Skocz do zawartości

Pierwsze NIEUDANE wędzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Rurę dymową wprowadź do komory powyżej górnej krawędzi termoobiegu. Jak duże masz otwory zapałowe w DG?

Otwory 2x fi10.

Tak myślę, że może zanim zabiorę się za przerabianie tej rury (przerabianie=2x budowanie) spróbuję coś uwędzić bez termoobiegu. I zobaczę efekt - wyeliminuję jedną niewiadomą.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 300
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jeżeli nie to masz duże ryzyko kiszenia mięsa w dymie

:thumbsup: dokładnie :thumbsup: słaba cyrkulacja = kiszonka, znowu za szybka = nadmiernie wysuszona wędzonka.

 

 

 

Filtr czy dłuższy odcinek rury dymowej jest potrzebny do zimnego wędzenia, żeby schłodzić dym.

Filtr bym wywalił bo znacznie przedłuża proces, lepiej jest wydłużyć odcinek. Ponadto zawsze można to tak skonstruować aby DG dawał taką temperaturę która będzie pożądana do zimnego wędzenia pod daną wielkość komory regulując to długością odcinka.

Edytowane przez Grzewlod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuję coś uwędzić bez termoobiegu

 

Nie masz teraz termoobiegu, wiec efekt będzie taki sam, niezależnie czy ten wentylatorek się kreci czy nie.

Ale sprawdź.jak chcesz, nie życzę powodzenia bo byłby to minimum sarkazm z mojej strony  :)

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Otwory 2x fi10.

Tak myślę, że może zanim zabiorę się za przerabianie tej rury (przerabianie=2x budowanie) spróbuję coś uwędzić bez termoobiegu. I zobaczę efekt - wyeliminuję jedną niewiadomą.

 

 

Dymogeneratora na razie nie ruszaj, poza powiększeniem otworów zapałowych. Ja na tą średnicę daję 4 po 12 mm. Na termoobieg daj blachę z dziurą, i odsuń od ściany tę osłonę.

 

Wentylator ma wciągać przez tę dziurę powietrze i puszczać je w górę.

 

Bez termoobiegu grzałka będzie ci smażyć wędzonki.

 

89293c875847a54d9e9d6c11555c828a.jpg

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymogeneratora na razie nie ruszaj, poza powiększeniem otworów zapałowych

Możesz wytłumaczyć w jakim celu powiększyć otwory, co tym chcesz osiągnąć ? Bo czegoś nie rozumie hmmm.... Zakładam z tego co widziałem na filmie, że DG daje wystarczającą ilość dymu, z tego co czytam Matusz nie uskarża się na problem zmniejszenia wydajności dymu podczas upływu czasu. Więc spalanie zrębek CHYBA JEST PRAWIDŁOWE chyba więcej powietrza doprowadzać do komory spalani nie potrzeba bo po co?

Edytowane przez Grzewlod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wytłumaczyć w jakim celu powiększyć otwory, co tym chcesz osiągnąć ?

 

Trafne/dobre pytanie  :thumbsup:

Mono że odpowiedz już podałeś 

 

 

Więc spalanie zrębek CHYBA JEST PRAWIDŁOWE chyba więcej powietrza doprowadzać do komory spalani nie potrzeba bo po co?

 

:thumbsup:

Jest go nawet o min 60-70%% ponad nadto dla DG

 

DG powinien pracować na granicy "uduszenia" czyli na bardzo ubogiej mieszance

Ilość smoły = +/- 0 / minimalna

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest go nawet o min 60-70%% ponad nadto dla DG

Jesteś blisko celu określając w % :thumbsup: Testowałem bardzo podobną konstrukcję DG którą Matusz zrobił i na 1/3 mocy wentylatorka wydajność dymu była wystarczająco aby wypełnić komorę 500l. Nie wiem jak wydajny jest wentylator Matusza ale z filmu wynika, że jest sporej wydajności wiec pomimo tego, że komora Matusza ma pojemność ponad 700l to i tak wydajność dymu jest aż nadto wystarczająco. 

 

 

 

DG powinien pracować na granicy "uduszenia" czyli na bardzo ubogiej mieszance

Na moje pytanie kierowane do Kol. Mikiego już po części odpowiedziałeś :thumbsup: , na pozostałą część poczekam aż Kol. Miki odpowie, ponieważ powiększenie otworów będzie miało wpływ na to co wtedy się zadziej w komorze spalania niekoniecznie potrzebne a wręcz zbyteczne przy tej konstrukcji.  

