Skocz do zawartości

Dymogenerator Thermowind THW 1900


Gość Raf78

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

W swojej wędzarni mam wlot powietrza fi 100 umiejscowiony w spodzie w centralnej części pod deflektorem, tam też mam wentylator, który używam do osuszania. Oczywiście DG bazujący na tradycyjnej konstrukcji (wg Rogera) umieszczony z boku, wylot rurki dymowej nad deflektorem.

Z racji, że zamierzam kupić DG Thermowind zastanawiam się, czy nie podłączyć go w miejsce mojego wlotu powietrza w spodzie wędzarni. Prawie jest tam wejście fi 100. Wentylator jest zbędny, bo Thermowind ma go wbudowany. Dym wlatywałby pod deflektorem i rozpraszałby się na cała wędzarnię. Nie wiem tylko, czy byłoby to dobre dla grzałki.

Czekam na Wasze komentarze w zakresie takiego rozwiązania.

Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że użytkowników DG Thermowind jest mało. Zastosuję powyższe rozwiązanie, dam znać jak się będzie spisywało. 

Tak z innej beczki: zastanawiam się, czy DG z wlotem od spodu mogę podłączyć rurą spiro. Wiem, że w Borniaku są one jak element wyposażenia https://grillcenter.com.pl/product-pol-1827-Rura-spiro-3-m-z-dwiema-obejmami-ZWA-01-firmy-Borniak.html. Również są sprzedawane jako dedykowane do wędzarni na https://sklep.nomart.pl/p/515/14672886/rura-lacznik-kanal-elastyczny-do-wedzarni-wedzarnie-wedliniarstwo.html

Także producent Thermowinda polecał mi połączenie rurą spiro. Co szanowni Koledzy o tym sądzą ?

Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak najbardziej - pamietaj , spiro są ze stali nierdzewnej i aluminium - polecam tą pierwszą

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zastosuję zatem tą spiro z nierdzewki...

Mam DG z popielnikiem wg znanej na forum konstrukcji. Teraz sprawdzę jeszcze tego Thermowinda. Na pewno poinformuję kolegów o moich subiektywnych odczuciach w porównaniu tych DG w przypadku mojej wędzarni.

Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszczenie dymu przez grzałkę spowoduje intensywne dopalanie lotnych składników dymu. Uwędzić uwędzisz, ale ja jednak wpuściłbym ten dym z boku nad deflektorem.

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No i w końcu dzisiaj udało mi się zamontować DG Thermowind. Trochę blacha nierdzewka dała w kość przy wierceniu otworu fi 100. Ale dałem radę. Jutro pierwsze wędzenie przy jego użyciu :-)

post-52839-0-76430400-1613839076_thumb.jpg

post-52839-0-48068100-1613839114_thumb.jpg

post-52839-0-84758800-1613839130_thumb.jpg

post-52839-0-24047400-1613839146_thumb.jpg

Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf78, fachowo to wygląda. Tylko zastanawiam się czy zamontowałeś wiatrak do grzałki, którą masz pod deflegmatorem. Chodzi mi o rozkład temperatury w czasie zapiekania. Pisałeś, że nie ma potrzeby dodawania wiatraka, bo TG ma własny. Rozwiązuje to problem zadymiania w czasie wędzenia na zimno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wlot powietrza od spodu, tam jest wentylator, ale używany tylko do osuszania. Przy podpiekaniu nie używam wentylatora.

Kiełbaski gotowe, teraz do wędzarni poszły wędzonki.

post-52839-0-02198800-1613907358_thumb.jpg

Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.