Skocz do zawartości

Na grzyby


Bahus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę napiszcie czy są grzyby...(chodzi mi szczególnie o Wielkopolskę...nie dalej niż 100 km od Poznania). Gdzie jechać? To dotyczy mnie, ale możecie podawać inne miejsca w całej Polsce, może inni skorzystają.

Bahus

Pan Bóg stworzył pokarm, a diabeł kucharza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 533
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 6 lat później...

Witam, jako żyje nie przypominam sobie bym pierwszego prawdziwka znalazł dopiero 9 sierpnia i na tym na razie na ten rok koniec.

Jeżeli w najbliższym czasie nie będzie deszczy które namoczą ściółkę to nie widzę szans na ten rok.

Mała dla mnie pociecha że mam zakamuflowane grzyby suszone, pasteryzowane,marynowane z ostatnich 2 lat,

jednak chciało by się poczuć ten dreszczyk emocji przy znalezionym prawdziwku.

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kila sposobów na język wtedy będzie gorzki, na dotyk to spód robi się siny, poza tym w szatanie spód jest bardziej kremowy a w prawdziwkach idealnie biały zbity (bez tych sitek) można jeszcze po trzonie grzyba.

 

http://www.galeria.nagrzyby.pl/d/303730-2/borowik_goryczak.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos cicho na forum o grzybobraniu i ich plonach..

(oprócz Grzybozlotu)..  :)

Półtora tygodnia temu wybrałem się na prawdziwki, efektem było zebranie 29 prawdziwków gdzie 13 było robaczywych, z pozostałych Jola zrobiła pyszny sos który skonsumowaliśmy z ziemniaczanymi kotletami, o smaku chyba nie muszę wspominać bo nawet rondel wylizałem :D  niestety, ponowna wizyta w lesie skutkowała znalezieniem tylko 9 prawdziwków i żaden nie nadawał się do konsumpcji, sam robak :( i tak to jak na razie zakończyłem grzybobranie bo susza okrpona :) 

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Droga Wędzarnicza Brać znająca się na grzybach, bo nie mam pewności jakie to grzyby, poniżej wstawiam zdjęcia, może  to ten sam gatunek. Proszę o pomoc bo do tej pory nie zbierałem takich. Nie zakładałem nowego tematu, ten wydawal mi się zbliżony.

 

post-70821-0-80485900-1443884472_thumb.jpg   post-70821-0-54457700-1443884498_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzyb jadalny Maslak sitarz  co prawda nie jest to jakis wartosciowy grzyb ,raczej moze byc jako domieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sitek, sitarz dobry do sosu czy jajecznicy nie do octu czy suszenia ;)

Bardzo dużo jest ich robaczywych sprawdzaj od razu jak zbierasz ;)

 

Tapniete z GT-I9500

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://images.tapatalk-cdn.com/15/10/04/f6c634385195b90358703b1feef5d062.jpg

U nas opienki sie zaczynaja, wczorajszy spacer, okolice Gdyni.

 

Wysłane z mojego LG-D280 przy użyciu Tapatalka

Hanka_Kaszubka33

Wszyscy Jesteśmy Aniołami Z Jednym Skrzydłem....

GDYNIA MOJE MIASTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do suszenia to raczej bym nie dala  to jest bardzo malo aromatyczny grzyb ,przewaznie urzywany jako wypelniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kwlj, Electra Ci już odpowiedziała ... to grzyb z rodziny maślaków a tych się nie suszy dodatkowo ten jest twardszy , bardziej suchy i "łykowaty"  ;)  Sos, zupa albo farsz do pierogów to najlepsza opcja ale i tak "tyłka nie urywa"  ;) 

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.