takiego, jak zrobił @lobo.

Masz rację @TOSHIBA. 

Ta ogromna skrzynka to przerost formy nad treścią. Weź jednak pod uwagę, że muszę w niej zmieścić kable, REX-a z przypadłościami, dwa gniazdka na obudowie, bezpiecznik, wyjście termopary i sznura zasilającego oraz dwa wyłączniki.

No i musi być trochę wolnej przestrzeni, bo radiator oddaje ciepło.

Czy możesz mi coś innego, co nadawało by się do moich celów zaproponować ? 

Użytkownik Belizariusz edytował ten post 17 sty 2021 - 22:40

#68 TOSHIBA

TOSHIBA

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3114 postów

Napisano 17 sty 2021 - 22:57

Pisałeś wielokrotnie, ze nie Ty będziesz robił, tylko jakiś znajomy elektryk.

Powidz mu co ma być w środku i gdzie to będzie zamontowane, a on dobierze właściwą.

#69 Belizariusz

Belizariusz

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 95 postów
  • MiejscowośćRadom

Napisano 17 sty 2021 - 23:08

Powidz mu co ma być w środku i gdzie to będzie zamontowane, a on dobierze właściwą.

Patrz... Na to nie wpadłem  :) Dzięki.

#70 lobo

lobo

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 108 postów
  • MiejscowośćRybnik

Napisano 18 sty 2021 - 16:19

Belizariusz ja swoją obudowę zrobiłem z profila aluminiowego 80x80 ale później znalazłem profil 100x100x200 mm,w tym profilu byś nie musiał robić prawie nic,bo wszystkie otwory idzie wyciąć nożykiem do tapet w zaślepkach w których to jest osadzony REX wyjście na podłączenie . Gniazdo natynkowe przymocujesz do profila bez żadnego wycinania w metalu.

#71 Belizariusz

Belizariusz

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 95 postów
  • MiejscowośćRadom

Napisano 23 sty 2021 - 17:46

Jest taka zasada ze wszystkie elementy metalowe urządzeń elektrycznych które możemy dotknąć powinny być podpięte pod zero ochronne lub galwanicznie zaizolowane od reszty urządzenia, temu koledzy piszą o ochronie radiatora i obudowy wentylatora.

Radiator oraz przekaźnik SRR są zamontowane w hermetycznej obudowie, czy rzeczywiście można je dotknąć podczas eksploatacji regulatora ?

A co z termoparą, która przecież łączy się bezpośrednio z REX-m ? Czy oplot jej przewodu, wyglądający na metalowy jest odizolowany od reszty układu ?

Użytkownik Belizariusz edytował ten post 23 sty 2021 - 17:51

#72 TOSHIBA

TOSHIBA

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3114 postów

Napisano 23 sty 2021 - 18:00

To mi przypomina

Załączony plik  IMG-20210120-WA0002.jpg   79,9 KB   4 Ilość pobrań

#73 Belizariusz

Belizariusz

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 95 postów
  • MiejscowośćRadom

Napisano 23 sty 2021 - 18:25

To mi przypomina

@TOSHIBA, ten synek z załączonej przez Ciebie grafiki to raczej nie młody Albert Einstein, którego cytujesz w swojej sygnaturce ? 

Użytkownik Belizariusz edytował ten post 23 sty 2021 - 18:42

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#74 michal278

michal278

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 616 postów
  • MiejscowośćPodlasie, Biebrza

Napisano 23 sty 2021 - 21:51

Mowa jest o wszystkich elementach pracujących pod niebezpiecznym napięciem. Z drugiej strony aby elektronika pracowała dobrxe, warto ekranować elektronikę.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sterownik, rex-c100

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych