Skocz do zawartości

Pomocy :-)


domeldoom

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mięso na Chłopską gotowe, kupiłem jelita 24/26:

 

https://swojskiwyrob.pl/61-jelita-wieprzowe

 

 

Tylko co teraz: Mam owe jelita jakoś przygotować przed nadziewaniem?

Czy od razu z opakowanie na nadziewarkę?

 

 

Przepraszam, że tak na ostatnią chwilę, ale pierwszy raz i nie spodziewałem się tego, a byłem już mocno napalony...

 

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

pozdrawiam,

Tomek

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Mam owe jelita jakoś przygotować przed nadziewaniem?

Jelita należy odsolić w trakcie moczenia, czyli wodę wymieniać.

Poza tym jelita powinno się przelać wodą (końcówkę jelita nadziewamy na kran).

W czasie przelewania wychodzą wszystkie mankamenty jelit.

Wadliwe  fragmenty odcinamy. 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak co nagle to po diable.Samo napalenie jednak nie dało rady. :(

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze kolega Wirus Ciebie tak potraktowal Ty kolego to masz chociaż odwagę wstawiac fotek swoich wyrobów.I bardzo dobrze bo za kazdym następnym razem będzie lepiej.Powodzenia i nie poddawaj się!
W życiu trzeba być twardym jak chleb z biedronki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze kolega Wirus Ciebie tak potraktowal

 

no tak , bo głaskaczy na forum ci u nas dostatek . Po prostu fotki są typu wczesny Zbój Madej i tyle ( wtajemniczeni wiedzą o co chodzi ;) ). Kiełbaska wygląda jak z grilla ( co nie znaczy , że nie może być smaczna). A kolega mógł zapytać np.: "co wyszło nie tak" i pewnie reakcja kol. Wirusa byłaby inna :D

Edytowane przez Yerba

Jestem jaki jestem . Niestety za stary by się zmienić :(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż takiego strasznego napisał kolega Wirus  :w00t:  - że efekt nie zachwyca ?

To delikatna krytyka w stosunku do efektów.

Napisałem również żeby ćwiczył dalej, a będzie lepiej  :thumbsup:  , bo to praktyka czyni mistrza.

Proszę czytać ze zrozumieniem i nie imputować mi jakichś strasznych intencji.

Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiększając trzeciego zdjęcia (i nie czytając że to kiełbasa) pomyślałbym że to kaszanka :D

 

 

Napiszę tak - biorąc pod uwagę fakt, że na forum zarejestrowałeś się 30.12.2014 roku - efekt :rolleyes: nie zachwyca. Ćwicz dalej na chwałę :thumbsup: WB , a efekty będą lepsze.

 

Nic dodać nic ująć. :thumbsup:

 

 

Przepraszam, że tak na ostatnią chwilę, ale pierwszy raz i nie spodziewałem się tego, a byłem już mocno napalony...

Trochę Ci to zajęło od rejestracji :laugh:

Edytowane przez wróbel75

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu - kiełbasa jest zjadliwa, acz nietrwała i upieczona, nie uwędzona. Pokaż swoją wędzarnię i opisz, jak wędziłeś, to powiemy, co sknociłeś i co trzeba poprawić. W ciemno to nie dosuszyłeś towaru i dałeś mu od razu dużo mokrego dymu. 

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

acz nietrwała

Pewnie znowu pomyślisz że się Ciebie czepiam (nie mam takiego zamiaru)ale na jakiej podstawie tak sądzisz? Przecież kolega nie opisał tu jak wykonał tą kiełbasę.

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale na jakiej podstawie tak sądzisz?
 

 

Nie przypadkiem trwałe wędliny wędzi się zimnym dymem. Na szczęście jest tego tyle, że kwestia trwałości ma pomijalne znaczenie. 

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie przypadkiem trwałe wędliny wędzi się zimnym dymem.

Poczytaj sobie proszę i przemyśl jeszcze raz ten wpis

https://wedlinydomowe.pl/kielbasy/trwale-pieczone-lub-parzone

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś że jest nietrwała dlatego że to jest chłopska czy z racji przepisu zaliczana do nietrwałych.

 

 

 

Nie przypadkiem trwałe wędliny wędzi się zimnym dymem.

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiełbasa jest niewłaściwie obrobiona cieplnie. Nie zaryzykowałbym spożywania po dłuższym przechowywaniu. Nie dotyczy głębokiego zamrożenia. 

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

dziękuję za uwagi :-)

Parę słów komentarzy do Waszym opinii poniżej.

 

Napiszę tak - biorąc pod uwagę fakt, że na forum zarejestrowałeś się 30.12.2014 roku - efekt  :rolleyes: nie zachwyca.

Ćwicz dalej na chwałę  :thumbsup:  WB , a efekty będą lepsze. 

Skoro tak wnikliwie sprawdziłeś od kiedy jestem zarejestrowany to pewnie zauważyłeś, że moja aktywność nie jest nawet niska na forum - rzekłbym zerowa.

Pierwszy mój wpis nt. kiełbasy datowany jest na: 31 sty 2021 - 09:23... ;)

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/18082-jaka-kie%C5%82basa-na-pierwszy-raz/?do=findComment&comment=694579

 

No i właściwie jakie ma znaczenie kiedy się zarejestrowałem i jaki ma to wpływ na to co mi wyszło?

Na marginesie - zarejestrowałem się w 2014 jak szukałem porad/projektu do budowy grilla/grillo-wędzarni - a więc pod kątem budowlanym, nie masarsko-gastronomicznym ;)

 

Co do uwag:

  1. przerobiłem na pierwszy raz 6 kg mięsa: 1 część kiełbasa biała parzona, 2 części wędzona,
  2. przed wędzeniem nie suszyłem,
  3. pierwsze wędzenie - jak zwykle uciekła mi temperatura - stąd kiełbasa wyszła jakaś hybrydowa: wędzona-pieczona, do tego 1 sztuka pękła i część spadła z haka
  4. trzecie zdjęcie to kiełbasa po upieczeniu w piekarniku - właśnie to co spadło,
  5. efekt drugiego wędzenia pokażę dzisiaj.
  6. stety-niestety mam małą grillo-wędzarnię, gdzie jest ciasno i mała odległość pomiędzy paleniskiem, a samą częścią do wędzenia,

 

 

Na szybko podsumowując - w smaku OK, kiełbasianym "somelierem" nie jestem, a jako, że to pierwszy raz to pewnie już dzisiaj rozejdzie się po rodzinie więc problem przechowywania mnie nie napotka tym razem.

Wolę swoją "niewłaściwie" zrobioną niż najlepszą ze sklepu i tak czy inaczej będę robił dalej.

 

pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej będę robił dalej.

 

I tego się trzymaj.

Jeżeli jednak jesteś zainteresowany umiejętnością wykonywania coraz lepszych i powtarzalnych wędlin, to czytaj i pytaj  :thumbsup:

Nie miej za złe kolegom uwag krytycznych bo skąd będziesz wiedział, czy dobrze (zdrowo, optymalnie) robisz? 

Za takie uwagi powinieneś być wdzięczny  ;)

Moja pierwsza kiełbasa wyglądała podobnie do Twojej. To było 15 lat temu  :laugh:

post-40040-0-15889500-1614496374_thumb.jpg  post-40040-0-07441700-1614496392_thumb.jpg

Przeszłam - z pomocą forowiczów - długą drogę, która była też dla mnie lekcją pokory  :cry:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza kiełbasa wyglądała podobnie do Twojej. To było 15 lat temu 

Też tak zaczynałem 11 lat temu (niedługo rocznica)  :D i gdyby mi tylko klaskali nie doszedł bym nigdy do tego gdzie teraz jestem. Więcej wiedzy i wiadomości wyciągnąłem z konstruktywnej krytyki niż z z poklasku.

Wolę swoją "niewłaściwie" zrobioną niż najlepszą ze sklepu i tak czy inaczej będę robił dalej.  

Może i tak tylko ,że ta Twoja nie jest zdrowa, ale widzę ,że złapałeś bakcyla.Jak się trochę dokształcisz to może będzie lepiej. .

stety-niestety mam małą grillo-wędzarnię, gdzie jest ciasno i mała odległość pomiędzy paleniskiem, a samą częścią do wędzenia,  

To nie jest powód tylko wymówka. I w małej da się ładnie wędzić

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.