Skocz do zawartości

Wilk do mięsa


abadeon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Jakiego wilka polecilibyście dobremu koledze tak do 1500pln? Przerób do 50kg na 2tygodnie, dostęp jest też do siły.

 

Mam takie coś. Warto?

https://allegro.pl/oferta/profesjonalna-maszynka-do-mielenia-miesa-1100w-9358100073

 

Jeszcze przewija się firma Hendi, Maga, Spomasz. Macie jakieś zdanie na ich temat? Jakich Wy wilków używacie? Na co zwracać uwagę przy zakupie oprócz ceny?

 

Za pomoc z góry dziękuję.

Edytowane przez abadeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu że zdjęć wynika że niema odłączanej gardzieli - czytaj mycie trochę utrudnione.

Nie wiem czy piszemy o tej samej ofercie ale na zdjęciach widać, że gardziel jest wyciągana, a poza tym w opisie jest "Ogromną zaletą oferowanego modelu jest możliwość wyjęcia gardzieli oraz tacy załadowczej, co ułatwia czyszczenie." Mniejsza o to...czy reszta byłaby ok wg Ciebie? Dodam tylko, że podobny model występuje w firmie Royal Catering, a wydaje mi się, że jednak jest bardziej rozpoznawalna niż jakaś YATO. Ale mogę się mylić...Dlatego pytam;)

 

Jest też takie coś, tyla że 4 stówki więcej.

https://allegro.pl/oferta/maszynka-do-mielenia-miesa-elektryczna-do-200-kg-h-9882906611?fromVariant=8943583669

Edytowane przez abadeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem coś takiego

 

https://allegro.pl/oferta/wilk-maszynka-do-mielenia-miesa-tc-12i-10045496967?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Nawet spoko się spisuje, obroty lewo-prawo, demontowana gardziel plus tacka, dorobiłem rączkę, aby się łatwiej przenosiło. Miałem dość duży komplet sitek, jedno 18mm przerobiłem, że jest praktycznie puste w środku, więc jest podtrzymanie ślimaka, i mogę nadziewać kiełbasy. Wiadome nie jest to co nadziewarka, ale na początek wystarczy.

 

Wysłane z mojego DRA-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W tym modelu że zdjęć wynika że niema odłączanej gardzieli - czytaj mycie trochę utrudnione.

 

Nie wiem czy piszemy o tej samej ofercie ale na zdjęciach widać, że gardziel jest wyciągana,
Gardziel, bardziej wkładka gardzieli jest wyjmowana, a tuba do której jest wkładana + tam gdzie jest podawane mięso? raczej nie. Ja bym to mył i dla mnie prosciej i dokładniej jest np w zlewie niż gąbka itd. Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem coś takiego

 

https://allegro.pl/oferta/wilk-maszynka-do-mielenia-miesa-tc-12i-10045496967?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Nawet spoko się spisuje, obroty lewo-prawo, demontowana gardziel plus tacka, dorobiłem rączkę, aby się łatwiej przenosiło. Miałem dość duży komplet sitek, jedno 18mm przerobiłem, że jest praktycznie puste w środku, więc jest podtrzymanie ślimaka, i mogę nadziewać kiełbasy. Wiadome nie jest to co nadziewarka, ale na początek wystarczy.

 

Wysłane z mojego DRA-L21 przy użyciu Tapatalka

Też i nad czymś takim sie zastanawiałem. Napisz ile na raz mieliłeś mięsa i czy dawała maszynka rade?

Mi zależy tylko i wyłącznie na mieleniu, do nadziewania mam dedykowaną nadziewarke.

[Dodano: 09 sty 2021 - 20:50]

 

 

Gardziel, bardziej wkładka gardzieli jest wyjmowana, a tuba do której jest wkładana + tam gdzie jest podawane mięso? raczej nie. Ja bym to mył i dla mnie prosciej i dokładniej jest np w zlewie niż gąbka itd.

Zdecydowanie masz rację. Ostatnio miałem przyjemność korzystać z bardzo podobnego wilka, którego pożyczyłem od kolegi. Sprawował się bardzo dobrze, tyle że przerób był ok 300kg/h. Dlatego szukam coś w ten deseń. Może nie z taką wydajnością, ale coś podobnego. Tutaj nie było problemu z wyczyszczeniem gardzieli, a sama wkładka w zasadzie załatwia niemalże całą sprawę. Z tego co zauważyłem to większość tego typu urządzeń w tej półce cenowej posiada takowe rozwiązanie tj. wyciąganą tubę ze ślimakiem, sitkiem i nożem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam takiego wilka sprzęt piękny pięknie się obsługuje siła przerobu odpowiednia prędkość przerobu bardzo dobra ale ma też znaczne wady zapraszamy kolego na pw długi temat Edytowane przez Kurok syn Jarka
Lubię te blondynki...:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam takiego wilka sprzęt piękny pięknie się obsługuje siła przerobu odpowiednia prędkość przerobu bardzo dobra ale ma też znaczne wady zapraszamy kolego na pw długi temat

Kurok opisz proszę jakie ma wady na forum to może skorzystają z tego kiedyś potomni.

[Dodano: 10 sty 2021 - 10:25]

 

Mi zależy tylko i wyłącznie na mieleniu

Napisz jakie mięso i na jakich sitkach chcesz mielić.

 

 

Z reguły to mielę mięso tylko i wyłącznie na kiełbaskę. Tłuste na jakimś drobnym, chude jedzie na grubszym (8-10).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.