Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Wiejska tymczasowa wędzarnia ;)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarcinGsxr

MarcinGsxr
  • Użytkownicy
  • 59 postów

Napisano 07 sty 2021 - 21:27

Witam chciałbym zaprezentować swoją zadymiarke ;) Wedzarnia z drewna olchowego, komora o wymiarach wysokość 120 szerokość 125x125 Kanał z szybrem rura fi200 1.5m. W środku komory deflektor średnica 50cm i ustawiony od podstawy wędzarni 20 cm do góry. Jeszcze rozmyślam nad paleniskiem ale chyba poszerzę wykop i zrobię je sobie z płyty chodnikowej i cegły. Ewentualnie jestem otwarty na propozycje ;) Przepalana wczoraj, ciąg rewelacja. Temperatura pięknie trzyma nie ma żadnych skoków itd. W sobotę próbne wędzenie pstrąga ;)

Link do zdjęć gdyż nie wiem jak tutaj wrzucić foto. Btw prosiłbym o podpowiedz jak zamieszcza się zdjęcia gdyż jestem w miarę świeży na forum ;)

https://files.fm/u/tbsmcz2eu

Użytkownik MarcinGsxr edytował ten post 07 sty 2021 - 21:54

#2 Alinka

Alinka
  • Użytkownicy
  • 1393 postów

Napisano 07 sty 2021 - 21:37

Proszę
https://wedlinydomow...dodać-do-posta/

#3 MarcinGsxr

MarcinGsxr
  • Użytkownicy
  • 59 postów

Napisano 07 sty 2021 - 21:41

Proszę
https://wedlinydomow...dodać-do-posta/

O super ;) Dzięki wielkie! ✌️

#4 januszfeniks

januszfeniks
  • **VIP**
  • 1801 postów

Napisano 07 sty 2021 - 22:12

Czytam wykop i juz zapala się lampeczka. Czekam na zdjęcia.. Mam pewien dystans do wypowiedzi po ostatnich dyskusjach. I niechęć do wypowiedzi.. Chodzi mi o tematy np płyta krzemowa. Że tak napisze nie elegancko. Debil zastosował i promował jej zastosowanie zewnętrzne. Porażka. Pamiętam opory zrozumienia Andrzeja. A dziś wiele oparcia jest na jego pracy. Do tego używanie jak wyżej nie odpowiednich materiałów do budowy prowadzi do zachwiania logiki. Co nadaje się a co nie nadaje . Jak z płytą krzemowa. Wiele projektów jest z kosmosu. Ktoś mi nie tak dawno zarzucił ze jeszcze nie dawno nie byłem takim szlecemnaszej strony na PW . Pewnie nie. Jak tu wszedłem to zweglalem materiał w wedzarce I zostałem zbanowany z jakieś 10lat temu przez Maxela za dyskusje w temacie materiałów i rozważań. Dziś myślę że kawał roboty wykonałem w tym kierunku. Wiele by jeszcze pisać w czym. Oddzielny temat. Pomimo to kiełbasy uczę się dopiero robić. I zaczyna to być fajne. Ale co chce przez to powiedzieć. Ze człowiek się uczy. A jeśli ma jakąś zajawkę do działania to po kłodach da radę iść. Jeśli się za weźmie. I teraz do autora postu. Chcesz kanałowe. To proszę zmienić kanał bo to nie dział Andrzeja!!! Niewiele zrozumiałeś i chcesz być fiuorem że coś nowego wymyślisz. Chcesz wedzic czy budować dyskusje białego nad czarnym to nie ten dział. Lub zbuduj wędzarnię jak Andrzej pisze i przestań powoływać się na Andrzeja. Bo będziesz jak ten od płyty krzemowej. To tylko przykład. Pozdrawiam wszystkich.

Wysłane z mojego H4413 przy użyciu Tapatalka

#5 MarcinGsxr

MarcinGsxr
  • Użytkownicy
  • 59 postów

Napisano 07 sty 2021 - 22:16

.
[Dodano: 07 sty 2021 - 21:16]

