Skocz do zawartości

Hendi 7 l


MlKl

Rekomendowane odpowiedzi

027348 7-pinowa smartconsole z e-stopem Od frezarki CNC AXYZ

Może jeszcze encoder i licznik przesuwu tłoka? ;) 

[Dodano: 10 maj 2021 - 23:15]

https://youtu.be/SDCjD-6ExiY

 

Prowizoryczna regulacja obrotów do współpracy z pedałem.

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale czy wkrętarka będzie na tyle mocna aby farsz wypchnąć?, posiadam taką nadziewarkę i troche mam wątpliwości

Pewnie i kabanosy pójdą jak burza ;) Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I napęd wkrętarkowy gotowy do testów. Ta bateria padła dawno, i wtyczka z niej zrobiona była gotowa. Wkrętarka nadal może pracować z oryginalną baterią, albo jako wiertarka przewodowa. Montaż do nadziewarki to proste wsunięcie i zabezpieczenie nakrętką. W samej nadziewarce nie przerabiałem nic poza ucięciem sprzęgła korbki. Śrubę kołpakową zastąpiłem przedłużaną nakrętką. Nie miałem pod ręką szpilki M10, użyłem 12 z dospawaną śrubą M10

 

187593d5b3cb5ed8e9b9e37220c07c25.jpg

@MIKI - nie pokazuj takich fotek.

Chcesz być odpowiedzialny za wypadek bo ktoś stwierdzi że tez sobie przewierci uchwyt razem z baterią wewnątrz?

Później będzie - "Na wedlinydomowe.pl tak robią i im działa".

Pomyśl, że może to ktoś oglądać. czytać, próbować naśladować niekoniecznie rozumiejąc co robi.

I nie usprawiedliwiaj się że napisałeś że "bateria padła dawno".

Administracje proszę o usunięcie tych zdjęć.

--

Romii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy wkrętarka będzie na tyle mocna aby farsz wypchnąć?, posiadam taką nadziewarkę i troche mam wątpliwości

Okaże się w praniu. Te wkrętarki mają spory moment obrotowy, a nadziewarka daje jeszcze kolejny stopień przełożenia.

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie od razu 

Administracje proszę o usunięcie tych zdjęć

-wystarczy na zdjęciu dodać napis że w urządzeniu NIE MA BATERII, gdyby zdjęcie było wyświetlane w wyszukiwarce lub gdzie indziej bez treści z forum.

Ale bez przesady, bo patrząc w ten sposób należałoby z forum połowę zdjęć i opisów usunąć -takie sobie niebezpieczne hobby znaleźliśmy  :laugh: 
(np. każdy film/zdjęcie maszynki z napędem i krótką gardzielą umożliwiającą włożenie dłoni do wnętrza)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Romii - jak się nie czyta instrukcji, to pretensje można mieć tylko do siebie. Od lat zawsze mam do swoich wkrętarek takie porobione z padniętych baterii wtyczki z kablami do akumulatora czy zasilacza.

 

Taki sposób umocowania wkrętarki, którą i tak muszę zasilić z zewnętrznego źródła, żeby móc użyć pedału był najracjonalniejszy.

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Romii - jak się nie czyta instrukcji, to pretensje można mieć tylko do siebie. Od lat zawsze mam do swoich wkrętarek takie porobione z padniętych baterii wtyczki z kablami do akumulatora czy zasilacza.

W swoim prywatnym ogródku możesz robić ze swoim prywatnym złomem co chcesz.

Dla odmiany zamieszczając materiał na publicznym forum wykaż się chociaż odrobina odpowiedzialności zamiast pisać slogany typu "pretensje można mieć tylko do siebie".

Później mamy wysyp "fachowców' którzy peklują solą, dojrzewają polędwicę w skarpetkach z udziałem cukru i smażą na grillu żywym ogniem kiełbasę z której się leje.

Oczywiście wszystko "w internetach napisali i pokazali" więc jest święte.

Administracja zrobi co uzna za stosowne.

--

Romii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powołuję się na nic. Wypatrzyłeś niebezpieczeństwo, które mnie nawet do głowy nie przyszło - cześć ci i chwała za to. Ostrzegłeś czytelników. I chwatit. Reszta to bicie piany. 

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłok jest lekko wypukły. Wykonany z jakiegoś gównolitu, ale od strony pracującej ma powierzchnię chyb z naklejonej blachy nierdzewnej, i od tej strony ma wypukłość ok 1 cm w stosunku do brzegów.

6d61af7079e3f0e47743a81f57d22bbc.jpgfb607467f841ffc30ccf9224c2b7a8d4.jpgba97ded901b8a31fe0de0c79798a41d4.jpg

Z tego wynika że to  nie Hendi.Zobacz temat 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/712-wyb%C3%B3r-nadziewarki/page-178

post#3555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co tam jest na zdjęciach jest identyczne z moją. Kupiłem to w Hendi Polska - obrandowane też jest jako Hendi. Natomiast w chinolach normą jest, że takie produkty robi jedna firma, a branduje je wedle życzenia odbiorcy, również na jego życzenie wprowadza się niewielkie modyfikacje produktu. 

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wrzucał zdjęć, żeby purystów nie drażnić. Wkrętarka nawet bez pedału świetnie się spisuje w roli napędu nadziewarki.

 

Zastanawiam się, czy pedału nie zrobić mechanicznego na cięgle Bowdena.

 

Wkrętarka przydaje się nie tylko do nadziewarki, farsz na kiełbasę też fajnie wyrabia :)

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wrzucał zdjęć, żeby purystów nie drażnić. Wkrętarka nawet bez pedału świetnie się spisuje w roli napędu nadziewarki.

 

Miki, z chęcią bym zobaczył jak wkrętarka radzi sobie jako napęd przy nadziewaniu kiełbasy, albo kabanosów.

 

Ale to pierwsze zdanie mogłeś sobie odpuścić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabanosów na razie nie planuję. I raczej musiałbym dołożyć jeszcze jedną przekładnię planetarną - kiełbasę nadziewa na najmniejszych obrotach pierwszego biegu. I nawet się nie zająknie :)

 

Edytowane przez EAnna

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Po paru miesiącach używania: Wkrętarka jako napęd nadziewarki się sprawdziła. Pedału w końcu nie zamontowałem, pracuję jak na ręcznej. Gdybym robił większe ilości miało by sens kombinowanie.

 

Przy nadziewaniu pracuję spustem wkrętarki pulsacyjnie i to daje bardzo dobre efekty.

 

Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.