Skocz do zawartości

Dolny Śląsk deski na wędzarnie


saon

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Z tego co wiem to ze świerkiem są często problemy z żywicą...

No to mało wiesz. ;)

Część (żeby nie napisać większość) tu budowanych wędzarni drewnianych wykonana jest ze świerku. Moja zalicza się do tej części.

Było parę kropli/wycieków żywicy która nigdy nie wpłynęła na jakość wędzenia/wędzonek. A teraz po uwędzeniu wnętrza wędzarni w ogóle ich nie widać.

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

gdzie mogę kupić deski na wędzarnie (tylko z drewna liściastego)

 

Tu zobacz,wprawdzie to nie dolnośląskie ,ale jest możliwość wysyłki;https://www.olx.pl/d/oferta/deski-olchowe-deska-olchowa-pioro-wpust-wedzarnia-galeria-zdjec-CID628-IDHhGtn.html#64ac45dfce

Edytowane przez tytan58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część (żeby nie napisać większość) tu budowanych wędzarni drewnianych wykonana jest ze świerku. Moja zalicza się do tej części.

Było parę kropli/wycieków żywicy która nigdy nie wpłynęła na jakość wędzenia/wędzonek. A teraz po uwędzeniu wnętrza wędzarni w ogóle ich nie widać.

 

 

 

Wróbelek jak zwykle, dobrze ćwierka :D:thumbsup::clap: .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróbel dobrze Ci radzi , pokazane na OLX deski w cenie 7 zł /szt to ,króciaki 50 cm długości  i 8 cm szerokości. Mysle , ze jak kupisz  podbitke swierkową w Castoramie  to spełni Twoje oczekiwania , pracuję z tym materiałem od lat i nie ocieka żywicą .,służy do wykańczania spodu połaci dachowej , malujemy ją  lakierami i farbami , gdyby miała żywicę na pewno lakier by to pokazał lub byłyby wycieki , dawno  tego nie zaobserwowałem.

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pokazane na OLX deski w cenie 7 zł /szt to ,króciaki 50 cm długości i 8 cm szerokości.

 

Pisze wyraźnie że ; "W ofercie posiadamy różne długości i szerokości desek olchowych wykonanych tą metodą"

 

Kolega saon chce robić wędzarnię z drewna liściastego i to jest dobry wybór,napewno lepszy niż z świerkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

robić wędzarnię z drewna liściastego i to jest dobry wybór,napewno lepszy niż z świerkowego.

A możesz to trochę rozwinąć?

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto bogatemu zabroni? Wędzona żywność nie styka się ze ścianami, temperatury w komorze nie powodują ulatniania się z tychże ścian szkodliwych substancji, a sam proces wędzenia pokrywa te ściany warstwą smoły, która je izoluje.

 

Robienia komory z plastiku czy osb nikomu nie polecam, ale rodzaj użytego drewna ma marginalne znaczenie.

 

Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.