Skocz do zawartości

Co z tą mocą i wydajnością maszynek?


miodosytnik

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Naoglądałem się, porównywałem przeróżne maszynki pod katem mocy i wydajności.

I o dziwo nie ma bezpośredniego przełożenia mocy do wydajności.

- np. maszynka o mocy 250 W - wydajność -85 kg/h

     - maszynka o mocy 850 W - wydajność 10 kg/h

O czego to zależy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czego to zależy?

Bardzo trudny temat - powiem BAJKOWY  -mój wilk ( 1100W)ma tzw chwilową wydajnosc 300 kg/h  i 50 kg kręciłem ok 35-40 min bo trzeba zmienić sitka ... i tak naprawdę konia z rzędem jak ktoś skręci na nim 200 kg/h moze 100 by sie udało - może  ;) . Każdy samochód  jaki miałem miał palić  co najmniej 2 litry mniej na 100km , nawet Toyota hybryda auris ze swoimi 3- 4 litrami/100km pali 5,3  :facepalm:  

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaleznosc tez jest od tego co mielimy,  sciegniste na 2.7 inaczej a na szrpaku bedzie inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na jakiej podstawie producenci maszynek podają te wydajności? 

To co?

Stawą przy maszynie Pana Zenka, obok kładą np. 100 kilo mięsa (mięso jakie akurat było w najbliższym markecie), Pan Zenek zakłada sitko jakie chce i włącza stoper wraz z rozpoczęciem mielenia?.

Edytowane przez miodosytnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wszystkie te maszynki produkowane są w Chinach. A chiński dostawca sprzeda ci wszystko, co zamówisz, w cenie takiej, jaką chcesz zapłacić. Oczywiście - jak zapłacisz mało za sprzęt o wysokich parametrach, to dostaniesz słaby sprzęt opisany jako bardzo mocny. Tu przykładem mogą być chińskie waty mocy muzycznej. Mam taką kolumnę aktywną firmy Skytec, która opisana jest jako 1600 W. Do jej zasilania wystarcza 200 W przetwornica... 

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na jakiej podstawie producenci maszynek podają te wydajności? 

Na podstawie pomiaru wydajności chwilowej w optymalnych warunkach.

A taka wydajność może wielokrotnie przekroczyć wydajność skuteczną.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sprzętach domowych , czyli na pewno nie klasy S1, ani nawet S2.

"Moc" podawana przez producentów sprzętu domowego to najczęściej prąd zatrzymania silnika razy napięcie i wszystko.

Z tego tez powodu, popularny "wyjec" ma na tabliczce napisane 550W

 

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.