Skocz do zawartości

Posypka na wędzonkach


emka24

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jest taki temat to proszę skierować.

 

Mam pytanie. Jak skutecznie i trwale umieścić posypkę np. ziołową na wędzonkach. Czy przed wędzeniem posmarować np. białkiem z jajka i obtoczyć, czy wymieszać białko z posypką i obtoczyć ,czy może najpierw uwędzić i potem obtoczyć.

emka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej użyc specjalnych osłonek z posypką.Ostatnio widziałem w Biowinie.Tu tez mają.

https://www.nomax.pl/pl/oslonki-spatex

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

am są chyba rękawy do napełniania farszem

 

Tak one są do farszu :thumbsup:

 

 

Czy te osłonki można jakoś wykorzystać do np. polędwiczek,

 

 

Jak chcesz to pokombinuj ja tego nie polecam w sprzedaży są rękawy do salami zawsze możesz spróbować upchnąć polędwiczkę. Do tego dobrze by było mieć odpowiedni lejek w który wejdzie polędwiczka inaczej posypka zacznie się obsypywać podczas napychania. Może ktoś z forumowiczów coś więcej podpowie i podzieli się dobry przepisem na posypkę która nie będzie się obsypywać i rozmazywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem coś takiego zdjęcie poniżej. Polędwiczki posmarowałem białkiem jajkowym i obtoczyłem w posypce. Uwędziło się jakoś , ale trwałe te przyprawy nie są przymocowane ,szczególnie kulki kolędry. Polędwiczki są upieczone -moje panie nie tolerują "surowizny", a wyrób jest głównie dla nich.

post-40811-0-28331100-1630080937_thumb.jpg

emka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polędwiczki posmarowałem białkiem jajkowym

 

Pamiętaj, że to długo nie poleży.

 

ale trwałe te przyprawy nie są przymocowane

 

Nie mają się czego trzymać.

Kiedyś zrobiłem klej na bazie cukru i melasy przyprawy w miarę się trzymały ale sam produkt był słodki i lekko mazisty(cukier się nie skarmelizował) , niestety to nie mój smak.

post-84535-0-12348700-1630082798_thumb.jpg

Tak wygląda produkt z rękawa.

post-84535-0-72449300-1630082860_thumb.jpg

Edytowane przez Grzewlod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A super glu nie było by lepsze.? :laugh:

A tak poważnie to na razie nie mają osłonek dla indywidualnych na paragon w małych ilościach

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi @emka - a dlaczego nie sprobujesz zrobic peklowania w woreczkach prozniowych? do woreczka ladujesz kawalek na wedzonke otoczony przyprawami i peklosola. po czasie peklowania wyjmujesz i na hak lub obwiazania bez mycia i usuwania przypraw. Wszystko bedzie sie dosc dobrze trzymac. Wieksze kawalki typu poledwice, balerony czy mniejsze szynki - parzenie robie tez w woreczkach w sous-vide i tez wszystko sie trzyma. 

@arkadiusz - pozdrawiam.

Zycie - to pasmo problemow i trudnosci. Chwile radosci - to nagroda za trud ich pokonywania.

StefanS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StefanS

Nie wystarczy posypać przyprawami przed parzeniem sous vide? Ostatnio tak parzę wędzonki i sobie taki sposób obmyslilem. Ma to wg Ciebie sens?

Ma, sam tak robię i smak jest intensywny bardzo

 

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez jumo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StefanS,

 

Dziękuję i spróbuję.

a dlaczego nie sprobujesz zrobic peklowania w woreczkach prozniowych?

 

Gdzie można o takim peklowaniu przeczytać?

Ja też pekluje w woreczkach próżniowych, szynkę, baleron, polędwicę nakluwam cienkim nożem, nacieram solą/peklosola i pakuję próżniowo. Po 5 dniach gotowe do wędzenia, nigdy nie miałem jeszcze szarego oczka. Ilość soli u mnie to 18g/kg

 

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie w czasie parzenia w woreczkach tworzy się trochę "galaretki" i w niej zostaje posypka

Bo przeparzasz: za wysola temp. lub/i zbyt długo czas.

Albo też masz słabo odessane woreczki. 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy te osłonki można jakoś wykorzystać do np. polędwiczek, tam są chyba rękawy do napełniania farszem?

Można pokombinować i np. rozciąć osłonkę, owinąć polędwiczkę a następnie sznurek lub siatka wędliniarska

 

 

 

Kiedyś zrobiłem klej na bazie cukru i melasy przyprawy w miarę się trzymały ale sam produkt był słodki i lekko mazisty(cukier się nie skarmelizował) , niestety to nie mój smak.

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8692-tusiaczkowe-wyroby/page-23?do=findComment&comment=617189

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/15844-pastrami-wg-tusiaczka-w-wykonaniu-eanny/

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.