Skocz do zawartości

Dziadek robi parówki na nowym sprzęcie - Ninja 800 BN 800EU


DZIADEK

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem i dziś wypróbowałem  na farszu na parówki.  Receptura według PW 16 . Zamiast wołowiny mięso z łopatki + 300 g mięso z golonki  indyka,  reszta surowca zgodna z recepturą .zmieliłem maszynką siatka 2,5 mmm.   Razem 2,20 kg + 700ml wody...Mięso podzieliłam na dwie części po 1,10 kg razem z podgardlem woda 350 ml  razem ok. 1 45kg . tyle włożyłem do misy malaksera. Rozdrabnianie według receptury . Pierwsze mięso chude plus woda,  później dołożone podgardle . Rozdrabnianie - kutrowanie łącznie ok. 3 min   1 -  krótkie sekundowe włączanie  pulsacyjne    by ułożył się surowiec  w misie . 2- system Puree  polegający na wolnych i szybkich obrotach na zmianę na początku  później szybkie obroty  na koniec na krótko obroty high - szybkie. Jestem bardzo zadowolony z zakupu i efektu jaki uzyskałem w jakości parówek

post-39869-0-90388400-1630685257_thumb.jpgpost-39869-0-38389200-1630685278_thumb.jpgpost-39869-0-75487800-1630685291_thumb.jpgpost-39869-0-35813200-1630685307_thumb.jpgpost-39869-0-95905700-1630685316_thumb.jpgpost-39869-0-79158600-1630685332_thumb.jpgpost-39869-0-99283600-1630685347_thumb.jpgpost-39869-0-65616200-1630685362_thumb.jpg

Edytowane przez DZIADEK
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Zakupiłem i dziś wypróbowałem na farszu na parówki.

 

Czy możesz zdradzić gdzie i jaki model zakupiłeś  ?

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model w tytule :)

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka była temperatura farszu  po blendowaniu.?

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak to ten model. promocja na wczoraj 50 zł  ja kupiłem gdy promocja była 100zł moc 1200wat
 

 

Fajny sprzęt i na pewno by się przydał , ale ja już nie ma gdzie trzymać. 

No chyba, że ktoś mi sprezentuje  lub wygram w jakimś konkursie  :facepalm:

Parówki pierwsza klasa DZIADKU  :clap:  :clap:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 C to na granicy.Nie kupuję.Gdyby mniej doświadczona osoba wykonywała ten wyrób lub gdyby  trafiło się mięso gorszej jakości to mógł by być problem.Jednak co kuter to kuter.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używając kostek lodu, temperatura jest taka jak z kutra. Mam dwie Nindże i wiem co piszę. Poza tym obejrzyj sobie film tego Niemca. na pewno facet nie jest zielonka. Szkoda bicia piany, a to że Mercedes jest lepszy od Fiata to wiemy wszyscy doskonale, cena też jest nieco inna :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ostatnim zdaniem w zupełności się z Tobą zgadzam a szczególnie z jego pierwszą częścią :D

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 C to na granicy.Nie kupuję.Gdyby mniej doświadczona osoba wykonywała ten wyrób lub gdyby  trafiło się mięso gorszej jakości to mógł by być problem.Jednak co kuter to kuter.

 

Arkadiusz w latach 60-tych robiło się parówki i nikt nie mierzył temperatury i nikt nie stosował lodu - woda z kranu wychodziły i były dobre  tak jak inne kutrowane.  W opisanych testowych parówkach nie stosowałem lodu tylko wodę wychłodzoną do 3 st C. Mięso miało temp. 4st C przed zmieleniem ,przed kutrowaniem nie mierzyłem .Uważam że to jest najlepszy wybór do małych produkcji. Innego takiego malaksera z tak rozstawionymi nożami nie spotkałem . Jest jeszcze wersja 1500 wat . Ja nie namawiam do kupowania , ale po co mi kuter w mieszkaniu w bloku  jak mam malakser do parówek a Babcia do swoich różnych kuchennych potrzeb.

Edytowane przez DZIADEK
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Yerba,  to są zwroty lub tzw. refurbisched, u was w Niemczech sporo jest tego, a ja bardzo sobie chwalę takie zakupy, wielu innych kolegów zresztą też. Przeczytaj sobie opis tego anonsu do końca, ale zawsze możesz dołożyć 1200 zeta i kupić fabrycznie nowy, który po kilku włączeniach będzie tak samo używany jak ten :D. Ja kupiłem takie dwa właśnie, jeden mam w Polsce, a drugi w Szwecji, i bardzo je sobie chwalę, bo to super sprzęt za małe pieniądze  :D:thumbsup::clap: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Billu, Dziadek się do niego przymierzał, kiedyś dawno temu EAnna też o tym myślała, to bardzo stary anons, ponieważ ma jedną wadę, jest jak to w Chameryce, na 110 v. i wymaga dokupienia transformatora na 230v. Inaczej już dawno byłby sprzedany bo to ta najmocniejsza wersja 1500w. ta sama jaką prezentuje ten Niemiecki rzeźnik na swym filmie o robieniu parówek :D . Według mnie to też bardzo interesująca pozycja :thumbsup:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Dziadku, i tu leży cały szkopuł tego wspaniałego sprzętu. Jeżeli ktoś już posiada np. jakiś taki nadający się transformatorek, a nie zależy mu na mobilności sprzętu, bo ten trochę jednak waży :D, to okazja jest jak rzadko, bo gość jest gotów nawet obniżyć cenę do 200 zł. ponieważ z nim o tym rozmawiałem, o lepszą okazję było by więc trudno :D:thumbsup: ?

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Janie, który zatem model polecasz, gdyż chciałbym go uwzględnić przy najbliższym wyborze nagród.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie Jan, co prawda Szefie, ale też na J :D i uważam że najlepszy jest model najmocniejszy, posiadający pełne wyposażenie, oraz 1500w mocy :thumbsup:. Czyli Ninja model BL682EU2.

 

71Idp+dLblL.jpg

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.