Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Dymogeneratory z OLX

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 bivittatus

bivittatus
  • Użytkownicy
  • 38 postów

Napisano 05 sty 2021 - 18:07

Czy może ktoś polecić któryś z dymogeneratorów które znajdują się obecnie na OLX / Allegro ?

Są dostępne trzy modele z twego co widziałem. Macie z nimi jakieś doświadczenia ?

Przymierzam się do kupna BooxaSmoker ale oni sprzedają tylko z Dymboxem którego wolałbym uniknąć.

Nie mam narzędzi coby wykonać Dymogenerator Rogera. Czy możecie coś polecić ?

#2 Romii

Romii
  • Użytkownicy
  • 516 postów

Napisano 05 sty 2021 - 21:13

Wysłałem Ci PW.

--

Romii

#3 bero

bero
  • Użytkownicy
  • 62 postów

Napisano 05 sty 2021 - 21:22

Wysłałem Ci PW.

--

Romii

Romii,

możesz podzielić się informacją również ze mną? Stoję przed dokładnie takim samym dylematem jak kolega bivittatus

#4 Todek

Todek
  • Użytkownicy
  • 1789 postów

Napisano 05 sty 2021 - 21:49

Ja też.

#5 Tomiss

Tomiss
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 24 sty 2021 - 22:03

Nie mam możliwości i czasu na dłubanie ewentualne szukanie ślusarzy, wiec chcę kupić jakiegoś gotowca. Ktoś testował taki wynalazek z olx-a? https://www.olx.pl/o...html#e9f10aed56

#6 bero

bero
  • Użytkownicy
  • 62 postów

Napisano 25 sty 2021 - 00:25

szybciej brałbym ten z linka poniżej. Chyba łatwiej o ewentualną przeróbkę na wzór Rogera - wydaje mi się, że wystarczy tylko podciąć rurkę dymową

#7 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6330 postów

Napisano 25 sty 2021 - 07:31

Popielnik który jest pokazany na przedstawianej fotce w DG z OLXu, wykonany w  formie blachy z otworami, absolutnie do niczego nie służy, i bardziej szkodzi, niż pomaga. Aby ten gadżet spełniał swe założenia i tworzył element poprawiający funkcjonowanie DG, musi być wykonany tak aby spalone zrębki mogły swobodnie, siłą grawitacji opadać na dno popielnika. Ruszt wykonany z blachy i posiadający natychmiastowo zatykające się nawiercone otwory, zatyka się w tempie błyskawicy i  do niczego nie służy ;) !!! Aby spełniał poprawnie swe założenia powinien być wykonany w taki sposób który pozwala na swobodne, samoistne i samodzielne opadanie spalonych zrębków czy pelletu :D . Popielnik w DG tego typu  jest moim autorskim pomysłem, i powinien wyglądać tak oto mniej więcej. Przy rurze zasypowej ok. fi 100 mm. drut z którego wykonany jest ruszt posiada grubość fi 3 mm. i oczka (otwory) przez które przelatuje popiół, mają ok.10 średnicy. Nie ma obawy aby zrębki po zasypaniu przelatywały na dół. ponieważ natychmiast po zasypaniu samoistnie się blokują, i do czasu spalenia znajdują się na nim i żarzą tak jak to powinno być. Po wyżarzeniu, samoistnie opadają na dół :D :thumbsup: !!!

post-49725-0-46039400-1406191141_thumb.j

https://wedlinydomow...testy-muskiego/

Użytkownik sverige2 edytował ten post 25 sty 2021 - 07:59

#8 Belizariusz

Belizariusz
  • Użytkownicy
  • 126 postów

Napisano 25 sty 2021 - 12:03

Czy może ktoś polecić któryś z dymogeneratorów które znajdują się obecnie na OLX / Allegro

Zakupiłem na OLX ten dymogenerator ; https://www.olx.pl/o...html#e616121d33.

Jest przeznaczony do będącej w budowie wędzarki elektrycznej.

Póki co postanowiłem go wypróbować przy użyciu małej wędzarki skonstruowanej ad hoc na bazie skrzynki po jabłkach, obitej tekturą.

Dymi znakomicie. Nie ma popielnika, ale wcześniej już go rozpalałem i po wypaleniu się zrębków prawie nie miał w palenisku popiołu.