Czytam wykop i juz zapala się lampeczka. Czekam na zdjęcia.. Mam pewien dystans do wypowiedzi po ostatnich dyskusjach. I niechęć do wypowiedzi.. Chodzi mi o tematy np płyta krzemowa. Że tak napisze nie elegancko. Debil zastosował i promował jej zastosowanie zewnętrzne. Porażka. Pamiętam opory zrozumienia Andrzeja. A dziś wiele oparcia jest na jego pracy. Do tego używanie jak wyżej nie odpowiednich materiałów do budowy prowadzi do zachwiania logiki. Co nadaje się a co nie nadaje . Jak z płytą krzemowa. Wiele projektów jest z kosmosu. Ktoś mi nie tak dawno zarzucił ze jeszcze nie dawno nie byłem takim szlecemnaszej strony na PW . Pewnie nie. Jak tu wszedłem to zweglalem materiał w wedzarce I zostałem zbanowany z jakieś 10lat temu przez Maxela za dyskusje w temacie materiałów i rozważań. Dziś myślę że kawał roboty wykonałem w tym kierunku. Wiele by jeszcze pisać w czym. Oddzielny temat. Pomimo to kiełbasy uczę się dopiero robić. I zaczyna to być fajne. Ale co chce przez to powiedzieć. Ze człowiek się uczy. A jeśli ma jakąś zajawkę do działania to po kłodach da radę iść. Jeśli się za weźmie. I teraz do autora postu. Chcesz kanałowe. To proszę zmienić kanał bo to nie dział Andrzeja!!! Niewiele zrozumiałeś i chcesz być fiuorem że coś nowego wymyślisz. Chcesz wedzic czy budować dyskusje białego nad czarnym to nie ten dział. Lub zbuduj wędzarnię jak Andrzej pisze i przestań powoływać się na Andrzeja. Bo będziesz jak ten od płyty krzemowej. To tylko przykład. Pozdrawiam wszystkich.

Nie bardzo rozumiem..

Użytkownik MarcinGsxr edytował ten post 07 sty 2021 - 22:13

#6 januszfeniks

januszfeniks
  • **VIP**
  • 1801 postów

Napisano 07 sty 2021 - 22:31

Bo to ogólne stwierdzenie. Takie z przeszłości do dnia dzisiejszego. Przepraszam że lekkie podsumowanie w Twoim poście. Ale jeśli chcesz budować Andyego - Andrzeja... Świętej Pamięci. To to to zrób po przeczytaniu wszystkiego a nie podpinania czegoś co nie jest jego założeniem. A to już do Ciebie. A będzie Pan zadowolony. Ręczę.

#7 MarcinGsxr

MarcinGsxr
  • Użytkownicy
  • 59 postów

Napisano 07 sty 2021 - 22:37

Ale ja nie buduje wędzarni na żaden wzór, po prostu tak sobie ją wymyśliłem śledząc przeróżne tematy. Wykonałem i wrzuciłem na to forum gdyż wiem że są tutaj spece tematu wędzarni oraz wyrobów. Nie wzorowałem się nad czyimś projektem. Gdybym chciał zrobić wędzarnie wg. Andyego zamówiłbym sobie firmę i zapewne by mi takową wykonała. Tak jak napisałem w temacie, jest to zwykła wędzarnia wiejska.
[Dodano: 07 sty 2021 - 21:37]
Przepraszam w sumie wzorowałem się delikatnie nad jednym projektem ;) Tak po części kolegi Gosman’a (przepraszam jeżeli pokręciłem ksywę).

#8 januszfeniks

januszfeniks
  • **VIP**
  • 1801 postów

Napisano 07 sty 2021 - 22:59

Ale ja nie buduje wędzarni na żaden wzór, po prostu tak sobie ją wymyśliłem śledząc przeróżne tematy. Wykonałem i wrzuciłem na to forum gdyż wiem że są tutaj spece tematu wędzarni oraz wyrobów. Nie wzorowałem się nad czyimś projektem. Gdybym chciał zrobić wędzarnie wg. Andyego zamówiłbym sobie firmę i zapewne by mi takową wykonała. Tak jak napisałem w temacie, jest to zwykła wędzarnia wiejska.
Przepraszam w sumie wzorowałem się delikatnie nad jednym projektem ;) Tak po części kolegi Gosman’a (przepraszam jeżeli pokręciłem ksywę).

To ja Cie przepraszam. Pomieszałem tematy. Masakra. Dwa tematy a w drugim napisałem. Wybacz. Takie to jest ogarnianie tematów w telefonie.

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#9 MarcinGsxr

MarcinGsxr
  • Użytkownicy
  • 59 postów

Napisano 07 sty 2021 - 23:04

To ja Cie przepraszam. Pomieszałem tematy. Masakra. Dwa tematy a w drugim napisałem. Wybacz. Takie to jest ogarnianie tematów w telefonie.

Na początku też tak pomyślałem gdyż widziałem temat że ktoś próbuje budować wędzarnie wg. Andyego i tak myślałem sobie że chyba coś Pan pokręcił ;) Nic się nie stało ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych