Skocz do zawartości

Wędzenie w papierze


kubek33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Oglądam bardzo chętnie "Rolników z Podlasia". Ostatnio oglądałem odcinek w którym robili wędzonki. O ile dobrze widziałem to boczek był wędzony w papierze (chyba pergamin - boczek bez parzenia). Szukałem w internecie i nic nie mogłem znaleźć na ten temat. Czy może ktoś? coś? wie na ten temat - dlaczego? po co? w papierze.

 

Pozdrawiam - Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W papier się nie spotkałem ,ale w płótno to już jest klasyk na podlasiu Chodzi o to, że nie osuszają i wędzą mokrym drewnem.Gdyby nie to płótno to mieli by okopcone,czarne wędzonki a tak po wędzeniu ściągają czarne płótno a wędzonka nie jest czarna i okopcona.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko na filme widać jak próbują - rozdzierają papier, kroją - nie wiem, który to odcinek ale ...

 

 

"Gdyby nie to płótno to mieli by okopcone,czarne wędzonki a tak po wędzeniu ściągają czarne płótno a wędzonka nie jest czarna i okopcona" - sęk w tym, prócz boczku były wędzone inne mięsa (beczka nakryta płótnem) - nic nie był czarne okopcone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam coś obrzydliwego... Rozmawiałem z kolegą. Wędzi sobie w beczce jak ojciec wujek i dziadek. Do niej dochodzi 2m kanał. I zawsze wędzi mokrym drewnem (bo suche się tak nie dymi). A wędzonki wsadza w pończochach. Ale nie, nie chodzi o siatkę, tylko o nylonowe damskie stopki... I zawsze je ściąga zaraz po wyjęciu z wędzarni, jeszcze na gorąco... Żeby razem z nimi zdjąć "ten syf" z wędzenia...

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powiem wam coś obrzydliwego...
 

Rozumiem, że obrzydliwość w Twoim opowiadaniu dotyczy faktu, że pończochy przed nadzianiem mięsem, były długo używane i nie wyprane? :laugh:  :)

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzywa sztuczne w wysokiej temperaturze (dla nylonu to ok50C) miękną i wydzielają taki syf, że to się w głowie nie mieści. A tu oczywiście chodziło o pończochy typu podkolanowy a nie o siatkę, której często używany wszyscy.

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.