Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Oklepany temat, nieoczywisty wybór

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 zifarek

zifarek
  • Użytkownicy
  • 58 postów

Napisano 13 gru 2020 - 22:53

Cześć!

Moi drodzy, jak w temacie.

Obecnie jestem na etapie planowania budowania mojego elektryka.

Niestety Roger już nie produkuje na sprzedaż swoich DG, jednak udostępnił projekt DG do własnej produkcji.

Mam zaplecze stolarskie, acz nie mam doświadczenia i narzędzi (i ochoty chyba też  :facepalm: ) do własnej produkcji DG wg. projektu Rogera.

Naczytałem się o wadach dymboxa i teraz mam pytanie.. Czy coś rozsądnego za kwotę do 400 zł znajdę jeśli chodzi o DG?

Ewentualnie ktoś chętny wyprodukować dla mnie DG wg projektu Rogera? Oczywiście najlepiej gdyby to był komplet z wibratorkiem.. 

Dziękuję za uwagę  :tongue:

#2 redzed

redzed
  • ***SUPER VIP***
  • 1201 postów

Napisano 13 gru 2020 - 23:19

Przez parę lat męczyłem się z dymogeneratorem w moim elektryku.  Mam z tego wędzarnie oblepioną smołą.  Teraz używam coś takiego, i wędzę peletkami.  Pełna rurka dymi 4-6h. 

https://www.aliexpre...earchweb201603_

#3 zifarek

zifarek
  • Użytkownicy
  • 58 postów

Napisano 13 gru 2020 - 23:30

Hmm.. chyba coś ładowanego od góry ew.boku bardziej mnie przekonuje pod kątem bezpieczeństwa

Bo jak rozumiem, tą rurę umieszczasz w środku? Podwieszasz nad reflektorem czy jak..?

#4 redzed

redzed
  • ***SUPER VIP***
  • 1201 postów

Napisano 14 gru 2020 - 07:41

Napełniasz rurkę, zapalasz peletki i wstawiasz na lezącą na spodzie wędzarni.  Prosta technika.

#5 krzysio59

krzysio59
  • Użytkownicy
  • 301 postów

Napisano 14 gru 2020 - 13:40

Jaka jest średnica otworów bo mam siatkę z kwasówki ze statkowych filtrów powietrza  i coś takiego bym chętne wymodził.

#6 zifarek

zifarek
  • Użytkownicy
  • 58 postów

Napisano 14 gru 2020 - 20:56

Napełniasz rurkę, zapalasz peletki i wstawiasz na lezącą na spodzie wędzarni.  Prosta technika.

Dziękuję, pomysł warty spróbowania.. ale jednak wolałbym pozostać przy elektrycznym DG.

#7 fantomek

fantomek
  • Użytkownicy
  • 319 postów

Napisano 14 gru 2020 - 21:50

Kolego pisząc o pelecie miała na myśli coś takiego https://allegro.pl/o...LhoCnLAQAvD_BwE

Ktoś z kolegów użyrkuje zamiast zrębek?

#8 L.Przemek

L.Przemek
  • Użytkownicy
  • 872 postów

Napisano 14 gru 2020 - 22:21

zamiast zrębek

Nie polecam, śmierdzi jak byś palił stare lakierowane meble.

#9 grim_reefer

grim_reefer
  • Użytkownicy
  • 702 postów

Napisano 15 gru 2020 - 06:51

jzamiast zrębek?

Raczej coś takiego
https://allegro.pl/o...source=facebook

Ktoś na forum pisał, że takich używa. Też testowałem - największy plus to że się nie wieszają

O tutaj pisał o tym sverige2
https://wedlinydomow...rębek/?p=657725

Użytkownik grim_reefer edytował ten post 15 gru 2020 - 06:56

#10 fantomek

fantomek
  • Użytkownicy
  • 319 postów

Napisano 15 gru 2020 - 08:56

Kolego grim.. To co podlinkowałeś to nie są zrębki

#11 grim_reefer

grim_reefer
  • Użytkownicy
  • 702 postów

Napisano 15 gru 2020 - 09:37

Kolego grim.. To co podlinkowałeś to nie są zrębki

Wiem, ale Ty nie pytałeś o zrebki a o pellet. Więc wstawiłem link do polecanego przez kolegę sverige2 pelletu i link do jego wypowiedzi.

Użytkownik grim_reefer edytował ten post 15 gru 2020 - 09:37

#12 fantomek

fantomek
  • Użytkownicy
  • 319 postów

Napisano 15 gru 2020 - 22:43

Przeczytaj proszę co napisał kolega Przemek powyżej

#13 grim_reefer

grim_reefer
  • Użytkownicy
  • 702 postów

Napisano 16 gru 2020 - 06:52

Przeczytaj proszę co napisał kolega Przemek powyżej

Napisał, cytuję:
"Nie polecam, śmierdzi jak byś palił stare lakierowane meble."