Jest łatwo rozbieralny, co ułatwia czyszczenie. Wszystkie elementy, poza przykręcanym dnem są ściśle spasowane. Po pierwszym rozpaleniu myłem go w roztworze Kreta z pełnym powodzeniem. Siedzę teraz przed komputerem, a na dolnym tarasie mój dymogenerator wędzi słoninę.

Na zdjęciu widoczny dym generowany przy minimalnym nastawie pompki.

Załączony plik  1aaa2.jpg   52,59 KB   4 Ilość pobrań

Na kolejnym dym przy maksymalnej mocy pompki.

Załączony plik  dym2.jpg   44,19 KB   4 Ilość pobrań

Użytkownik Belizariusz edytował ten post 25 sty 2021 - 12:12

#9 tytan58

tytan58
  • Użytkownicy
  • 360 postów

Napisano 25 sty 2021 - 12:18

Nie ma popielnika, ale wcześniej już go rozpalałem i po wypaleniu się zrębków prawie nie miał w palenisku popiołu.

Bo popielnik w dymogeneratorze wykonanym według wzoru kolegi Rogera jest  niepotrzebny.

U mnie po wypaleniu całego zasypu (wysokość rury 38cm) zostaje garstka popiołu

Zresztą sam Roger pisał że popielnik w jego konstrukcji to zbędny gadżet.

#10 Belizariusz

Belizariusz
  • Użytkownicy
  • 126 postów

Napisano 25 sty 2021 - 12:40

Bo popielnik w dymogeneratorze wykonanym według wzoru kolegi Rogera jest  niepotrzebny.

To samo powiedział mi gość od którego kupiłem dymogenerator. Stwierdził, że początkowo robił dymogeneratory z popielnikiem, ale z czasem uznał, oglądają to, co pozostawało po wypaleniu się zrębek, że to niepotrzebny dodatek. 

#11 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6330 postów

Napisano 25 sty 2021 - 13:24

To samo powiedział mi gość od którego kupiłem dymogenerator.

:D :thumbsup: :clap: !!!    Jednak zawsze warto poczytać co nieco, bo wiedzy nigdy zbyt dużo  :D :   https://wedlinydomow...eneratora-bacy/

#12 eMKa

eMKa
  • Użytkownicy
  • 186 postów

Napisano 25 sty 2021 - 13:29

No i ta średnica 140 w pierwszym to przesada, mój ma 110 (z rusztem) i chyba też niepotrzebnie. następny będzie 90 i bez rusztu  :)

#13 Belizariusz

Belizariusz
  • Użytkownicy
  • 126 postów

Napisano 25 sty 2021 - 13:59

!!!    Jednak zawsze warto poczytać co nieco, bo wiedzy nigdy zbyt dużo 

Rzeczywiście, czytanie nie boli. Boli natomiast głowa, gdy się przeczyta na Forum wątki nazwijmy je ogólnie "dymogenerator". 

Obowiązuje zasada : każda sroczka swój ogonek chwali. Ten ma z popielnikiem i takiego nie może się nachwalić. Inny ma bez popielnika. Gorąco odradza popielnik. Dymogenerator z popielnikiem to jakieś nieporozumienie. Górne podawanie dymu ?  Jest do bani. Tylko dolne. A nie, nie, nie... Tylko górne.

Bądź tu mądry i podejmij decyzję.

Być może zwolennicy wszystkich opcji mają racje chwaląc swoje dymogeneratory. Ich sprzęty, te z popielnikiem i te bez działają bez zarzutu.

W tym temacie@bivittatus prosi o pomoc, bo chce jakiegoś gotowca kupić.

Lektura Forum, dotycząca zasad budowy, czy przeróbek dymogeneratorów raczej do niczego mu się nie przyda.

Użytkownik Belizariusz edytował ten post 25 sty 2021 - 14:00

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#14 bero

bero
  • Użytkownicy
  • 62 postów

Napisano 25 sty 2021 - 14:03

zagdzam się z kolegą Belizariusz. Żeby wyciągnąć sensowne wnioski z lektury wątków o dymogeneratorach to by chyba trzeba mieć szczęście. Ale zmierzając do brzegu podsumowanie jest takie, że zawsze podstawą jest DG Rogera. I działa wedle kolegów. Udoskonaleniem jest popielnik ale nadal podstawa konstrukcji jest według DG Rogera

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych