Skocz do zawartości

Dymogenerator Thermowind THW 1900


Gość Raf78

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Raf78 czapka z głowy za tak szczegółowy opis DG. Ponieważ podchodzę do wykonania kolejnej swojej wedzarni ale tym razem elektrycznej wiec taki opis to dla mnie miód na uszy . Przeczytałem cały wątek o DG Rogera i miałem go sam robić ale widzę ze może warto dołożyć i kupić gotowy z THW. Mam 2 pytania no może 3-y, oczywiście nie tylko do ciebie. 
1. Czy dobrze rozumiem ze w DG z THW jest już zamontowany wentylator który wykorzystuje się podczas osuszania wsadu? Czyli urządzenie nie może być zasypane zrębkami w czasie suszenia? Czy tez do osuszania muszę mieć dodatkowy wentylator?

2. czy podczas wędzenia dym rozchodzi się równomiernie po całej wędzarni czy trzeba co jakiś czas poprzewieszac wędzonki aby były wszystkie równomiernie kolorowe? I czy rura wchodząca do wędzarni z DG powinna być na jakiejś konkretnej wysokości zamontowana?

3. To pytanie chyba najistotniejsze . Jak podpieka się wędzonki ( szynki , schaby ) a nie parzy po wędzeniu czy nie są suche w środku? Nie mam doświadczenia z elektrycznymi wedzarkami bo całe życie wędzę  w opalanej drewnem i zajmuje mi takie wędzenie cały dzień ale mięsko jest soczyste , mięciutkie i delikatne  ( nie lubię przeżuwać )  . Zawsze podpiekam , oprócz drobiowych wyrobów bo te bez parzenia mi nie smakują. Czy taki efekt uzyskam z elektryka? 

 

Będę wdzięczny za sprawdzone ( poparte doświadczeniem) odpowiedzi. 
 

Czym nasiąkasz tym Cię czuć - nigdy odwrotnie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie wszystkie posty kol. Raf78, on temat przerabiał od podszewki, jak też przerabiał swoje wcześniej zakupione DG. które w końcu sprzedał, i zakupił Thermowind 1900, więc nie ma co "dzielić włosa na czworo" bo to bez sensu, skoro już tyle o tym było :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy dobrze rozumiem ze w DG z THW jest już zamontowany wentylator który wykorzystuje się podczas osuszania wsadu? Czyli urządzenie nie może być zasypane zrębkami w czasie suszenia?  TAK :thumbsup:

2. Czy tez do osuszania muszę mieć dodatkowy wentylator? Nie :no:

3. czy podczas wędzenia dym rozchodzi się równomiernie po całej wędzarni czy trzeba co jakiś czas poprzewieszac wędzonki aby były wszystkie równomiernie kolorowe? Nie potrzeba :no:

4. I czy rura wchodząca do wędzarni z DG powinna być na jakiejś konkretnej wysokości zamontowana? w dolnej części wędzarni grawitacja zrobi resztę :thumbsup:

5. To pytanie chyba najistotniejsze . Jak podpieka się wędzonki ( szynki , schaby ) a nie parzy po wędzeniu czy nie są suche w środku? Poczytaj o technologii, DG nie ma wpływu :)

6. Czy taki efekt uzyskam z elektryka? patrz odpowiedź pytanie nr 5 :)

Uff.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzewlod no to panie poprawiłeś mi nastrój. Mam nadzieje ze piszesz z praktyka pozycji bo jak będą wedzonki kiepskie i suche w środku to cię znajde i będę karmił nimi jak gęś ????????????. A tak serio to bardzo dziękuje. ???????????????? Teraz zabieram się za kompletacje podzespołów i lekturę o elektryce a to dla mnie pięta Achillesa, choć jak widzę to nie taka znów czarna magia ale chciałbym mieć sterownik który powoli studzi/wygasza grzałkę i pozwoli na ustawienie histerezy na koło 4^C. Chodzi mi o to ze jak temperatura będzie się zbliżała do zadanej to żeby już sterownik zdejmował moc grzałki a nie dołączał ja dopiero w chwili jak będzie górna granica temperatury osiągnięta.

[Dodano: 25 lut 2021 - 11:17]

Grzewlod no to panie poprawiłeś mi nastrój. Mam nadzieje ze piszesz z praktyka pozycji bo jak będą wedzonki kiepskie i suche w środku to cię znajde i będę karmił nimi jak gęś ???? ???? ????. A tak serio to bardzo dziękuje. ???? ???? ???? ???? Teraz zabieram się za kompletacje podzespołów i lekturę o elektryce a to dla mnie pięta Achillesa, choć jak widzę to nie taka znów czarna magia ale chciałbym mieć sterownik który powoli studzi/wygasza grzałkę i pozwoli na ustawienie histerezy na koło 4^C. Chodzi mi o to ze jak temperatura będzie się zbliżała do zadanej to żeby już sterownik zdejmował moc grzałki a nie odołączał ja dopiero w chwili jak będzie górna granica temperatury osiągnięta.

[Dodano: 25 lut 2021 - 11:17]

Grzewlod no to panie poprawiłeś mi nastrój. Mam nadzieje ze piszesz z praktyka pozycji bo jak będą wedzonki kiepskie i suche w środku to cię znajde i będę karmił nimi jak gęś ????? ;) ;) . A tak serio to bardzo dziękuje. Teraz zabieram się za kompletacje podzespołów i lekturę o elektryce a to dla mnie pięta Achillesa, choć jak widzę to nie taka znów czarna magia ale chciałbym mieć sterownik który powoli studzi/wygasza grzałkę i pozwoli na ustawienie histerezy na koło 4^C. Chodzi mi o to ze jak temperatura będzie się zbliżała do zadanej to żeby już sterownik zdejmował moc grzałki a nie odołączał ja dopiero w chwili jak będzie górna granica temperatury osiągnięta.

[Dodano: 25 lut 2021 - 11:22]

Przepraszam za bałagan ale na telefonie pisze i się powielają te same odpowiedzi a nie wiem jak mogę edytować

Czym nasiąkasz tym Cię czuć - nigdy odwrotnie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam już obcykane. Teorie mam w małym palcu ale życie pokazuje ze można być niezadowolonym bo „każda myszka swój ogonek chwali”. Dlatego tez TRW jak dla mnie jest najlepiej skonstruowany bo wylot dymu jest swobodny dzięki dużej średnicy rury a co za tym idzie swobodnie ogarnia całe wnętrze wędzarni bez dymienia wąska ścieżka która może powodować nierównomierne barwienie wędzonek i stąd było moje pytanie o konieczność przewieszania. Druga sprawa to kwestia zawieszania się zrębek oraz temat odprowadzania smolistej wody nie do wędzarni a pozbycie się jej zanim dym trafi do komory co ma sens dla zdrowszego wędzenia. Jaki cel gromadzenia syfu w gorącej wędzarni? Te substancje parują i w jakiejś mierze wnikają w mięso. Ale to moje zdanie które popiera chałupnicze rozwiązania ze stron rosyjskich gdzie ten syf jest zbierany w słoiku a co jest bardzo potępiane przez wielu zwolenników dymboxa.

Czym nasiąkasz tym Cię czuć - nigdy odwrotnie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to moje zdanie które popiera chałupnicze rozwiązania ze stron rosyjskich gdzie ten syf jest zbierany w słoiku a co jest bardzo potępiane przez wielu zwolenników dymboxa.