Odnosząc się do Twojego pytanie o
https://allegro.pl/o...LhoCnLAQAvD_BwE

Czyli o pellet przeznaczony do ogrzewania domu.
Link który wstawiłem jest do oferty pelletu przeznaczonego do wędzenia.
Z doświadczenia nie wydziela on żadnego lakieropodobnego zapachu podczas spalania

#14 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6330 postów

Napisano 16 gru 2020 - 08:32

Wędzę tym pelletem cały czas, czasem mieszam go trochę ze zrębkami. Nigdy się nie zawiesza a zapach ma wspaniały, efekty wędzenia bardzo dobre, a co nieco pojęcia w tej materii posiadam. Jestem zbyt starym uczestnikiem FORUM, aby pisać bzdety !!! To co pisze ten "kolega" o śmierdzeniu podczas wędzenia tym olchowo-bukowym pelletem, to zwyczajne kłamstwa i bzdury. Ciekawe z jakiego powodu i na czyje polecenie takie dyrdymały pisze :hmm: ???

Użytkownik sverige2 edytował ten post 16 gru 2020 - 08:33

#15 JaGra

JaGra
  • Użytkownicy
  • 3452 postów

Napisano 16 gru 2020 - 10:58

Ja też używam tego pelletu o którym piszę Jarek. Mieszam go z normalnymi zrębkami bukowo - olchowymi. Nic się nie zawiesza i jestem zadowolony. Różnicy w smaku nie odnotowano. Krążki do Bradleya też są tak robione.

Jarek dzięki to Ty mnie namówiłeś. :D

#16 L.Przemek

L.Przemek
  • Użytkownicy
  • 872 postów

Napisano 16 gru 2020 - 11:22

Ciekawe z jakiego powodu i na czyje polecenie takie dyrdymały pisze

Już raz dostałeś ostrzeżenie za pisanie takich bzdur i szukanie sensacji i spisków ale widać nic to nie pomogło. Kupiłem, użyłem i mi śmierdzi koniec tematu

#17 wróbel75

wróbel75
  • Użytkownicy
  • 2993 postów

Napisano 16 gru 2020 - 11:31

Kupiłem, użyłem i mi śmierdzi koniec tematu

Pragnę zauważyć że spór jest chyba o dwa różne pellety. Jeden jest do pieca drugi do wędzarni.

Ten do pieca rzeczywiście kombinują i cholera wie co dokładają ( mam piec na pellet, raz miałem taki jakby płyty meblowe prasowali) Natomiast ten do wędzarni jest chyba tylko samo drzewo sprasowane pod ciśnieniem (takiego do wędzarni nie stosowałem). Więc oboje możecie mieć rację ;)

#18 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6330 postów

Napisano 16 gru 2020 - 11:32

Napisałem jak jest, Jagra potwierdzia moje spostrzeżenia, i nie tylko On , bo także Baca i inni również, a na ich opinii można polegać na 1000%, a ty "kolego" nie będziesz mnie ostrzegał za pisanie prawdziwych opinii, ponieważ nie posiadasz do tego uprawnień. Myślę że Moderator się sprawie przyjrzy kto jak i w jakim celu pisze takie rzeczy. A to, że to co jednemu pachnie, to drugiemu śmierdzi to żadna nowość, człowiek tak ma, ale to nie forum dla pisania różnych bzdetów w sobie tylko wiadomych celach, czy wyraziłem się jasno ???

Ps. Wróbelku, tu jest mowa o pellecie wędzarniczym olchowo -bukowym, od wiadomego producenta z Podhala.

https://allegro.pl/o...lcha-9147140197

Użytkownik sverige2 edytował ten post 16 gru 2020 - 11:37

#19 wróbel75

wróbel75
  • Użytkownicy
  • 2993 postów

Napisano 16 gru 2020 - 11:54

Kolego pisząc o pelecie miała na myśli coś takiego https://allegro.pl/o...LhoCnLAQAvD_BwEKtoś z kolegów użyrkuje zamiast zrębek?

Nie polecam, śmierdzi jak byś palił stare lakierowane meble.

sverige2 wiem o którym Ty piszesz (swoją drogą muszę wypróbować) a L.Przemek odniósł się w swoim pierwszym poście do tego z allegro (a to już całkiem inny pellet)

Co do ostrzeżeń czy banowania to nie odbierajcie pracy moderatorom :rolleyes:

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#20 EAnna

EAnna
  • Moderatorzy
  • 10860 postów

Napisano 16 gru 2020 - 19:19

Wędzę tym pelletem cały czas, czasem mieszam go trochę ze zrębkami. Nigdy się nie zawiesza a zapach ma wspaniały, efekty wędzenia bardzo dobre, a co nieco pojęcia w tej materii posiadam. Jestem zbyt starym uczestnikiem FORUM, aby pisać bzdety !!! To co pisze ten "kolega" o śmierdzeniu podczas wędzenia tym olchowo-bukowym pelletem, to zwyczajne kłamstwa i bzdury. Ciekawe z jakiego powodu i na czyje polecenie takie dyrdymały pisze ???

Szanowni!!!

Proszę uważnie czytać do czego odnosi się wypowiedź krytyczna.

W tym wypadku nie do paletu, który użytkuje @sverige2.

Niemniej odpowiedź na miarę Raptusa skutkuje obrażaniem dyskutanta.

Mam nadzieje, że kol. Jarek przeczyta jeszcze raz - uważnie - całą dyskusję i zneutralizuje odpowiednio swój niesłuszny atak. 

Moderatorka EAnna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych