Skocz do zawartości

Oklepany temat, nieoczywisty wybór


zifarek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Moi drodzy, jak w temacie.

 

Obecnie jestem na etapie planowania budowania mojego elektryka.

Niestety Roger już nie produkuje na sprzedaż swoich DG, jednak udostępnił projekt DG do własnej produkcji.

 

Mam zaplecze stolarskie, acz nie mam doświadczenia i narzędzi (i ochoty chyba też  :facepalm: ) do własnej produkcji DG wg. projektu Rogera.

 

 

Naczytałem się o wadach dymboxa i teraz mam pytanie.. Czy coś rozsądnego za kwotę do 400 zł znajdę jeśli chodzi o DG?

 

Ewentualnie ktoś chętny wyprodukować dla mnie DG wg projektu Rogera? Oczywiście najlepiej gdyby to był komplet z wibratorkiem.. 

 

 

Dziękuję za uwagę  :tongue:

:heart: kryniu123  :heart:

"Ze świata tego każdy ma tyle, ile sobie weźmie." - L. Tołstoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez parę lat męczyłem się z dymogeneratorem w moim elektryku.  Mam z tego wędzarnie oblepioną smołą.  Teraz używam coś takiego, i wędzę peletkami.  Pełna rurka dymi 4-6h. 

 

https://www.aliexpress.com/item/4001201850551.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5c9e2c646qALkQ&algo_pvid=4a5578cf-df50-453a-b425-f116b010052a&algo_expid=4a5578cf-df50-453a-b425-f116b010052a-26&btsid=0bb0623e16078973155576834e22cf&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. chyba coś ładowanego od góry ew.boku bardziej mnie przekonuje pod kątem bezpieczeństwa

 

Bo jak rozumiem, tą rurę umieszczasz w środku? Podwieszasz nad reflektorem czy jak..?

:heart: kryniu123  :heart:

"Ze świata tego każdy ma tyle, ile sobie weźmie." - L. Tołstoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napełniasz rurkę, zapalasz peletki i wstawiasz na lezącą na spodzie wędzarni.  Prosta technika.
 

 

Dziękuję, pomysł warty spróbowania.. ale jednak wolałbym pozostać przy elektrycznym DG.

:heart: kryniu123  :heart:

"Ze świata tego każdy ma tyle, ile sobie weźmie." - L. Tołstoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jzamiast zrębek?

Raczej coś takiego

https://allegro.pl/oferta/zrebki-do-wedzenia-pellet-1kg-buk-olcha-9147140197?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Ktoś na forum pisał, że takich używa. Też testowałem - największy plus to że się nie wieszają

 

O tutaj pisał o tym sverige2

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/16197-dymogenerator-rozwiązanie-problemu-zawieszania-się-zrębek/?p=657725

Edytowane przez grim_reefer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego grim.. To co podlinkowałeś to nie są zrębki

Wiem, ale Ty nie pytałeś o zrebki a o pellet. Więc wstawiłem link do polecanego przez kolegę sverige2 pelletu i link do jego wypowiedzi.

Edytowane przez grim_reefer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj proszę co napisał kolega Przemek powyżej

Napisał, cytuję:

"Nie polecam, śmierdzi jak byś palił stare lakierowane meble."

 

Odnosząc się do Twojego pytanie o

https://allegro.pl/oferta/pellet-debowy-dab-100-tani-ekologiczny-opal-pelet-8858616359?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo-ogrzewanie-%C5%82azienka&ev_adgr=Ogrzewanie&gclid=CjwKCAiAt9z-BRBCEiwA_bWv-BCL56EQe5Vmde0TebLKKu5kQEjxQriA9u5-hAocDIdGpkIB9JggLhoCnLAQAvD_BwE

 

Czyli o pellet przeznaczony do ogrzewania domu.

Link który wstawiłem jest do oferty pelletu przeznaczonego do wędzenia.

Z doświadczenia nie wydziela on żadnego lakieropodobnego zapachu podczas spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędzę tym pelletem cały czas, czasem mieszam go trochę ze zrębkami. Nigdy się nie zawiesza a zapach ma wspaniały, efekty wędzenia bardzo dobre, a co nieco pojęcia w tej materii posiadam. Jestem zbyt starym uczestnikiem FORUM, aby pisać bzdety !!! To co pisze ten "kolega" o śmierdzeniu podczas wędzenia tym olchowo-bukowym pelletem, to zwyczajne kłamstwa i bzdury. Ciekawe z jakiego powodu i na czyje polecenie takie dyrdymały pisze :hmm: ???

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam tego pelletu o którym piszę Jarek. Mieszam go z normalnymi zrębkami bukowo - olchowymi. Nic się nie zawiesza i jestem zadowolony. Różnicy w smaku nie odnotowano. Krążki do Bradleya też są tak robione.

Jarek dzięki to Ty mnie namówiłeś. :D

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kupiłem, użyłem i mi śmierdzi koniec tematu

Pragnę zauważyć że spór jest chyba o dwa różne pellety. Jeden jest do pieca drugi do wędzarni.

Ten do pieca rzeczywiście kombinują i cholera wie co dokładają ( mam piec na pellet, raz miałem taki jakby płyty meblowe prasowali) Natomiast ten do wędzarni jest chyba tylko samo drzewo sprasowane pod ciśnieniem (takiego do wędzarni nie stosowałem). Więc oboje możecie mieć rację ;)

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jak jest, Jagra potwierdzia moje spostrzeżenia, i nie tylko On , bo także Baca i inni również, a na ich opinii można polegać na 1000%, a ty "kolego" nie będziesz mnie ostrzegał za pisanie prawdziwych opinii, ponieważ nie posiadasz do tego uprawnień. Myślę że Moderator się sprawie przyjrzy kto jak i w jakim celu pisze takie rzeczy. A to, że to co jednemu pachnie, to drugiemu śmierdzi to żadna nowość, człowiek tak ma, ale to nie forum dla pisania różnych bzdetów w sobie tylko wiadomych celach, czy wyraziłem się jasno ???

 

Ps. Wróbelku, tu jest mowa o pellecie wędzarniczym olchowo -bukowym, od wiadomego producenta z Podhala.

https://allegro.pl/oferta/zrebki-do-wedzenia-pellet-1kg-buk-olcha-9147140197

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolego pisząc o pelecie miała na myśli coś takiego https://allegro.pl/o...LhoCnLAQAvD_BwEKtoś z kolegów użyrkuje zamiast zrębek?

 

 

Nie polecam, śmierdzi jak byś palił stare lakierowane meble.

 

 

 

sverige2 wiem o którym Ty piszesz (swoją drogą muszę wypróbować) a L.Przemek odniósł się w swoim pierwszym poście do tego z allegro (a to już całkiem inny pellet)

 

Co do ostrzeżeń czy banowania to nie odbierajcie pracy moderatorom :rolleyes:

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wędzę tym pelletem cały czas, czasem mieszam go trochę ze zrębkami. Nigdy się nie zawiesza a zapach ma wspaniały, efekty wędzenia bardzo dobre, a co nieco pojęcia w tej materii posiadam. Jestem zbyt starym uczestnikiem FORUM, aby pisać bzdety !!! To co pisze ten "kolega" o śmierdzeniu podczas wędzenia tym olchowo-bukowym pelletem, to zwyczajne kłamstwa i bzdury. Ciekawe z jakiego powodu i na czyje polecenie takie dyrdymały pisze ???

Szanowni!!!

Proszę uważnie czytać do czego odnosi się wypowiedź krytyczna.

W tym wypadku nie do paletu, który użytkuje @sverige2.

Niemniej odpowiedź na miarę Raptusa skutkuje obrażaniem dyskutanta.

Mam nadzieje, że kol. Jarek przeczyta jeszcze raz - uważnie - całą dyskusję i zneutralizuje odpowiednio swój niesłuszny atak. 

 

Moderatorka EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem że taka burza wybuchnie w moim temacie..  :hmm:

Wracając do tematu.. 

 

 

 

Ps. Wróbelku, tu jest mowa o pellecie wędzarniczym olchowo -bukowym, od wiadomego producenta z Podhala.

Normalnie ładujesz go do Dymboxa? Mieszasz z czymś jeszcze? Przy pellecie bez przeróbek dymbox się nie wiesza?

:heart: kryniu123  :heart:

"Ze świata tego każdy ma tyle, ile sobie weźmie." - L. Tołstoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nasza Droga Jedyna i Niezastąpiona EAnno, za zwrócenie mi uwagi na pomyłkę,  :thumbsup:  :facepalm:bo208-ac1d.jpg

Mea Culpa, i przepraszam "Kolegę", którego to w faktycznym rozpędzie i zacietrzewieniu obraziłem nie bacząc detalicznie czego wypowiedź tyczy. Proszę pokornie o wybaczenie :facepalm:. Będę czynił co w mej mocy aby nie powtarzać błędu  :thumbsup: .

Pozdrawiam Świątecznie Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.