 

Ja bym się tak daleko nie rozpędzał z wnioskami co do zdrowszego wędzenia dopóki nie mamy badań wędzonek, same wędzonki z Dymboxa są naprawdę smaczne. Natomiast użytkowanie tej konstrukcji jest lekko mówiąc upierdliwe dlatego kolega Roger pokazał jak go przerobić by był mniej uciążliwy itp. Jak przetestuję konstrukcję Rosyjską to coś więcej powiem na jej temat jak narazie za wcześnie na wnioski. Natomiast THW jest udaną konstrukcją i ma u mnie dożywocie :)

Edytowane przez Grzewlod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem aż tak zdrowego wędzenia na myśli żeby to nadać. Natomiast takie wnioski mam po przeczytaniu kilku artykułów na temat wędzenia . Niektórzy twierdzą ze wędzenie nie jest zdrowe i dlatego chcą je praktycznie wyeliminować . Obawiam się ze w którymś momencie do tego dojdzie a zwykłego użytkownika przydomowej wędzarni nie będzie stać na ewentualne dopełnienie formalności i spełnienie narzuconych norm . Tak myślę.

Czym nasiąkasz tym Cię czuć - nigdy odwrotnie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ze w którymś momencie do tego dojdzie a zwykłego użytkownika przydomowej wędzarni nie będzie stać na ewentualne dopełnienie formalności i spełnienie narzuconych norm . Tak myślę.

 

Wędziliśmy, wędzimy i wędzić będziemy :)

Pędziliśmy, pędzimy i pędzić będziemy :)

 

To nasz tradycja, a tradycji się nie zmienia :):frantics:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wy robicie doktoraty  z tych DG. :clap:  Od czytania już świecę oczami. :cry:  Podziwiam was ale super że tak to się odbywa bo widać w jakich "bólach" rodzą się te wnioski. Jest w czym wybierać - ja wybrałem THW bo sam widzę bym popełnił zbyt wiele błędów przy wykonywaniu samodzielnym a czasu na poprawki by mi brakło razem z cierpliwością i zapałem.  :facepalm:  :facepalm:

Czym nasiąkasz tym Cię czuć - nigdy odwrotnie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł DG z THW. Podłączony bez wędzarni celem sprawdzenia dzialania. Zrębki zaczęły się tlić po 7-8 min od włączenia grzałki. Czy regulacja ilości dymu odbywa się tylko poprzez wsuwanie i wyciąganie blaszki umiejscowionej niedaleko wyłącznika ? Bo wentylatorek pracuje swoją stała prędkością cały czas. Załączam filmik z prośbą o odpowiedzi. 
 

Czym nasiąkasz tym Cię czuć - nigdy odwrotnie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy regulacja ilości dymu odbywa się tylko poprzez wsuwanie i wyciąganie blaszki umiejscowionej niedaleko wyłącznika ?

 

Tak :yes: , tą blaszką przymyka się dopływ powietrza.

A co do dymienia na łączeniu z zasobnikiem, to za dużo powietrza podajesz. Przymknij blaszkę tj. wsuń i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf78 czyli to normalne zjawisko. Tego akurat się nie spodziewałem tak jak zreszta niechlujnie wykonanego króćca fi 100 wylotowego dymu. Blacha tylko zwinięta w rulon nie zgrzana, za taką kasę można oczekiwać dobrego wykonania. Ostra krawedz co prawda jest od dołu wylotu ale można się skaleczyć . 

post-60261-0-40590400-1614800645_thumb.jpeg

Czym nasiąkasz tym Cię czuć - nigdy odwrotnie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacha tylko zwinięta w rulon nie zgrzana, za taką kasę można oczekiwać dobrego wykonania.

 

Detal, w niczym nie wpływa na pracę, powędzisz z rok to nic innego nie będziesz chciał. Ostatnio dymiłem 3h i od czasu wyłączenia grzałki,która rozpala zrębki do końca palcem się nie dotknąłem do dg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu doszły do mnie zrębki kl. 8 z AWPOL. Te dołączone do zestawu są moim zdaniem za drobne i tylko bukowe. Ja preferuję bukowo-olchowe (to jednak sprawa indywidualna). Dzisiaj zasypałem DG bez nadstawki tymi kl. 8 z nowej dostawy, dymił 2h.

@Grzewlod jaki miałeś najdłuższy czas dymienia na 1 zasypie?

Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.