Skocz do zawartości

Deski drewniane do krojenia


alehar

Rekomendowane odpowiedzi

Zabrałem się ostatnio za robienie desek do krojenia. Deski są wykonane z dębu, klonu, buku, czereśni, wiśni i trochę drewna egzotycznego.

Klej użyty do klejenia desek oraz olej mineralny - bezbarwny przeznaczone do kontaktu z żywnością, dodatkowe zabezpieczenie powierzchni deski stanowi naturalny wosk pszczeli.

Więcej możecie zobaczyć i ew. kupić  ;) tu:

 

https://allegrolokalnie.pl/konto/oferty/aktywne

i jedna z moich desek

 

 

 

post-41109-0-78263000-1618593275_thumb.jpg

Pozdrawiam - Alehar

Instagram   alehar9999


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Więcej możecie zobaczyć i ew. kupić ;) tu: https://allegrolokal.../oferty/aktywne

A to jest tylko "allegro lokalne"? Bo jak wchodzę to tak wyskakuje i nic nie widzę. :(

alehar a to o Twoich deskach czytałem  gdzieś tu na forum (starsze wpisy, teraz nie wiem gdzie to jest) Pamiętam że był tam link do jakiejś pracowni.

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne i na pewno porządnie wykonane, dla moich poczynań z nożem jednak trochę za małe.

45 x 30 cm deska byłaby dla mnie dobra ale na pewno też sporo droższa.  :(

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zrobić i o takich wymiarach. Deski wykonane na sztorc jak ta na zdjęciu są oczywiście droższe od klasycznych, ale najlepsze. Drewno to głównie dąb i buk. Napisz na priv, nie ma problemu ????

[Dodano: 17 kwi 2021 - 11:05]

Te znaki zapytania na końcu zdania to jakiś błąd. Piszę z telefonu

Pozdrawiam - Alehar

Instagram   alehar9999


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te znaki zapytania na końcu zdania to jakiś błąd. Piszę z telefonu

Nie , tylko jak wstawisz minkę  :D  to tak zamienia ,u mnie to samo :( . 

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zrobiłem deskę dla kolegi z naszego Forum. Dąb i buk, szachownica-sztorc.

Wymiary 45×30×4,5 cm. Deska odebrana - dostałem podziękowanie.

Zapraszam do zamawiania.

post-41109-0-93296300-1621078383_thumb.jpg

post-41109-0-39622300-1621078420_thumb.jpg

Edytowane przez alehar

Pozdrawiam - Alehar

Instagram   alehar9999


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz oko :) 3x3 cm ale można zrobić i inny wymiar (20, 30, czy 40 mm itd )      :)     

3x3 wynika z tego że wtedy na szerokość deski (30 cm) wypada ich 10 sztuk.

Jeśli zrobię większy kwadrat to te skrajne będą nie pełne ale to zupełnie nie przeszkadza.

Pozdrawiam - Alehar

Instagram   alehar9999


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli, to najchętniej klocuszki 40 x 40 mm. deska taka sama jak ta na przedstawionej foci, czyli dębina i buczyna (ciemna i jasna ) wymiar ogólny byłby 44 x 28 cm, mówiąc krótko, 77 kwadracików totalnie, i tak aby w narożach były jasne (buczyna), grubość bez zmian czyli 4,5 cm :D.  A ta deserowa deseczka to orzech włoski może  :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie to właśnie rozrysowałem, a taki dokładnie wymiar tyle że gładką, mam jako jedną z desek którą używam na co dzień, bo w sumie mam kilka różnych desek, ale to chyba jak każdy z nas ma fisia na punkcie takich gadżetów przydatnych w naszym hobby :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejna deska dla koleżanki z naszego Forum. Z dębu szachownica-sztorc.


Wymiary 45×30×4,5 cm. Kostka 3×3 cm. Dodatkowo jako bonus, podkładka pod kubek też z dębu. Deska odebrana - dostałem podziękowanie.


Zapraszam do zamawiania takich i podobnych desek.


post-41109-0-22144900-1622305076_thumb.jpg

post-41109-0-22839000-1622305114_thumb.jpg

post-41109-0-86220900-1622305168_thumb.jpg

Pozdrawiam - Alehar

Instagram   alehar9999


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawię, ale dopiero w czwartek. Teraz dopiero przeczytałem Twoją wiadomość. Jestem poza domem, na rybach.


[Dodano: 01 cze 2021 - 19:55]

Znalazłem przed olejowaniem,  po oleju i wosku kolor będzie trochę inny, ale przy sztorcowej zawsze tak jest. Jest fotka z połowy po jednej warstwie oleju. Na rogach masz klon, czyli to jaśniejsze od dębu.

post-41109-0-15855900-1622569938_thumb.jpg

post-41109-0-97772800-1622569992_thumb.jpg

Pozdrawiam - Alehar

Instagram   alehar9999


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooooo, superaśnie Alku, wszystko zgodnie z ustaleniami :D  :thumbsup: . Już przebieram nóżkami aby dostać to cacuszko. W kraju będę chyba pod koniec przyszłego tygodnia, deska jest "malyna"  :D  :thumbsup:  :clap: .

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, bardzo ładna robota Alku, "podobuje mnie siem", widać rękę mistrza  :D:thumbsup::clap: !!! To nie żadna bambusowa klejonka z Alledrogo, tylko prawdziwa, solidna "decha", pieniek masarski nieomal, deska na której można spokojnie będzie można rąbać, i klepać "schaboszczaki", jak też kroić pieczywko. Takie uniwersalny sprzęcicho do wszystkiego, dzięki bardzo :thumbsup: !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.