Edytowane przez Grzewlod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możesz wytłumaczyć w jakim celu powiększyć otwory, co tym chcesz osiągnąć ?
 

 

Żeby spowolnić przepływ powietrza przez DG. Jednocześnie z powiększeniem otworów należy zmniejszyć obroty wentylatora. Ilość dymu pozostaje taka sama, temperatura w DG spada. 

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby spowolnić przepływ powietrza przez DG. Jednocześnie z powiększeniem otworów należy zmniejszyć obroty wentylatora. Ilość dymu pozostaje taka sama, temperatura w DG spada.

Tą odpowiedzią zaprzeczyłeś Sam Sobie. Rzeczywiście spowolnisz przepływ ale dymu a nie powietrza ( powietrze doprowadzone do komory spalania przyspieszy spalanie zrębek) następstwem tego będzie nieznacznie zwiększysz wydajność dymu przez DG. Ponadto większe otwory zapałowe przy warunkach wietrznych będą tylko utrudniać wędzenia bo zaczną zapalać zrębki i trzeba będzie je zakrywać. Czy taki cel chce osiągnąć Kol. Matusz? Chyba nie!!! Kol. Matusz ma problem z osiągnięciem odpowiedniego wysycenia dymem wędzonek, osiągniecie odpowiedniego koloru itd., w tym miejscu należy zadać to samo pytanie które zadał sam autor tematu na samym początku i poszukać przyczyny. Odbieram wrażenie, że chcesz dobrze doradzić ale gdzieś się w tym wszystkim za daleko się zapędziłeś. Ja już wcześniej odpowiedziałem na pytanie pisząc co bym zrobił na samym początku takie rozwiązanie które opisałem jest do wykonania w 2 minuty ( wymiana trójnika na kolanko), ponadto uważam, że Kol. TOSHIBA również dobrą drogą idzie i dobrze doradza.    

Edytowane przez Grzewlod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę by uważać na to co piszecie. Zwracam uwagę profilaktycznie, by dyskusja nie zrobiła się zbyt gorąca.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana trójnika na kolanko nic nie zmienia w istocie pracy DG. Istotna jest tylko długość drogi dymu. Właśnie dziś rozwierciłem sobie otwory w najnowszym DG na rurze 90 mm - miałem 3x9 mm, teraz mam 3x12 mm. Napięcie na wentylatorze injektora zjechałem o jeden volt - z 4,2 na 3,2 żeby osiągnąć taki sam efekt dymienia. Mam w tej chwili trzy takie dymogeneratory, każdy mogę w trakcie wędzenia trzymać za króciec wyprowadzający dym z komory - mam tam ok 30 stopni.

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę by uważać na to co piszecie. Zwracam uwagę profilaktycznie, by dyskusja nie zrobiła się zbyt gorąca.

Masz rację :thumbsup: tylko merytoryczne argumenty, które pozwolą rozwiązać problem :)

[Dodano: 07 maj 2021 - 00:07]

Wymiana trójnika na kolanko nic nie zmienia w istocie pracy DG.

Nie chodzi o pracę lub o trójnik tylko o słoik.  DG będzie pracował tak samo bo po co miałby zmienić pracę skoro wszystko jest OK. 

Edytowane przez Grzewlod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzewlod, problem polega na ty, aby uniezależnić prac komory od DG czego nie rozumie MIKI

A to oznaczanie rozszczelnię połączenia DG z komorą , tylko rozszczelnienie tych dwóch urządzeń uniezależni ich działanie od siebie.

Na razie wygląda to w skrócie tak, jak by komuś powiedzmy kolo w samochodzie blokowało na skutek zaklinowanego hamulca, a kierowca zamiast usnąć usterkę dodawał gazu aby utrzymać zaplanowana prędkość i się dziwił dlaczego wzrasta spalanie paliwa? Czyli produkcja smoły, No to zamontować wiatraczek, kolanko, przesunąć dziurkę itd i wszystko gra  :)

Czyli zamiast usunąć przyczynę, jakieś czary mary aby przytłumić skutek  :laugh:

Ale

 

 

Bardzo proszę by uważać na to co piszecie. Zwracam uwagę profilaktycznie, by dyskusja nie zrobiła się zbyt gorąca.

