Skocz do zawartości

Kaszanka łódzka wg. krystian252


krystian252

Rekomendowane odpowiedzi

Kaszanka Łódzka :tongue: Przepis autorski, sprawdzony i wielokrotnie powtarzany, a kaszanka wychodzi pyszna zarówno na ciepło jak i z grilla  :D taką lubię i robię i chcę się podzielić może komuś przypadnie do gustu.. (Jest to wersja mniej mięsna, a więcej kaszy)

Skład mięsny:
 
2,00 kg podgardle /sito fi4
500 g łopatki wp. /sito fi4
1 kg wątroba wp. /krojone w drobną kostkę.
400 g skóra wp. /sito 2xfi4
2 szt. serce wp. /sito fi4
 
Mięso/tłuszcz należy podgotować do miękkości ale tak żeby się po wbiciu widelca nie rozpadało.
Wątrób i serce parzymy osobno.
Wątrobę parzymy do momentu aż przestanie sączyć się krew po nacięciu nożem.
Serce gotujemy do miękkości.
 
1,50kg kaszy gryczanej białej
-parzenie: kasza lekko al''dente (1:1,8) w pozostałym wywarze z mięsa/tłuszczu.
Wywar z gotowania mięsa dolany do całości (oprócz parzenia kaszy) to około 500-700ml.
 
Przyprawy na 1kg masy.
18g sól/kg
5g/kg pieprz czarny mielony.
2,5g/kg majeranek otarty.
0,2g/kg gałka muszkatowa
0,1g/kg goździk miel.
2,5g/kg płatki cebulowe.
Krew na tę ilość wyszło gdzieś około 700ml.
 
Nadziewać w jelita luźno i wiązać nie więcej jak po 6 pętek w jednym pęczku w temp.wody w garze 75-80st. czas przenia około 25Min.Po tym czasie wyjmujemy i wychładzamy w zimnej wodzie.

 

Smacznego. :)

post-57525-0-28412800-1619860771_thumb.jpg

post-57525-0-93303900-1619860848_thumb.jpg

post-57525-0-86185400-1619860882_thumb.jpg

post-57525-0-68918200-1619860923_thumb.jpg

Edytowane przez Maxell

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ją raczej nazwał ekonomiczną.Mało surowców mięsnych.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mało surowców mięsnych.

 

 

(Jest to wersja mniej mięsna, a więcej kaszy)  

Kiszki podrobowe mogą być robione w wielu wariantach.

Nawet te "budżetowe" są smaczne, jeżeli są robione z głową i (koniecznie) dobrze przyprawione.

Proszę sobie przypomnieć "bitwę o krupnioka"  :laugh:

Do dzisiaj nie wiem, w jakim stopniu ten mój, bogato-mięsny krupniok odbiegał od ortodoksyjnie śląskiego i które składniki go sprofanowały :facepalm: .

Poza tym, każdy region ma swój najlepszy przepis i nie ma się co licytować.

Nawet wiślańskie kaszoki, robione bez krwi ze względów religijnych, zaskoczyły mnie swoim smakiem  :thumbsup:

Aby jednak nie zaśmiecać tematu Krystka wydzielę kaszankę Arkadiusza w nadziei, że udostępni przepis tej wysoko ocenionej wersji  :tongue:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszanka wygląda bardzo fajnie, a skład  jak dla mnie pod grilla z musztardą i bułką opalana na grillu.

 

EANNA - najlepszego Krupnioka, jadłem od Kolegi YOGI, mimo ze było to jakieś 12 - 14 lat temu pamiętam ten smak do dzisiaj

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba się Yogi-ego spytać  :laugh:

Przy okazji pyzy śląskie Oli z sosomikiem "dnia następnego" po wspólnym wędzeniu  hmmmmm  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :clap:  :clap:  :clap:

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Proszę moderatora o aktualizacje składu mięsnego do głównego postu bo nie mogę edytować.

 

Aktualizacja składu mięsnego:

 

Skład mięsny:

2,00kg podgardle /sito fi4
500g łopatki wp. /sito fi4
1kg wątroba wp. /krojone w drobną kostkę.
400g skóra wp. /sito 2xfi4
2 szt. serce wp. /sito fi4
 
reszta bez zmian.

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

ile suchej krwi ( w g) na 700 ml  wody lub wywaru
Na 700ml -zwykle 140-180gram , ale sprawdź instrukcję producenta , bo spotkałem stężenie , że na te 700 ml można by dać 90gram  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
W dniu 17.10.2023 o 15:48, Adamek.pl napisał(a):

krystian252 ile ci wychodzi pętek kaszanki, inaczej ile potrzebujesz jelit do tej ilości podanej w przepisie i jakiej używasz średnicy jelit  ?

Jelita 28/30 a ile to szczerze nie mam pojęcia nigdy nie liczyłem pętek na koniec roboty, gdyż znikają jeszcze ciepłe..

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobieżne przeliczenie daje 9kg kaszanki.

Załóżmy, że jest to 10kg.

Jelita 28/30 - 20mb powinno wystarczyć.

Napełniamy luźno, w przypadku niskiej jakości jelit należy liczyć sie ze stratami.

Zazwyczaj odmierzam przewidywaną ilość jelit i do moczenia dodaję jeszcze trochę na ew. straty.

To, co zostanie, można ponownie zasolić i przechować w lodówce.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.