Skocz do zawartości

Cukier


Adam8008

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie bo widzę że często w różnych przepisach na mięso czy marynatę widzę w składzie cukier. A pytanie brzmi czy można biały cukier zastąpić innym produktem jak stevia lub innym tego rodzaju produktem

Myślę, że stewie możesz zastosować do marynat w odpowiedniej dawce, natomiast do wędlin dojrzewających się nie nadaje ponieważ glikozydy nie fermentują wniosek z tego, że nie stanowią pożywki dla bakterii. Natomiast w przypadku ksylitolu ja bym go nie stosował w potrawach, ponieważ ksylitol bardzo dobrze wpływa na fermentację,czego skutkiem mogą być biegunki, nadmierna produkcja gazów itp. oczywiście te skutki nie występują u każdej osoby, jednakże należy pamiętać , o odpowiednim dawkowaniu. Na rynku jest jeszcze zamiennik naszej klasycznej Sacharozy o nazwie Erytrol lecz na jego temat się nie wypowiem, ponoć jest stosowany w przemyślę cukierniczym i spożywczym.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Erytrolu jako zamiennik cukru do kawy/herbaty i zdarzyło mi się na nim piec ciasta (podobno jest najbardziej zbliżony do cukru ze wszystkich "zamienników")

Ale do wędlin go nie używałem.

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy można biały cukier zastąpić innym produktem jak stevia lub innym tego rodzaju produktem

Cukier dodawany do mięs nie pełni funkcji słodzącej tylko technologiczną.

W wędlinach dojrzewających i podsuszanych pełni funkcje pożywki dla bakterii zakwaszających, w marynatach służy do karmelizacji powierzchni w czasie obróbki termicznej wysokotemperaturowej.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze zamiast cukru to mozna zastosowac Monk Fruit slodzik.

 Jest to owoc jak dyniua jkest co chyba 200 razy slodszy od cukru.

 Teraz to mam w kuchni, bardzo malo sie tego dodaje i ponoc jest lepszy niz cukier.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.