 

Wiec z mojej strony OTE (zanim zrobi się nieprzyjemnie), Napisałem wszystko na ten temat, kto chce skorzysta, kto nie niech montuje co chce,

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby podać tą samą ilość gazu otworami o różnych średnicach trzeba mu nadać różne prędkości przepływu. Większym otworem będzie płynął wolniej. Mniejsza prędkość napływu powietrza do DG równa się mniejszej temperaturze wewnątrz. Tak jak grilla się rozdmuchuje, czy kotlinę kowalską żeby zwiększyć temperaturę, tak dopływ powietrza do DG należy spowolnić. 

 

Wiatr też przewidziałem - dublując otwory zamiast je jeszcze powiększać. Jak wiatr rozdmuchuje przez otwory, wystarczy po jednym, czy stronę nawietrzną zaślepić. Ale wiatr najczęściej powoduje cug w komorze, i wtedy lepiej rozszczelnić na dolocie dymu - ja mam na stałe rozszczelnione otworem fi 12 w spodzie króćca. 

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Grzewlod, problem polega na ty, aby uniezależnić prac komory od DG czego nie rozumie MIKI

Dobrze wiem o co chodzi :thumbsup:

 

 

 

Żeby podać tą samą ilość gazu otworami o różnych średnicach trzeba mu nadać różne prędkości przepływu. Większym otworem będzie płynął wolniej. Mniejsza prędkość napływu powietrza do DG równa się mniejszej temperaturze wewnątrz.

 

Miki ja to wszystko naprawdę rozumie, tylko nie w tym problem (problem nie leży w prędkości przepływu ani w temp. jaką daje sam DG)  Sam DG pracuje prawidłowo Kol. Matusz nie uskarża się na jego pracę, czy Ty naprawdę nie rozumiesz o czym ja piszę to już chyba nie jestem w stanie Ciebie przekonać idę spać. Ja już wszystko powiedziałem, co zrobi autor i jakie wnioski wyciągnie dla siebie to już jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem, bardzo jestem wdzięczny za wszystkie sugestie. Szczerze? Nie myślałem, że tyle zmiennych ma wpływ na, niby proste, wędzenie.

To prawda, że nie narzekam na DG i ilość dymu ale czy jego praca jest prawidłowa- tego jeszcze nie wiem. Nie mam porównania. Wady jakie zauważyłem to zawieszanie się zrembek. Tak jakby spalały się troszkę za szybko( moje subiektywne zdanie-bo nie mam porównania) I druga sprawa to ten słoik nieszczęsny. Przy pierwszych próbach dym wypełniał słoik lecz teraz nie ma go w ogóle, zbiera się w nim tylko smoła.

Ale podstawowym problem z jakim się tu pojawiłem to brak odymionych kurczaków niezależnie od czasu wędzenia i mocy dymienia. Postanowiłem, za Waszymi radami, najpierw zamontować blachę (deflektor) przed grzałkę w celu lepszego rozproszenia ciepła oraz poprawienia ruchu dymu w komorze.

O efektach poinformuję, i chętnie będę naprawiał/modyfikował dalsze rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Jeżeli wentylator ma średnice 150mm,osłona musi być dużo większa? czy wystarczy taka 200X200mm ? 

Znalazłem coś takiego w necie, koszt 120pln, pewnie bym ale to jest 300X300mm więc do mojej malutkiej wędzarni troszeczkę zbyt duże.

Pewnie zaraz ktoś napisze ze można takie coś zrobić za 20pln, pewnie tak ale trzeba mieć trochę czasu i narzędzia. Jeszcze jedno, czy jedna blaszka wystarczy, bo jak widać sprzedawca robi 2szt połączone i pewnie między nimi wentylator. Jeżeli się zastosuje taki deflektor to konieczne jest wtedy wpuszczanie dymu powyżej niego czy może być na tej samej wysokości ?

post-98902-0-67980200-1620448972_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zakryje u Ciebie  ten kołnierz na szerokość?

 

post-40314-0-17717400-1620450497_thumb.jpg 

 

a na długość końcówki grzałki?

 

post-40314-0-93105000-1620450546_thumb.jpg 

 

Jeżeli ma to być tylko aktywne chłodzenie grzałki to górną blacha bez siurek, dolna dziurkowana ja ta strona co widać

 

Ale jak chcesz aby ten wentylator oprócz chłodzenia grzałki, robił ruch w wędzarni to obydwie tak wytłoczone jak ta którą widać

 

Przy wentylatorze który ma jakikolwiek dostęp do powietrza który jest w wędzarni, zawsze dochodzi do pompowania również dymu.

Nie ma co robić z tego zagadnienia, bo musiał byś dokonać dużych zmian, a tak zakończy się główna zmiana na tym kawałku blachy.

 

Teraz zależnie jak szczelna jest konstrukcja, to albo musisz wykonać jeszcze dopływ swierzego powietrza lub nie.

Jeżeli wszystko jest 100% możesz mieć problem z pozbywaniem się wilgoci.

 

Sprawdzisz to w prosty sposób. Jak zamontujesz blachę powieś kawałek mokrego koca i włącz wędzarnie.

Jeżeli po 2 3  godzinach koc dalej będzie tak samo mokry jak był, a po ścianach spluwać będzie woda, to tak samo będzie jak wsadzisz  mięso, ale test nic nie będzie Cie kosztował.

 

Wtedy pomyślimy jak doprowadzić dodatkowe powietrza

 

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOSHIBA bardzo dziękuje za pomoc, u mnie wygląda to tak jak na zdjęciu, ten wentylatorek chciałbym umocowac po lewej stronie na dole bo jedynie tam jest miejsce. Po prawej stronie nad grzałką gdzie ię wsypuje zrębki zrobię wejście rurką na DG, nie wiem czy dobrze mysle i czy się sprawdzi takie rozwiązanie. Wentylator będzie służył jedynie do mieszania dymu.

Wędzarnia to Masterbuilt 30 cali czyli jeden z najmniejszych.

post-98902-0-62685200-1620452501_thumb.png

post-98902-0-63386300-1620452582_thumb.png

Edytowane przez garage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz widzę ze Ty kto inny i się pod temat podłączyłeś,  :laugh:

W twoim przypadku nie możesz schładzać grzałki, bo ona wygrzewa zrębki (podobnie jak w Borniaku) i byś je rozpalał.

U Ciebie wchodzi w grę TYLKO termoobieg wyżej

 

post-40314-0-77194500-1620453929_thumb.jpg

 

Montaż tak samo jak w domowym piekarniku i praktycznie z takich samych /podobnych/ części

 

PS

Ale naprawdę potrzebujesz termoobieg przy 70 parę cm?

No chyba ze często/ciągle ja przeładowujesz, to wtedy jak najbardziej

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No chyba ze często/ciągle ja przeładowujesz, to wtedy jak najbardziej

Wędzenie tylko na własny użytek. Właśnie różne opinie czytałem na temat termoobiegu w małych wędzarniach, posłucham się Waszych rad i odpuszczę montowanie wentylatorka. Praktycznie do wędzenia będę używał jedynie DG Hanhi wiec oryginalny podajnik do zasypywania zrębek nie będzie używany. W otworze zastosuje zaślepkę z zamontowaną końcówką na wąż. Dziękuje bardzo za pomoc dużo można się od Was nauczyć zwłaszcza dla takich "zielonych" jak ja. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie różne opinie czytałem na temat termoobiegu w małych wędzarniach, posłucham się Waszych rad i odpuszczę montowanie wentylatorka

 

Aby było jasne

Ja jestem naprawdę zwolennikiem termoobiegu.

Ale przy wędzarni 70 cm wysokiej musi być powód jak dla mnie/

Co prawda piekarnik domowy ma jeszcze mniej i termoobieg jest standardem na dzień dzisiejszy.

Przy Twojej wędzarni, jak wsadzisz 3 - 4 szynki po 1 kg io pójdzie spoko bez, ale jak powiesisz przykładowo 6 - 8 kg długiej na 30 cm kiełbasy, to bez termoobiegu może być tak ze dol się przegrzeje, wiec wtedy jak najbardziej termoobieg, dodatkowo wspomaga osuszanie wędlin.

Wiec jak masz trochę kasy na zbyciu i czas no to i dodatkowo przewidujesz przeładowanie (ilościowe lub na długość) wędzarni to montuj, ale tak jak pisałem wcześniej na tylnej ścianie = dokładnie tak samo jak w piekarniku domowym

 

Dlatego rano napisałem to pytanie czy to potrzebujesz naprawdę

 

 

 

 

 

Coś takiego może być?

  

W sumie trochę przedobrzyłeś (zrobiłeś sobie więcej roboty  z tymi mniejszymi otworkami) ale nie jest to złe,  będzie trochę dmuchać do przodu.

Jak będzie za słano dmuchać zwiększ środkowy otwór. możesz go zwiększać jeszcze o 200% więcej nie ma sensu

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.